• خانه
  • محصولات برچسب خورده “ویدئو پروژکتور LED”

ویدئو پروژکتور LED

فیلتر ها

هیچ محصولی یافت نشد.

ویدئو پروژکتور LED یک مدل پروژکتور سبک وزن با منبع نوری ماندگار است که می‌تواند سال‌ها بدون افت کیفیتی برایتان کار کند. ویدئو پروژکتورهای ال ای دی نسبت به پروژکتورهای مبتنی بر لامپ معمولی، کوچک‌تر، سبک‌تر و ماندگارتر است.

ویدئو پروژکتور با لامپ LED

ویدئو پروژکتور LED مشابه پروژکتور های معمولی است و تنها تفاوت در منبع نوری آن است. این پروژکتورها به جای لامپ در پروژکتور سنتی، از ترکیب LED های قرمز، سبز و آبی استفاده می‌کنند.

در ویدئو پروژکتور ال ای دی از بجای لامپ جیوه‌ای از اثر حرکت الکترون‌ها در یک ماده نمیه رسانا نور تولید می‌شود. فرآیند نیمه رسانایی کم حرارت و کم انرژی برای تولید نور استفاده می‌کنند.

آن‌ها با تولید یک سیگنال الکتریکی، ذرات نور را منتشر می‌کنند. سپس این نور از یک تراشه DLP یا از پنل LCD عبور می‌کند. وقتی این LED های قرمز، سبز و آبی همه با هم ترکیب شوند، می توانند تطابق رنگی دقیقی از نور سفید ایجاد کنند.

ویدئو پروژکتور LED: در ویدئو پروژکتور ال ای دی بجای لامپ جیوه‌ای از دیود استفاده می‌شود که عمر آن شبیه به یک ترانزیستور استاندار، هزار ساعت بیشتر از لامپ رشته‌ای است.

(برای خرید انواع پروژکتور جیبی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

پروژکتور ال ای دی

در حال حاضر سه نوع ویدئو پروژکتور با منبع نوری متفاوت در بازار وجود دارد: پروژکتور مبتنی بر لامپ، پروژکتور لیزری و اخیراً مبتنی بر ویدئو پروژکتور با منبع نوری LED است و به شدت هم در حال حال افزایش است.

شاید اینطور به نظر نرسد، اما ظهور LED ها تأثیر زیادی بر زندگی روزمره ما گذاشته است:

این فناوری نقش بزرگی در کوچک‌ ساختن جثه‌ی دستگاه‌های الکترونیکی: از تلفن‌های هوشمند گرفته تا صفحه‌نمایش تلویزیون‌های 4k، تا چراغ‌های جلوی خودروهای ما داشته است. و اکنون راه خود را به ویدئو پروژکتورها پیدا کرده است.

ویدئو پروژکتور LED: در حال حاضر در بازار سه نوع ویدئو پروژکتور با منابع نوری متفاوت پروژکتور مبتنی بر لامپ، ویدئو پروژکتور لیزری و پروژکتور ال ای دی با ویژگی‌ها متفاوت موجود هستند.

(در این صفحه با انواع ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه آشنا شوید.)

عرضه ویدئو پروژکتور ال ای دی

منبع نوری LED یا دیود ساطع کننده نور، منبع نور کوچکی است که با عبور جریان برق از آن، می‌درخشد. LED ها برای چندین دهه در دستگاه‌های الکترونیکی معمولاً به عنوان چراغ‌های هشدار یا نشانگر، رایج بوده‌اند.

اولین LED ها به رنگ قرمز محدود شده بودند. اما به زودی، هم از نظر قدرت و هم از نظر انعطاف‌پذیری، برای تولید رنگ‌های مختلف و شدت نور بسیار بالاتر پیشرفت کردند.

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های LED در سال‌های اخیر، نوآوری LED های با خروجی بالا است. این‌ها در حال حاضر در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف عرضه می‌شوند.

نسخه‌های کوچک‌تر به اندازه‌ای واضح هستند که سلول‌های تصویر را برای تلویزیون‌های دیجیتال تشکیل می‌دهند. و LED‌های بزرگ‌تر به اندازه کافی برای روشن کردن یک اتاق یا روشن کردن پروژکتورهای دیجیتال قدرتمند هستند.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: ال ای دی‌ها اوایل فقط به عنوان چراغ نشانگر خودنمایی کردند ولی حالا می‌توانند برای روشن کردن یک ویدئو پروژکتور دیجیتال عالی باشند.

(برای خرید ویدئو پروژکتور 4k به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

لامپ ال ای دی ویدئو پروژکتور

این پیشرفت‌های اخیر، هسته اصلی نحوه عملکرد پروژکتورها را تغییر داد. برای آشنایی بیشتر، کمی به سراغ پروژکتورهای مبتنی بر لامپ DLP می‌رویم. در آن‌ها، لامپ سنتی به عنوان منبع نور عمل می‌کند.

نور سفید آن به سمت یک چرخ رنگ هدایت می‌شود که بسیار سریع می‌چرخد تا نورهای رنگی تولید کند و گهگاه باعث ایجاد یک نویز تصویری به اصطلاح “اثر رنگین کمان” می‌شود.

برخلاف پروژکتورهای مبتنی بر لامپ که نور سفید را به رنگ تبدیل می‌کنند، پروژکتورهای LED مستقیماً با ترکیب LED در سه رنگ نور قرمز، سبز و آبی رنگ تولید می‌شود. این راه حل یک پالت رنگ گسترده‌تر را ارائه می‌دهد که منجر به رنگ‌های طبیعی و زنده‌تر می‌شود.

ویدئو پروژکتور LED: ویدئو پروژکتور DLPبا مجهز شدن به منبع نوری LEDاز سری پروژکتورهای سبک وزن و مقرون بصرفه است.

(برای خرید پروژکتور ارزان به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

مزایا و معایب پروژکتورهای LED

پروژکتورهای LED هم از نظر تجربه مشاهده و هم از نظر سهولت کار، مزایای زیادی نسبت به پروژکتورهای مبتنی بر لامپ سنتی دارند. ویدئو پروژکتور ال ای دی، پس از روشن شدن نیازی به گرم شدن ندارند یا در زمان خاموش شدن نیازی به خنک شدن ندارند.

با این کار مدت زمانی که باید منتظر بمانید تا پروژکتور راه اندازی شود را به حداقل می‌رساند. با روشن شدن فوری، دستگاه شما همیشه آماده استفاده است.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: پروژکتوری که به منبع نوری ال ای دی مجهز است، در کمترین زمان ممکن روشن و خاموش می‌شود.

(برای خرید ویدئو پروژکتور کلاسی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

مزایای پروژکتور LED: ماندگاری بالا

بزرگترین مزیت پروژکتورهای LED طول عمر لامپ و خروجی با کمترین حرارت ممکن است. LED ها حداقل 10 برابر بیشتر از لامپ‌های پروژکتور سنتی عمر می‌کنند.

بسیاری از پروژکتورهای LED می‌توانند 10000 ساعت یا بیشتر کار کنند. از آنجایی که عمر لامپ پروژکتور دوام بالایی دارد، دیگر لازم نیست نگران خرید لامپ های جدید باشید. خرید ویدئو پروژکتور ال ای دی با چنین شرایطی کاملا بصرفه است.

ویدیو پروژکتور ال ای دی: منبع نوری ال ای دی طول عمر بالا و در عین حال حرارت کمی نسبت به لامپ‌های جیوه‌ای دارد.

(برای خرید ویدئو پروژکتور خانگی به این صفحه مراجعه کنید.)

مزایای ویدئو پروژکتور ال ای دی: بدون صدا و سبک

از آنجایی که ویدئو پروژکتورهای LED بسیار کوچک هستند و فقط نیاز به یک فضای نیمه هادی دارند، در دمای بسیار پایین‌تر کار می‌کنند. این بدان معنی است که آن‌ها به جریان هوای زیادی نیاز ندارند‌، بنابراین می‌توانند ساکت‌تر و فشرده‌تر باشند.

ویدئو پروژکتور LED: اکثر پروژکتورهای جیبی با منبع نوری LED تجهیز می‌شوند، چون سبک است و فضای زیادی نیاز ندارد.

(برای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

مزایا ویدئو پروژکتور ال ای دی: روشن و خاموش شدن بی‌وقفه

زمان راه اندازی و خاموش شدن پروژکتور LED بسیار سریع‌ است و دیگر نیازی به گرم کردن یا خنک کردن لامپ ندارند. پروژکتورهای LED نویز کم‌تری نسبت به پروژکتورهایی که از لامپ‌های سنتی استفاده می‌کنند، دارند.

از آنجایی که پروژکتورهای LED گرمای بسیار کمی تولید می‌کنند، نیازی به مجهز شدن به فن‌های قدرتمند و پر سر و صدا ندارند. این باعث می‌شود که نه تنها ساکت‌تر، بلکه دستگاه‌های کوچک‌تر و قابل حملی شوند. با چنین شرایط عرضه ویدئو پروژکتور ال ای دی فراوان شده است.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: دستگاه‌هایی که به منبع نوری ال ای دی مجهز هستند،وزن سبک و نویز حداقل دارند.

(برای خرید انواع میکروفن روی تهران پروژکتور حساب کنید.)

پروژکتور ال ای دی؛ پروژکتوری کم مصرف

پروژکتورهای LED پروژکتورهای سبزی هستند. آن‌ها برای کارکردن به انرژی کمی نیاز دارند و تا 50 درصد انرژی بیشتری نسبت به مدل‌های هم رده مبتنی بر لامپ خود صرفه جویی می‌کنند.

و از آنجایی که طول عمر آنها 30000 ساعت است (مطابق با استفاده از 4 ساعت در روز برای بیش از 20 سال)، پروژکتورهای LED نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمتری دارند.

این همچنین به معنای کاهش استفاده از لامپ‌های جیوه‌ای سمی پروژکتورهای سنتی است که به آلودگی محیط زیست کمک می‌کند.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: با خرید ویدئو پروژکتور ال ای دیبه کاهش آلودگی محیط زیست کمک می‌کنیم! آن‌ها بدون جیوه و با کمترین حرارت تصاویر را ارائه می‌دهند.

(اگر به دنبال برد هوشمند هستید، به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

ویدئو پروژکتور جیبی LED

برخی از جدیدترین مدل های پروژکتورهای LED در واقع آنقدر سبک و جمع و جور هستند که می توانند به راحتی در یک کیف دستی یا حتی یک جیب جا شوند!

LED‌ها نیز تجربه‌ی بهتری از مشاهده را فراهم می‌کنند. آنها به لطف اشباع رنگ بالاتر، تصاویری پر جنب و جوش و رنگارنگ می‌سازند‌. با چنین ویژگی‌هایی فروش ویدئو پروژکتور ال ای دی خیلی رونق گرفته است.

پروژکتورهای LED، در مقایسه با مدل‌های سنتی لامپ و لیزری، بسیار متنوع هستند.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: پروژکتورهای ال ای دی بخاطر وزن سبک، بصورت پروژکتور جیبی و قابل حمل، راه خود را برای ورود به دورهمی‌ها و سفرهای کاری ما باز کرده‌اند.

(انواع ویدئو پروژکتور FULL HD را در این صفحه بیابید.)

معایب ویدئو پروژکتور ال ای دی

بزرگترین نقطه ضعف ویدئو پروژکتورهای ال ای دی روشنایی آن‌ها است. بیشتر پروژکتورهای LED حداکثر 3000 تا 3500 لومن روشنایی دارند.

ویدئو پروژکتور LED: تنها عیب ویدئو پروژکتور ال ای دی میزان روشنایی آن‌ها است که می‌توان با کنترل نور محیط و خرید پرده نمایش مناسب با آن مقابله کرد.

(برای خرید ویدئو پروژکتور HD به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت ویدئو پروژکتور ال ای دی

با قبل از رونمایی پروژکتورهای LED، داشتن سینمای خانگی در فضای باز تا این حد در دسترس نبوده است. به غیر از صدای آزاردهنده فن، بازتولید رنگ آن هم در فضای باز، یک مسئله رایج بود.

پروژکتورهای LED این کاستی‌ها را برطرف کرد و حالا با وضوح 4k تصاویری زیبا و درخشان به نمایش می‌گذارد. آن‌ها همچنین طیف رنگی گسترده 125٪ Rec را با استاندارد اصلی رنگ 709 در صنعت سرگرمی، ارائه می‌دهند.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: قیمت پروژکتور LED برای داشتن یک سینمای واقعی در خانه یا حتی فضای باز عالی است، به خصوص اگر پروژکتور خود را با مجموعه‌ای از اسپیکرهای خوب تکمیل شود.

(در این صفحه با ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه اولترا آشنا شوید.)

انواع ویدئو پروژکتور LED

ویدئو پروژکتور کلاسی ال ای دی

پروژکتورها در آموزش باید به آسانی راه‌اندازی شوند و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز داشته باشند. پروژکتور LED، با روشن شدن بی‌وقفه، عمر طولانی و نصب آسان، انتخابی مناسب است. قیمت پروژکتور ال ای دی با چنین ویژگی‌هایی کاملا مقرون بصرفه است.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: انواع پروژکتور LED در قالبی جمع و جور با اسپیکرهای داخلی عرضه می‌شوند که استفاده از آن را در کلاس درس بدون چالش می‌کند.

(با انواع ویدئو پروژکتور 3LCD آشنا شوید.)

ویدئو پروژکتور تجاری ال ای دی

پروژکتورهای LED در محیط تجاری عملکردی عالی دارند. آن‌ها اتصال یکپارچه‌ای را با قابلیت Mirroring، پورت USB-C برای انتقال داده و برق، و  Wi-Fi داخلی دارند.

روشن و خاموش شدن بی‌وقفه باعث صرفه جویی در زمان جلسات کاری می‌شود و طول عمر LED منجر به کاهش TCO (آلودگی محیط زیست) می‌شود.

نسبت پرتاب کوتاه، همچنین امکان راه‌اندازی در اتاق‌های جلسات کوچک را که قبلا نصب هیچ پروژکتوری در آن امکان‌پذیر نبود، فراهم می‌کند.

و درست مانند مدارس، مدل‌های قابل حمل با باتری داخلی‌شان، برای کارکنان فروش در زمینه ارائه‌های خارج از دفتر نیز مفید است.

ویدئو پروژکتور LED: اگر برای فضاهای عمومی به دنبال یک ویدئو پروژکتور با عملکردی عالی هستید، انتخاب ویدئو پروژکتور LED بهترین راهکار است.

(برای خرید ویدئو پروژکتور فضای باز به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

ویدئو پروژکتور خانگی ال ای دی

وقتی صحبت از سرگرمی در حال حرکت به میان می‌آید،نصب و استفاده از پروژکتورهای LED حتی از تلفن‌های هوشمند یا لپ‌تاپ‌های معمولی راحت‌تر است.

اکنون معمولاً به اسپیکرهای داخلی باکیفیت، وای فای، باتری‌های بادوام و حتی دسترسی مستقیم به سرویس‌های استریم مجهز شده‌اند و در سفر یا تعطیلات جایگزین خوبی ارائه می‌کنند.

ویدئو پروژکتور ال ای دی: با فرمت فشرده آن‌ها، اکنون می‌توانید به سادگی تلفن خود را به آن وصل کنید و آخرین قسمت از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را در حیاط خلوت خود، در تعطیلات یا حتی در ساحل تماشا کنید!

(برای خرید نمایشگر لمسی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

خرید ویدئو پروژکتور LED

در پایان، درک نحوه عملکرد پروژکتورهای LED واقعاً دشوار نیست: LED ها فقط جایگزین لامپ سنتی به عنوان منبع نور می‌شوند. پروژکتورهای LED تطبیق‌پذیری بالایی دارند‌، تصاویر روشن‌تری تولید می‌کنند، به نگهداری کمتری نیاز دارند و در طول زمان هزینه کمتری دارند.

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه