• خانه
  • محصولات برچسب خورده “ویدئو پروژکتور 4k”

ویدئو پروژکتور 4k

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 23 نتیجه

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD38

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD38

50.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma uhd38x

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma uhd38x

51.990.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW6150

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW6150

62.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW6150

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW6250

68.900.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7100

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7100

94.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور لیزری اپسون EPSON EH-LS300B

ویدئو پروژکتور لیزری اپسون EPSON EH-LS300B

119.950.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500B ATV

ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500B ATV

148.000.000 تومان
خرید ویدئو پروژکتور LG ProBeam BU50NST

ویدئو پروژکتور ال جی LG ProBeam BU50NST

155.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون EPSON EH-LS800B

ویدئو پروژکتور اپسون EPSON EH-LS800B

217.800.000 تومان
ویدئو پروژکتور سونی Sony VPL-VW320ES

ویدئو پروژکتور سونی Sony VPL-VW320ES

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ X12000

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ X12000

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ W11000

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ W11000

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ W1700

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ W1700

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD40

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD40

ناموجود
ویدئو پروژکتور جی وی سی JVC LX-UH1B

ویدئو پروژکتور جی وی سی JVC LX-UH1B

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7000

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7000

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW9400

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW9400

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD42

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD42

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD30

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD30

ناموجود

ویدئو پروژکتور 4k چیست؟

از سال 2012 فناوری جدیدی به نام فناوری 4k به دنیای تصویر معرفی شد که موفقیت آن در وضوح تصویر غیر قابل انکار بود. این تکنولوژی در مقایسه با تلویزیون‌های سه بعدی چیزی فراتر از حد تصور بود و کاربران را با وضوح بی‌نظیر و نمایش عالی رنگ‌ها حیرت‌زده کرد. در حال حاضر ویدئو پروژکتور 4k یک نمونه عالی از پروژکتورها است. خرید ویدئو پروژکتور 4k گزینه‌ای مناسب برای تدارک سینما خانگی است.

‌پروژکتورهای 4k یا به عبارتی 4K Ultra High Definition) 4k UHD) با وضوح 4 برابری از پروژکتورهای FULL HD به میزان 2160 * 4096 پیکسل رسید. بنابراین گوی سبقت را از بهترین و گران‌قیمت‌ترین پروژکتورهای FULL HD که مدت‌ها بود در بازار برای تولید تصاویر شفاف‌تر و طبیعی‌تر یکه تازی می‌کردند ربود.

(از صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 3LCD نیز دیدن کنید.)

خرید ویدئو پروژکتور 4k از فروشگاه اینترنتی تهران‌پروژکتور

نرخ فریم ویدئو پروژکتور 4k

نرخ فریم در این پروژکتور در حد باورنکردنی بالا است. پیشنهاد می‌شود، حتما اگر یکبار هم که شده با یک پروژکتور 4k فوتبال ببینید، آنقدر این تصاویر زنده و واقعی هستند که شاید ناخواسته شما نیز همپای بازیکنان شروع به دویدن کنید! البته دقت کنید که یافتن پروژکتورهای 4k اصیل و واقعی، در همه جای دنیا مخصوصا در ایران، کار چندان راحتی نیست.

(مدل‌های متنوع پروژکتور را در صفحه پروژکتور خانگی از دست ندهید.)

پروژکتور 4k

علت نامگذاری پروژکتور 4k

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر درباره ویدئو پروژکتورهای 4k بگوییم؛ بهتر است از نام آن شروع کنیم که اصلا این اسم از کجا آمده است؟ یا دلیل گذاشتن این اسم چیست؟ برچسب نام 4K Ultra High Definition توسط انجمن الکترونیک ایالات متحده آمریکا بر روی نمایشگرهایی که رزولوشن آنها حداقل 3840 * 2160 و نسبت تصویر 16:9 دارند گذاشته شد.

ویدئو پروژکتور 4k

انواع کیفیت پروژکتور 4k

ویدئو پروژکتورهای 4k با دو نام و دو کیفیت مختلف عرضه می‌شوند: ویدئو پروژکتور 4k DCI با میزان رزولوشن 4096 * 2160 و دیگری که قطعا اگر اهل خرید پروژکتور باشید اسم آنرا متناوبا و بیش از مدل قبلی شنیده‌اید ویدئو پروژکتور 4k UHD است. به زبان ساده‌تر پروژکتورهای DCI، پروژکتورهای 4k اصل هستند و مدل‌ پروژکتورهای شِبه 4k از نوع UHD به حساب می‌آیند که در ادامه متن به آن می‌پردازیم.

در کل، این دو سیستم با هدف رزولوشن بالا، یعنی وضوحی فراتر از وضوح FULL HD، با کمی تفاوت در روش تولید پیکسل یا بهتر است بگوییم تفاوت در نوع تولید تصویر، طراحی شده‌اند.

(از صفحه ویدئو پروژکتور HD غافل نشوید.)

قیمت ویدئو پروژکتور 4k

پروژکتور 4k از چه زمانی نبض بازار را در دست گرفت

پروژکتورهای 4k از سال 2017 به عنوان یک محصول برتر و شاخص بر سرزبان‌ها افتادند. اما جای سوال دارد اگرچه تمامی قفسه‌های مغازه‌های صوتی و تصویر پر از تلویزیون‌های با کیفیت HD است پس چرا پروژکتورها خانگی با کیفیت 1080p بیشتر از پروژکتورهای 4k یافت می‌شوند؟

خب البته که پروژکتورهای 4k در مقایسه با تلویزیون‌ها قیمت بالاتری دارند اما این تمام ماجرا نیست. قبل از اینکه در پیاده سازی روش 4k در پروژکتورها و تلویزیون‌ها صحبت کنیم. نیاز است کمی به عقب برگشته و پیکسل‌ها را خدمتتان معرفی کنیم. این روزها با رونمایی از ویدئو پروژکتور 4K خانگی و نمایش تصاویر درخشنده‌اش، هیچ کسی برای تدارک سینمای اختصاصی به کمتر از آن قانع نیست!

(از صفحه پرده نمایش پروژکتور نیز بازدید کنید.)

خرید ویدئو پروژکتور 4k

همه چیز درباره پیکسل‌های پروژکتور 4k

پیکسل کوچکترین عنصر یا نقطه تشکیل دهنده تصویر است که شامل اطلاعات رنگی قرمز، سبز و آبی است. (البته به آن پیکسل‌های فرعی نیز گفته می‌شود). صفحه نمایش تلویزیون یا ویدئویی برای ایجاد یک تصویر با وضوح کامل، به تعداد زیادی پیکسل نیاز دارد.

تعداد پیکسل‌ها در واقع تضمین کننده وضوح تصویر هستند. هر چقدر تعداد آن نقاط پیکسلی بیشتر باشد (مثل ویدئو پروژکتور 4k) به تناسب تصویر با جزئیات بهتری نمایش می‌شود.

(در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور طیف وسیعی از پروژکتورهای کلاسی وجود دارد.)

فروش ویدئو پروژکتور 4k

 فناوری 4k در تلویزیون‌

تلویزیون‌ها یک صفحه بزرگ دارند تا پیکسل‌های مورد نیاز را برای نمایش در آن جای دهند یا به عبارتی Pack in کنند. اگر در وضوح 1080p، تصویر را بدون ابعاد خاصی بصورت شطرنجی تصور کنیم، در هر ردیف به صورت افقی میزان 1.920 پیکسل و در هر ستون میزان 1.080 پیکسل در حال اجرا است. برای در نظر گرفتن کل تعداد پیکسل‌هایی که یک صفحه را پوشش می‌دهند، تعداد پیکسل‌های افقی و تعداد پیکسل‌های عمودی را در هم ضرب می‌کنند.

مثلا برای تلویزیون‌ها 1080p، کل پیکسل‌ها حدود 2.1 میلیون هستند و برای تلویزیون‌ها 4k Ultra HD، که شامل پیکسل‌ها افقی 3.480 و پیکسل‌های عمودی 2.160 هستند، حدود 8 میلیون پیکسل تولید می‌شود تا بتواند کل تصویر را پوشش دهد. (البته در پروژکتورهای DCI میزان پیکسل افقی بیشتر از پروژکتورها UHD است). حالا این میزان پیکسل را در ابعاد مختلف 40‌، 55، 65، 75 یا 80 اینچ و بالاتر از آن تصور کنید.

(صفحه پروژکتور لیزری را از دست ندهید.)

عرضه ویدئو پروژکتور 4k

تولید تصاویر 4k در پروژکتور

تولید تصاویر 4k در پروژکتورها، زمانی جدی می‌شود که این تعداد عظیم پیکسل‌ها باید از تراشه‌های LCD و DLP که در داخل پروژکتورها جای گرفته‌اند و بسیار کوچک‌تر از پنل‌های به کار رفته در تلویزیون‌های OLED یا LCD هستند، عبور کنند. به عبارت دیگر پیکسل‌ها باید آنقدر کوچک‌تر باشند تا در این تراشه‌های مستطیلی شکل که فقط حدود 1 اینچ مربع هستند، جای بگیرند.

برای اینکه عمق ماجرا را بیشتر درک کنید اینگونه توضیح دهیم که هر تراشه باید حدود 8 میلیون آینه کریستال اصل داشته باشد که بتوانند به سرعت هر چه تمام‌تر جابه‌جا شده و پیکسل‌های  فراوانی را بسازند. تحت این شرایط تولید تراشه‌ها با چنین کار عظیمی بیش از حد به تولید دقیق‌ با مواد مرغوب و کنترل کیفیت نیاز دارد.

(محصولات صفحه پروژکتور تجاری/اداری را از دست ندهید.)

بنابراین به طور قابل توجهی هزینه‌های تولید کننده و از طرفی مصرف کننده را افزایش می‌دهد. بنابراین تولید وضوح 4k در پروژکتورها نسبت به تلویزیون‌ها کار دشوارتر و تخصصی‌تری می‌طلبد.

ویدیو پروژکتور 4k

کاهش هزینه پروژکتور 4k با روش Pixel Shifting

از آنجا که تولید تمامی این پیکسل‌ها بر روی تراشه‌های کوچک برای ارائه کیفیت 4k بسیار گران تمام می‌شود، برند JVC، Epson و Texas Instrument ادعا می‌کنند که همان کیفیت بصری را با هزینه‌های کمتری ارائه می‌دهند.

روش تمامی آنها Pixel Shifting است ولی نام‌های مختلفی بر روی آن گذاشته‌اند: شرکت JVC آن‌را به عنوان سیستم eShift، شرکت Epson آنرا به عنوان 4k Enhancement)  4ke) و Texas Instrumenta بصورت غیر رسمی آن را به عنوان TI UHD معرفی می‌کند.

(مطلب بهترین ویدئو پروژکتور 4k ارزان را نیز مطالعه کنید.)

تگزاس اینسترومنتس شرکت بزرگ آمریکایی است که با نام TI نیز معروف است. این شرکت در زمینه فناوری‌های کامپیوتری مثل گوشی‌های همراه، تبلت و سایر موارد فعالیت می‌کند و در واقع بزرگترین تولید کننده قطعات نیمه رسانا آنالوگ و پردازنده‌های سیگنال دیجیتال یا DSP است.

ویدئو پروجکشن 4k

پروژکتورهای LCD با ترفندی عالی تبدیل به پروژکتور 4k می‌شوند

سیستم‌ به کار رفته در پروژکتوهای شِبه 4k در مدل JVC و Epson با یک تفاوت جزئی تقریبا بصورت یکسان عمل می‌کنند. در اینجا به موارد اساسی نحوه عملکرد آنها اشاره می‌شود. برند اپسون و JVC به جای اینکه با یک تراشه گرانقیمت که قابلیت ایجاد 8.3 میلیون پیکسل دارد، کار خود را شروع کنند، از تراشه‌ای به وضوح استاندارد یا همان تراشه FULL HD 1080p 2.1 میلیون پیکسل که به نام تراشه‌های D-ILA نیز معروف هستند و فناوری Reflecting (بازتابی) کار خود را آغاز کردند.

به عبارتی دیگر، در هسته‌ی مرکزی سیستم نوری Epson  و JVC هنوز همان تراشه‌های سابق 1080p وجود دارد حالا چطور وضوح آن متفاوت است؟

چگونگی تبدیل کیفیت تصاویر به 4k

با  فعال شدن سیستم eShift یا 4ke، وقتیکه سیگنال ورودی یک ویدئو 4k ( از طریق Ultra HD Blu-ray و هر منبع دیگر) شناسایی می‌شود. هر فریم آن به دو تصویر با کیفیت 1080p  از هم جدا می‌شوند ( هر کدام به عنوان داشتن نیمی از اطلاعات تصویر که همان میزان پیکسل کیفیت HD است، قرار می‌گیرند).

سپس پروژکتور به سرعت هر فریم را به عرض نیم پیکسل به صورت مورب به عقب و جلو جابه‌جا می‌کند و سپس بر روی صفحه نمایش می‌دهد. حرکت جا‌به‌جایی سریع، بیننده را دچار خطای چشم می‌کند و در نتیجه تصاویر را بدون زیاد شدن پیکسل، با وضوحی بالاتر از HD و در حد 4k نمایش می‌دهد.

(مطلب بهترین ویدئو پروژکتورهای ارزان خانگی نیز به کارتان می‌آید.)

ارزانترین ویدئو پروژکتور 4k

ترفند Pixel Shift در تولید تصاویر 4k

بنابراین سیستم Pixel Shift با جابه‌جایی سریع فقط یک نیم پیکسل ایجاد می‌شود. در نتیجه تصویر فقط از لحاظ بصری نزدیک به 4k است و از لحاظ تکنولوژی و فناوری، پیکسل‌های زیادی روی صفحه نمایش ایجاد نشده‌اند. با روش Pixel Shifting در پروژکتورهای Epson و JVC فقط حدود 4.1 میلیون پیکسل یا به عبارتی فقط دو برابر تعداد پیکسل‌های 1080p ارائه می‌‌شود.

تکنولوژی Pixel-Shifting در هر دو سیستم Epson و JVC، برای نمایش محتوا با رزولوشن 1080 یا پایین‌تر، قابلیت Upscaling دارد و بدون بهم ریختگی پیکسلی، وضوح آن‌ها را افزایش می‌دهد. فقط باید به این نکته توجه داشت که با فعال شدن فناوری Pixel Shift، پخش تصاویر سه بعدی غیر فعال می‌شود. به محض اینکه پخش سه بعدی یا فناوری Motion Interpolation فعال شود، فناوری eShift یا e4K Enhancement  بصورت خودکار خاموش شده و محتوا با کیفیت 1080p نمایش می‌شود.

(صفحه پروژکتور DLP را از دست ندهید.)

ویدئو پروژکتور 4k خانگی

پروژکتورهای 4K DLP

تا اینجا در رابطه با تولید کیفیت 4k در پروژکتورهای LCD صحبت شد (معمولا خود شرکت‌های JVC یا EPSON در توسعه 4k در این مدل‌ها صاحب سبک هستند اما در پروژکتورهای DLP به پیشنهاد شرکت TI شکل گرفته است) در این بخش قصد داریم که Pixel Shift را در پروژکتورهای با پلتفرم DLP توضیح دهیم.

دو روش نمایش 4k در پروژکتورهای DLP

یک انتخاب این است که روشی همانند پروژکتورهای اپسون و JVC را پیش بگیرند. به جای تولید پیکسل‌ فقط آن‌ها را به سرعت به صورت افقی و عمودی جابه‌جا کنند تا با این ترفند به کیفیت 4k دست پیدا کنند.

در روش دیگر تگزاس اینسترومنتس به جای استفاده از تراشه‌ای با وضوح 1080p، یک تراشه دیگری را با وضوح 1528 * 2716 (4.15 میلیون) پیکسل ( دوبرابر پیکسلی که پروژکتورها Epson و JVC با آن شروع کردنند) پیشنهاد می‌دهد.  در واقع روش همان مسیر قبلی است فقط نوع تراشه تعویض شده است. وقتی که Pixel Shift و پردازشگر ویدئویی اضافه در این پروژکتور اجرا می‌شود، گویا به جای حدود 4 میلیون پیکسل کاذب، حدود 8.3 میلیون پیکسل تولید کرده است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ویدئو پروژکتور برای بازی مراجعه کنید.)

پروژکتور 4k برند اپتما

این تعداد پیکسل در واقع چیزی دو برابر بیشتر از روش eShift در نمایشگرهای JVC و یا e4k در اپسون است. دقت داشته باشید که این همان خطای چشمی است که درباره‌اش صحبت کردیم و با روش به کار رفته در ویدئو پروژکتور سونی 4K مغایرت دارد. ولی از لحاظ بصری نزدیکترین حالت را به کیفیت 4k دارد.

دقت داشته باشید که در این پروژکتورها نیز همانند پروژکتورهای LCD در هنگام پردازش تصاویر 4k، پخش محتوای سه‌بعدی غیر فعال می‌شود. پروژکتور برند اپتما اولین شرکتی بود که از سیستم TI UHD استفاده کرد و بعد از آن در برندهای Acer، BenQ، SIM2، کاسیو و Vivitek مورد استقبال قرار گرفت.

قیمت پروژکتور 4k

رزولوشن 4k اصلی فقط SONY

گویا سونی قصد دارد به تنهایی تولید پروژکتور فوری کی اصل (پروژکتور 4K سونی) را در دست بگیرد (کاست‌های صوتی DAT، miniDisc، BETAMX و SACD را بخاطر دارید؟) برند سونی بجای اینکه از روش‌های مقرون بصرفه یعنی همان روشن Pixel-Shifting استفاده کند ترجیح می‌دهد که به قولی کلاس کار خود را حفظ کرده و با استفاده از تراشه‌های گرانقیمت همچنان خاص باقی بماند. به همین خاطر به عنوان پروژکتور Native 4K (پروژکتور 4k اصلی) سر و صدای زیادی کرده است.

پیکسل‌های تولید شده توسط تراشه 4k سونی

رزولوشن 4k اصل به این معنی است که فرقی ندارد پروژکتور LCD سه تراشه باشد یا یک پروژکتور DLP تک تراشه، در هر حال باید برای هر رنگ اصلی پیکسل‌های مورد نیاز بدون هیچ ترفندی واقعیِ واقعی تولید شوند.

همچنان لازم به ذکر است که تعداد پیکسل‌های تولید شده توسط تراشه 4k سونی، همان استاندارد مبتنی در سیستم سینما خانگی تجاری، 8.8 میلیون پیکسل (4096 *2160) است. همه محتواهای 4k قابل پخش از طریق (Ultra HD Blu-ray و سایر موارد..) با افزایش پیکسلی 500.000 با وضوح فوق‌العاده بهتری ارائه می‌شوند. چون سونی از تکنیک pixel- shiting  استفاده نمی‌کند، بنابراین می‌توان نمایش انواع محتوا با وضوح 1080 که محتوای سه‌بعدی را نیز شامل می‌شود، حتی محتوایی با رزولوشن پایین‌تر را با وضوحی شبیه به وضوح 4k نمایش دهد.

ویدئو پروژکتور سونی 4k

مزایای پروژکتور 4k

مزیت دانستن نوع روش مورد استفاده در پروژکتور، به مصرف کننده این اطمینان را می‌دهد که پروژکتوری خریداری شده، از لحاظ انعکاس پیکسلی حتی از تلویزیون‌ها 4k Ultra HD نیز فراتر است.

واضح است که بزرگترین مزیت پروژکتورهای 4k درچیست: کیفیت عالی تصاویر. فقط تراکم پیکسلی مورد اهمیت است. شما می‌توانید به بزرگی یک دیوار فیلم تماشا کنید اما هیچ یک از اجزای سازنده تصویر (پیکسل‌های منفرد واقعی) را نبینید. با تصاویر ویدئو پروژکتورهای 4k همه‌ی آن جزئیاتی را که قبلا از دست رفته بودند و به چشم نمی‌آمدند حالا با بافت و ظرافت‌های خاصی خود نمایی کرده و انسان را برای لحظه‌ای با آرامش به دنیای خیال روانه می‌کند.

پروژکتور 4k سونی

نقطه ضعف پروژکتورهای 4k

تنها نقطه ضعف آن این است که پروژکتور گران‌قیمتی است. بنابراین کاربران ترجیح می‌دهند که به جای خرید پروژکتور، به خرید تلویزیون 4k Ultra HD فکر کنند. اما اگر شما قصد دارید که تصاویر را در یک صفحه 85 اینچ یا بزرگتر تماشا کنید و مطمئن باشید که دقیقا وضوح 4k داشته باشد، پروژکتور 4K سونی بهترین گزینه است.

بررسی نقطه ضعف پروژکتورهای 4k

کیفیت پروژکتور 4k

با رزولوشن 4 برابر FULL HD حتی تصاویر از فاصله‌های زیاد، بسته به اندازه صفحه نمایش (صفحه نمایش 120 اینچ و بالاتر)، همچنان دقیق و با کیفیت نمایش می‌شوند. اگرچه وضوح در انتخاب پروژکتور حرف اول را می‌زند، اما تنها فاکتور انتخاب پروژکتور نیست. برای خرید پروژکتور باید موارد دیگری: مثل منبع نور، خروجی نور، روشنایی رنگ، میزان کنتراست بسیار حائز اهمیت است.

مثلا ویدئو پروژکتورهای DLP که کنتراست عالی دارند در مقایسه با پروژکتورهای 4k با میزان روشنایی یکسان اما میزان کنتراست کمتر، از لحاظ نمایش جزئیات برای کاربران حرفه‌ای، می‌تواند خیلی دل‌چسب‌تر باشد.

بررسی کیفیت پروژکتور 4k

برای خرید پروژکتور 4k چه نکاتی را بدانیم؟

این همه بحث فقط درباره رسیدن به رزولوشن عالی 4k است. به جز روشی که در پروژکتور سونی به کار گرفته می‌شود، تمامی روش‌ها یک ترفند هوشمندانه است که فقط با خطای چشم قابل اجرا هستند.

اما با این حال، در بیشتر موارد، تشخیص تفاوت بین هریک از آنها بسیار دشوار می‌شود. مخصوصا در تماشای فیلم که اصلا قابل تشخیص نیستند. مگر اینکه در تماشای تصاویر گرافیکی بتوان جزئیات را در شرایط مختلف نور محیط تحلیل کرد.

درضمن این کار نیز به آسانی انجام نمی‌شود. مثلا باید خیلی به صفحه نمایش نزدیک شوید یا پروژکتورها را در کناریکدیگر گذاشته و از لحاظ رنگ و کنتراست و سایر مشخصات فنی بررسی کنید.

خرید ویدئو پروژکتور 4K

پروژکتورهای شبه 4k

دردسرتان ندهیم، برای خرید پروژکتور 4k مجالی نیست تا تمامی این جزئیات فنی را به دقت بررسی کرد، فقط دانستن این مطلب که فرق برچسب‌های Native یا همان 4k اصل، e-shit، 4k Enhancement ) 4ke) و TI DLP UHD را بدانید کفایت می‌کند تا به دلیل قیمت‌های بالا بتوانید درست آنها را تشخیص دهید. پروژکتورهای شِبه 4k در فروشگاه‌های پروژکتور به نام‌های 4k compatibility، Faux-K، Pseudo 4k، 4k Lite نیز خوانده می‌شوند.

خرید پروژکتور 4k

قیمت ویدئو پروژکتور 4K

البته نمایش تصاویر با چنین کیفیت بی‌نظیری بهای خوبی نیز دارد. مطمئنا برای تماشای دنیای بی‌نظیر دیجیتال با رنگ‌ها واقعی و شفاف باید پول خوبی پرداخت. این را هم در نظر داشته باشید که منابع محتوای 4k به سرعت در حال افزایش هستند. از انواع پخش‌کننده‌های Blu-ray گرفته تا تمامی کنسول‌های بازی Xbox One و PlayStation 4، همه‌ی آن ها با استقبال بی‌نظیری این فناوری را پشتیبانی می‌کنند.

اگر می‌خواهید کنسول‌ها و دستگاه‌های تصویر خود را ارتقاء دهید، منطقی است که با کیفیت 4k سال‌ها از این میزان وضوح لذت خواهید برد. قیمت پروژکتور 4k اصلی از حدود 5.000 دلار شروع می‌شود و پروژکتورهای شِبه 4k از قیمت 2.000 دلار، که قطعا مبلغی قابل تأمل است.

بررسی قیمت ویدئو پروژکتور 4K

آیا به اندازه کافی محتوای 4k تولید شده است؟

به سرعت بالایی تولید محتوای 4k در حال افزایش است. سازندگان فیلم به طرز قابل توجه‌ای از روش‌های تولید و فیلم‌برداری مدرن طرفداری می‌کنند. مثلا فیلم‌های پرطرفداری مثل Oblivion، The Martian، The Amazing Spider Man 2 که بر اساس کیفیت 4k فیلمبرداری شده‌اند و بسیاری از فیلم‌های کلاسیک نیز هم اکنون در حال بازسازی به این فرمت هستند. به همین دلیل عشق فیلم‌ها حتی برای خرید ارزانترین ویدئو پروژکتور 4K نیز مشتاق هستند.

قیمت و محتواهای پروژکتور 4k

خرید ویدئو پروژکتور 4k از فروشگاه اینترنتی تهران‌پروژکتور

اگر برای خرید ویدئو پروژکتورهای 4k وسوسه شده‌اید ولی بنظرتان این هزینه فقط برای تماشای فیلم و فوتبال دورهمی یا گیم خیلی زیاد و سرسام آور است به ویدئو پروژکتور شِبه 4k یا پروژکتورهای FULL HD فکر کنید.

از پروژکتورهای شبه 4k یا اصطلاحا Pseudo 4k می‌توان به پروژکتور Epson TW9400 که شامل پنل‌های اصلی HD است و توانایی نمایش تصاویر با رزولوشن نزدیک به 4k را دارد نام برد؛ یا پروژکتور NEC PA903X که با فناوری 4k Ready طراحی شده است.

خیالتان را راحت کنیم که کافی است پروژکتور شما به پورت HDMI نوع 2 مجهز باشد دیگر فقط به یک دیسک بلورِی 4k نیاز دارید تا به دنیای رنگ‌ها وارد شوید. در آخر توصیه می‌شود که اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آیا براساس بودجه موردنظرتان و هدف کاربری پروژکتور خوبی انتخاب کرده‌اید یا خیر، حتما با فروشگاه تهران‌پروژکتور که بیش از یک دهه در زمینه فروش ویدئو پروژکتور 4K و عرضه  ویدئو پروژکتور 4K فعالیت دارند تماس حاصل کنید. قطعا با اطلاعات کافی خرید خوبی خواهید داشت.

منبع مطلب

 

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه