• خانه
  • محصولات برچسب خورده “ویدئو پروژکتور فول اچ دی (Full HD Projector)”

ویدئو پروژکتور فول اچ دی (Full HD Projector)

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 49 نتیجه

خرید ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD146X

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD146X

40.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-992F

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-992F

69.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5650

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5650

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-U42

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-U42

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L610U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L610U

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2247U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2247U

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH550

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH550

ناموجود
ویدئو پروژکتور ایسوس ASUS F1

ویدئو پروژکتور ایسوس ASUS F1

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD144X

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD144X

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29Darbee

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29Darbee

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD39Darbee

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD39Darbee

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-RZ570

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-RZ570

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ EH600

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ EH600

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L510U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L510U

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VMZ50

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VMZ50

ناموجود
ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WU360

ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WU360

ناموجود
ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic M2

ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic M2

ناموجود
ویدئو پروژکتور شیائومی Xiaomi Mi laser 150

ویدئو پروژکتور شیائومی Xiaomi Mi laser 150

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH06

ناموجود

پروژکتور Full HD

وقتی سراغ خرید تلویزیون، کامپیوتر یا ویدئو پروژکتور می‌روید دنبال چه ویژگی‌های خاصی هستید؟ شاید گاهی اوقات به راهنمایی‌های فروشنده بسنده کنید و یکی از پیشنهادهای او را انتخاب کنید. با حجم بالای اطلاعات فنی در خصوص این دستگاه‌ها، سردرگمی خیلی هم طبیعی است. در میان تمام ویژگی‌هایی که یک دستگاه نمایشگر باید داشته باشد، وضوح تصویر یکی از نکات مهم است که نباید از آن غافل شوید. در این مطلب در مورد وضوح تصویر و پروژکتور Full HD نکاتی را بیان خواهیم کرد تا برای خرید یک ویدئو پروژکتور مناسب هوشمندانه‌تر عمل کنید.

(از صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 3LCD نیز دیدن کنید.)

ویدئو پروژکتور Full HD

وضوح صفحه نمایش یا وضوح تصویر پروژکتور Full HD چیست؟

وضوح صفحه نمایش یا حالت‌های نمایش یک تلویزیون، مانیتور، پروژکتور یا هر دستگاه نمایش‌گر دیگر، تعداد پیکسل‌های مجزا در هر بُعد است که می‌تواند نمایش داده شود. رزولوشن Full HD یا FHD وضوح تصویری است که در حال حاضر در بین ویدئو پروژکتورها، تلویزیون، پخش کننده‌های بلو-ری (Blu-ray) و غیره رایج است. تصویر در این نمایشگرها دارای عرض 1920 پیکسل و ارتفاع 1080 پیکسل است. البته هر جا 1080i یا 1080p هم نوشته شده باشد منظور همان Full HD است.

(از پروژکتورهای برند پاناسونیک نیز دیدن کنید.)

خرید ویدئو پروژکتور Full HD

تفاوت ویدئو پروژکتور HD و Full HD

ویدئو پروژکتور HD دارای وضوح تصویر 720 پیکسل است. در یک ویدئو پروژکتور HD طول تصویر 720 و عرض آن 1280 پیکسل است که به طور کلی 921600 پیکسل می‌شود. این کمترین عددی است که وضوح تصویر بالا در نظر گرفته می‌شود. تفاوت میان HD و Full HD به صورت زیر است:

اچ دی (HD): وضوح تصویر 720p (720*1280، یعنی در کل حدود 1 میلیون پیسکل)
فول اچ دی (Full HD): وصوح تصویر 1080p (1920*1080، یعنی تقریبا 2 میلیون پیکسل در کل)

تاثیر تعداد پیکسل‌ها در کیفیت ویدئو پروژکتور

می‌دانید که هر چه تعداد پیکسل‌ها در یک ویدئو پروژکتور (یا هر نمایشگر دیگری) بیشتر باشد بهتر است. اما علت این موضوع چیست؟ این موضوع به این خاطر است که هر چه تعداد پیکسل‌های یک تصویر بیشتر باشد می‌توان بدون اینکه تصویر بی‌کیفیت یا خراب شود، آن را در سایز و اندازه‌ی بزرگتری نمایش داد. بعلاوه تعداد پیکسل‌های بیشتر باعث می‌شود این پیکسل‌ها قابل مشاهده نباشند (یا حداقل کمتر مشخص باشند)؛ به این صفحه نمایش‌ها، صفحه نمایش رتینا (Retina Display) گفته می‌شود. در یک صفحه نمایش رتینا ناحیه‌ی تعداد پیکسل‌های تصویر بیشتر از آن حدی است که توسط چشم انسان قابل مشاهده باشد.

پروژکتور Full HD

خرید ویدئو پروژکتور Full HD

مهمترین نکته در خرید یک ویدئو پروژکتور، انتخاب آن متناسب با نیازها و فعالیت‌هایتان است. ویدئو پروژکتورهای قابل حمل، ویدئو پروژکتور Full HD، پروژکتورهای مخصوص بازی و غیره برای نیازها و کاربری‌های مختلفی طراحی و تولید شده‌اند. بعلاوه انواع پروژکتور قیمت‌های متفاوتی نیز دارند که با نوسانات بازار هم تغییر می‌کند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اندازه‌ی پروژکتور تاثیری بر رزولوشن آن ندارد. رزولوشن اصلی یک پروژکتور، همان رزولوشنی است که می‌تواند تصاویر را بدون نیاز به جابجایی یا تغییر سایز نمایش دهد. شرایط ایده‌آل زمانی است که سیگنال ویدئو یا تصویر با رزولوشن اصلی پروژکتور شما مطابقت داشته باشد اما در واقع شما ممکن است در خیلی از مواقع از منابع مختلف و با وضوح تصویرهایی متفاوت استفاده کنید.

(از صفحه پرده نمایش پروژکتور نیز بازدید کنید.)

قیمت ویدئو پروژکتور Full HD

انتخاب ویدئو پروژکتور Full HD مناسب

همانطور که گفتیم به طور ایده‌آل، رزولوشن اصلی پروژکتور شما (یعنی تعداد پیسکل‌های نمایشگر آن) باید با رزولوشن محتوایی که اغلب نمایش داده می‌شود، مطابقت داشته باشد. برای تماشای فیلم و یا بازی به نسبت تصویر 16:9 یا 16:10 نیاز خواهید داشت. پروژکتورهای HD و Full HD، هر دو دارای نسبت تصویر 16:9 هستند و پروژکتورهای WXGA یا (1280*800 پیکسل) نسبت تصویر 16:10 دارند. با توجه به نیاز امروزی، بهتر است حداقل رزولوشن انتخابی شما 1080 پیکسل باشد.

پروژکتورهای سینمای خانگی و پروژکتورهای مخصوص سرگرمی و بازی دارای رزولوشن 1080 پیکسل هستند اما خیلی از مشتری‌ها ترجیح می‌دهند مدل‌های ارزان‌تر با رزولوشن 720 پیکسل را خریداری کنند. اگر انتظارات شما از یک ویدئو پروژکتور خیلی بیشتر است، شاید بهتر باشد پروژکتورهای 4K را انتخاب کنید که دارای وضوح تصویر 3840 در 2160 پیکسل هستند (دو برابر ویدئو پروژکتور Full HD).

(در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور طیف وسیعی از پروژکتورهای کلاسی وجود دارد.)

قیمت پروژکتور Full HD

ویدئو پروژکتورهای جادویی

چند دهه قبل، تلویزیون جعبه‌ای جادویی بود که در هر خانه‌ای هم یافت نمی‌شد. تلویزیون‌های سیاه و سفید که به آهستگی جای خود را به تلویزیون‌های رنگی داد. تنها راه تماشای یک فیلم در ابعاد بزرگ هم رفتن به سینما بود! اما امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و با ظهور انواع پروژکتور HD و Full HD، هر وقت بخواهید می‌توانید سینمای خانگی خود را داشته باشید.

رزولوشن پروژکتورها کیفیت تصویری که مشاهده می‌کنید را مشخص می‌کند. دو گزینه‌ی رزولوشن محبوب، ویدئو پروژکتور HD یا 720p و ویدئو پروژکتور Full HD یا 1080p است. ویدئو پروژکتورهای 1080 پیکسل، قدرتمندتر، دارای تصاویر واضح‌تر و با جزئیات بیشتر هستند که در ادامه به معرفی مزایای آن می‌پردازیم.

(صفحه پروژکتور DLP را از دست ندهید.)

فروش ویدئو پروژکتور Full HD

مزایا ویدئو پروژکتور Full HD : رنگ‌هایی باکیفیت

ویدئو پروژکتور فول اچ دی رنگ‌های عمیق‌تر و واضح‌تری نشان می‌دهد. این پروژکتورها طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را ترکیب می‌کنند تا هیچ خللی در گوشه‌های تصاویر وجود نداشته باشد. تماشای تصویر یا ویدئو از پروژکتورهای Full HD، صرفنظر از فاصله‌ای که با صفحه نمایش دارید، یکسان است و رنگ‌ها زنده و باکیفیت نمایش داده می‌شوند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ویدئو پروژکتور برای بازی مراجعه کنید.)

عرضه ویدئو پروژکتور Full HD

مزایا ویدیو پروژکتور Full HD : جزئیات بالاتر و وضوح پیشرفته

مزیت ویدئو پروژکتور Full HD (یا 1080 پیکسل) بر سایر پروژکتورها این است که تصاویری 5 برابر بهتر از تلویزیون شما ارائه می‌کند. این تفاوت در وضوح کاملا قابل مشاهده است. در این نوع پروژکتورها جزئیات تصاویر خیلی زیاد است. چه پروژکتور را برای کار و حرفه‌ی خود می‌خواهید و چه سینمای خانگی حرفه‌ای، حتی پروژکتور فول اچ دی ارزان وضوح بیشتری نسبت به گزینه‌های پایین‌تر از خود دارد. قیمت ویدئو پروژکتور فول اچ دی نسبت به تکنولوژی که دارد کاملا مقرون بصرفه است.

(به صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 4K نیز رجوع کنید.)

پروژکتور فول اچ دی

مزایا ویدئو پروژکتور Full HD : تصاویر بزرگ با وضوح بالا

با خرید یک پروژکتور Full HD به عنوان سینمای خانگی، می‌توانید از کیفیت واقعی تصاویر لذت ببرید. یک ویدئو پروژکتور فول اچ دی می‌تواند تجربه‌ای راحت در یک سطح 200 اینچی به شما ارائه دهد. البته پروژکتورهایی با کیفیت HD و پایین‌تر نیز می‌توانند روی صفحه نمایش 200 اینچی نمایش داده شوند اما کیفیت تصویر آنها آسیب می‌بیند و کمتر می‌شود. خرید ویدئو پروژکتور فول اچ دی با وجود تکنولوژی و سازگاری بالا با کنسول‌های گیم و تلفن‌های همراه مقرون بصرفه است.

(مطلب بهترین ویدئو پروژکتور 4k ارزان را نیز مطالعه کنید.)

پروژکتور فول اچ دی ارزان

مزایا ویدئو پروژکتور Full HD : صدای دالبی دیجیتال

نمایش دادن ویدئوهایی با صدای دالبی دیجیتال با ویدئو پروژکتور 720 پیکسلی یا پایین‌تر، تنها بخشی جزئی از صدا را ارائه می‌دهد. این در حالی است که کیفیت اصلی این صدا را می‌توانید با ویدئو پروژکتور فول اچ دی کاملا تجربه کنید.
گزینه‌های بیشتر برای سفارشی‌سازی صفحه نمایش یک پروژکتور Full HD می‌تواند بدون از دست دادن جزئیات و کیفیت، روی طیف گسترده‌ای از سطوح کار کند. برای پروژکتورهای معمولی، پرده نمایش یا دیوار سفید یک دست اغلب لازمه‌ی نمایش واضح تصویر است. با ویدئوپروژکتور Full HD می‌توانید روی هر سطح صافی از دیدن تصاویر یا ویدئو لذت ببرید.

علاوه بر این، برای نیازهای مختلف می‌توانید صفحه نمایش را پیکربندی کنید. اگر در یک دفتر کوچک باید گزارشی را ارائه کنید می‌توانید خروجی تصویر را متناسب با صفحه نمایش موجود در آن دفتر تغییر دهید. در محیط‌های بزرگ‌تر می‌توانید دوباره سایز نمایش را به اندازه‌ی قبل بازگردانید. این ویژگی باعث شده ویدئو پروژکتورهای Full HD بسیار مناسب‌تر باشند و هنگام انتقال به یک فضای بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نیاز نیست نگران خرید دستگاهی جدید باشید.

قیمت ویدئو پروژکتور فول اچ دی

مزایا ویدیو پروژکتور Full HD : سلامت بیشتر چشم‌ها

ویدئو پروژکتور های Full HD برای سلامت چشم نیز بسیار عالی هستند زیرا به شما این امکان را می‌دهند تا تصاویری کامل و با وضوح بالا را از هر موقعیتی بدون فشار وارد کردن و خستگی چشم‌ها مشاهده کنید. دیدن فیلم یا تصاویر روی یک پروژکتور Full HD اطمینان می‌دهد که هرگز محبور نیستید برای مدت طولانی چشم خود را تحت فشار قرار دهید.

اگر مهیج بیشتری در تماشای فیلم می‌پسندید، ویدئو پروژکتور سه بعدی فول اچ دی نیز حسابی شما را سر ذوق خواهد آورد!

مزایا ویدئو پروژکتور Full HD : مناسب کار و بازی و هر کاربری دیگر

اگر به طور معمول برای کار خود نیاز به پروژکتور دارید می‌توانید از یک پروژکتور برای کار و یا بازی و مصارف خانگی استفاده کنید. قابل حمل بودن پروژکتورهای فول اچ دی به این معنی است که می‌توانید آن‌ها را درون یک کیف جا دهید و با خودتان از محل کار به خانه و برعکس حمل و نقل کنید.

بعلاوه ویدئو پروژکتور Full HD برای محیط‌های دانشگاهی و اساتید و معلم‌ها بسیار مناسب است. متون و تصاویر با این پروژکتورها با کیفیت بیشتر و واضح‌تر نمایش داده می‌شود.

خرید ویدئو پروژکتور فول اچ دی

قیمت ویدئو پروژکتور Full HD

قیمت پروژکتور Full HD با توجه به مزایا و ویژگی‌هایی که دارند، مقرون به صرفه هستند. ویدئو پروژکتورهای HD کیفیتی مشابه با دستگاه‌های تلویزیون دارند اما با خرید ویدئو پروژکتور فول اچ دی محتوایی با کیفیت، مقیاس‌پذیر و فراتر از اندازه‌ی ممکن در تلویزیون را خواهید داشت.

ویدئو پروژکتور فول اچ دی

نصب آسان ویدیو پروژکتور Full HD

تا زمانی که یه منبع تغذیه، سطحی برای نگه داشتن پروژکتور و فضایی صاف و تمیز به عنوان صفحه نمایش داشته باشید می‌توانید خودتان ویدئو پروژکتور Full HD خود را نصب و راه‌اندازی کنید. به طور معمول پروژکتورها روی سقف نصب می‌شوند اما شما می‌توانید آن را روی یک قفسه یا میز هم قرار دهید.

کتابچه‌ی راهنما هم اطلاعات کافی در مورد نصب پروژکتور برای شما فراهم می‌کند. با این حال اگر در مورد نصب آن مطمئن نیستید می‌توانید از فردی با تجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید.

پروژکتور سه بعدی فول اچ دی

خرید انواع ویدئو پروژکتور Full HD از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

با توجه به ویژگی‌هایی که ویدئو پروژکتور Full HD دارد و برتری‌های آن نسبت به پروژکتورهای HD و یا تلویزیون، این نوع پروژکتور طرفداران بیشتری نیز دارد. این پروژکتورها برای استفاده در هر محیطی مناسب هستند و با توجه به پیشرفت‌هایی که هر ساله در تکنولوژی آنها ایجاد می‌شود، مقرون به صرفه نیز هستند.

با توجه به نیاز و بودجه‌ی خود می‌توانید ویدئو پروژکتور فول اچ دی با قیمت مناسب برای خود پیدا کنید. بعلاوه فراموش نکنید گزینه‌های مهم دیگری مانند سیستم صوتی و منبع محتوا را هم در نظر بگیرید. اکثر پروژکتورهای Full HD دارای بلندگوی داخلی هستند اما صدای آنها آنقدری زیاد نیست که برای یک محیط خاص کافی باشد. بعلاوه، کیفیت خروجی پروژکتور شما بستگی به کیفیت ورودی دارد. بنابراین اگر معمولا محتوای HD می‌بینید پروژکتوری مناسب آن استفاده کنید. تهران پروژکتور سابقه‌ی دیرینی در فروش ویدئو پروژکتور FULL HD و همینطور عرضه ویدئو پروژکتور FULL HD دارد.

برای  ویدیو پروژکتور Full HD مناسب خود با فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور در تماس باشید و راهنمایی‌های لازم را از ما بخواهید.

از کجا ویدئو پروژکتور فول اچ دی بخرم

منبع مطلب

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه