پرده نمایش ثابت

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

در حال نمایش 12 نتیجه

فویل بک پروجکشن رویال تینت

فویل بک پروجکشن رویال تینت

تماس بگیرید
پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 120 اینچ

پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 100 اینچ

7.400.000 تومان
پرده نمایش منحنی اسکوپ 120 اینچ

پرده نمایش منحنی اسکوپ 120 اینچ

12.000.000 تومان
پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 120 اینچ

پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 120 اینچ

13.000.000 تومان
پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 100 اینچ

پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 100 اینچ

30.000.000 تومان
تخفیف! پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 110 اینچ

پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 110 اینچ

% 15 46.000.000 تومان 39.000.000 تومان
پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 150 اینچ

پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 120 اینچ

49.000.000 تومان
پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 150 اینچ

پرده نمایش پروژکتور اسکوپ ای ال آر 150 اینچ

68.000.000 تومان
پرده نمایش منحنی اسکوپ 100 اینچ

پرده نمایش منحنی اسکوپ 100 اینچ

ناموجود
Manual floor up projector screen

پرده نمایش اسکوپ کف باز شو دستی سایز ۸0 اینچ ۴:۳

ناموجود
پرده نمایش کف باز شو دستی floor up سایز 100 اینچ ۴:۳

پرده نمایش اسکوپ کف باز شو دستی سایز 100 اینچ ۴:۳

ناموجود
پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 120 اینچ

پرده نمایش فیکس فریم اسکوپ 120 اینچ 16:9

ناموجود

نمایش تصاویر و ویدئو روی صفحات بزرگ چیزی است که خرید ویدئو پروژکتور را محبوب ساخته است و انواع ویدئو پروژکتور خانگی، ویدئو پروژکتور کلاسی، پروژکتور تجاری و غیره برای این منظور ارائه می‌شود. اما تجهیزات جانبی از جمله پرده نمایش نیز چیزی است که به آن نیاز دارید که احتمالا با گزینه‌هایی مانند پرده نمایش ثابت و موتوری روبرو خواهید شد. در ادامه این مطلب تهران پروژکتور همراه ما باشید تا بیشتر در خصوص صفحه نمایش ثابت و مزیت‌های آن اطلاعات کسب کنید.

منظور از پرده نمایش ثابت چیست؟

یک صفحه نمایش ثابت که به آن صفحه نمایش قاب ثابت نیز گفته می‌شود، نوعی صفحه نمایش است که در یک موقعیت ثابت مانند قاب عکس یا تخته وایت برد روی دیوار به صورت ثابت قرار می‌گیرد. برخلاف صفحه نمایش‌های برقی یا موتوری که امکان جمع شدن پرده وجود دارد، پرده نمایش‌های ثابت جمع نمی‌شود. با این حال این پرده نمایش‌ها برای تماشای ویدئو و ارائه از طریق ویدئو پروژکتور مناسب هستند و همیشه مانند تلویزیون در دسترس و قابل استفاده هستند.

اگر می‌خواهید بهترین تصویر را از پروژکتور خود دریافت کنید، به یک صفحه نمایش نیاز دارید. دیوار به اندازه‌ی کافی صاف نیست و قدرت بازتاب کافی ندارد؛ بنابراین خرید صفحه نمایش برای مشاهده‌ی تصاویر باکیفیت و وضوح و رنگ عالی از اهمیت زیادی برخوردار است. از این میان ساده‌ترین گزینه برای نصب پرده نمایشِ ثابت است که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

انواع پرده نمایش بر اساس نوع نصب

یک پرده نمایش ثابت یکی از چندین نوع صفحه نمایش است که در بازار وجود دارد. این نوع صفحه نمایش به طور خاص دیواری است که به صورت ثابت نصب می‌شود و امکان جابجایی آن وجود ندارد زیرا پروژژکتور روی سقف یا یک مکان ثابت کالیبره می‌شود تا نور خود را به یک صفحه خاص بازتاب دهد. این صفحه خاص از قبل با فاصله پرتاب و اندازه صفحه محاسبه شده است.

پرده نمایش کشویی در مقایسه با پرده نمایش ثابت

یک صفحه نمایش کشویی می‌تواند به اندازه‌ی یک پرده نمایشِ ثابت دقیق نصب کرد اما تفاوت آن این است که پس از استفاده می‌توان پرده را جمع کرد. یک پرده ثابت همیشه روی دیوار باقی می‌ماند حتی زمانی که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید.

صفحه نمایش کشویی یا دستی معمولا برای فضاهای کوچک‌تر که امکان نصب یک پرده ثابت وجود ندارد، قابل نصب و استفاده است. برای مثال ممکن است بخواهید بعد از پایان ارائه، از وایت برد دیواری استفاده کنید که در این صورت فقط کافی است صفحه کشویی را مانند پرده جمع کنید.

صفحه نمایش‌های برقی معمولا پرده نمایش ثابت نیستند

صفحه نمایش‌های برقی را می‌توان روی دیوار یا سقف نصب کرد. این پرده نمایش‌ها معمولا ثابت نیستند و می‌توان با استفاده از موتور الکتریکی پرده را جمع کرد. برای این کار می‌توان از سوئیچ دیواری یا ریموت کنترل استفاده کرد. صفحه نمایش برقی اغلب اندازه‌های بزرگی دارند اما برای استفاده شخصی در سینمای خانگی نیز در دسترس هستند.

این صفحه نمایش‌ها کشویی هستند و باید آنها را پایین بکشید. اما برای انجام این کار بر خلاف پرده‌های دستی، نیازی به نیروی دست نیست و باز و بسته شدن پرده از طریق موتور الکتریکی انجام می‌شود. پرده‌های برقی مانند پرده نمایش‌های ثابت، به صورت ثابت و بدون قابلیت باز و بسته شدن نیستند.

پرده نمایش ثابت برای اهداف خانگی و تجاری

صفحه نمایش‌های ثابت برای اتاق‌های کنفرانس یا همایش و همینطور سینمای خانگی ایده‌آل هستند؛ به ویژه اگر به تصویر بزرگ نیاز دارید و نمی‌خواهید برای یک تلویزیون HD با اندازه‌ی مشابه هزینه کنید. بسته به نحوه نصب و محل قرارگیری پروژکتور، می‌توانید از صفحه نمایش فریم ثابت برای نمایش در جلو یا پشت پروژکتور استفاده کنید. این پرده نمایش‌ها همچنین از نظر آکوستیکی می‌توانند شفاف باشند تا به سیستم صوتی اجازه دهند به خوبی صدا را پخش کند.

پرده نمایش ثابت از طریق چیزی که به عنوان ویژگی رد نور محیطی ALR شناخته می‌شود، در برابر نور محیط محافظت می‌کند.

(کدام بهتر است: تلویزیون بزرگ یا ویدئو پروژکتور؟)

انواع طراحی پرده نمایش ثابت ویدئو پروژکتور

ممکن است تصور کنید یک پرده نمایشِ ثابت پروژکتور با توجه به نوع طراحی محدودهای زیادی دارد؛ تا زمانی که مجبور شوید یکی از آنها را تهیه کنید. این صفحه نمایش‌ها بسته به اینکه ویدئو پروژکتور شما چه رزولوشن یا نسبت پرتابی دارد، می‌توانند در انواع عمودی یا افقی موجود باشد. این محصولات همچنین از مواد مختلف تهیه می‌شوند که بر میزان روشنایی یا کنتراست تصویر تاثیرگذار خواهد بود. شما می‌توانید از صفحه نمایش‌های سفید، خاکستری یا نقره‌ای برای نمایش تصاویر پروژکتور خود استفاده کنید.

ویژگی‌های پرده نمایش قاب ثابت

پرده نمایش ثابت بیشترین میزان کشش یکنواخت را روی سطح صفحه نمایش به پروژکتورها ارائه می‌دهد. بنابراین مانند یک نقاشی رنگ روغن، یک بوم مسطح خواهید داشت که بهترین و باکیفیت‌ترین تصویر را نشان می‌دهد. از این صفحه نمایش‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند و به همین خاطر از آنها به جای تلویزیون برای سینمای خانگی استفاده می‌شود.

البته این نوع صفحه نمایش برای محیط‌های حرفه‌ای مانند اتاق کنفرانس تجاری نیز مناسب است و نیازی به باز و بسته کردن پرده برای نمایش محتوا نخواهد بود.

(از صفحه خرید پروژکتور بلند پرتاب بازدید کنید.)

پرده نمایش‌های ثابت اغلب دیواری هستند

یک صفحه نمایش دیواری معمولا محکم و ثابت است تا موقعیت خود را دقیقا و کاملا مشابه با صفحه نمایش سینما حفظ کند. این کار باعث می‌شود آنها برای کارها و مشاغلی که نیاز به تصویر هندسی دقیق دارند، مناسب باشند. صفحه نمایش‌های ثابت اغلب در سینمای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و مشابه با تلویزیون‌های صفحه تخت هستند؛ با این تفاوت که به خاطر مقرون به صرفه بودن در مقایسه با تلویزیون‌های HD می‌تواند آنها را بسیار بزرگ‌تر از حد معمول تهیه کرد.

پرده نمایشِ سینما از نوع پرده نمایشِ ثابت

در سالن‌های تئاتر یا سینما، صفحه نمایش یک سطح بازتابنده است که برای کنتراست بالا در فضایی دارای نور محیطی متوسط، آلومینیومی شده است. این صفحه همچمین می‌تواند یک سطح صاف با دانه‌های شیشه‌ای کوچک باشد که در تاریک‌ترین شرایط نیز از درخشندگی بالایی برخوردار باشد.

این صفحه نمایش‌ها دارای صدها سوراخ کوچک با فواصل مساوی هستند که باعث می‌شود هوای ارسالی یا دریافتی از ساب ووفر و بلندگوها که اغلب در پشت صفحه قرار دارند، به خوبی رفت و آمد داشته باشند.

صفحه نمایش فیلم همچنین مثال خوبی از پرده نمایش ثابت است که کاملا ثابت نصب می‌شوند و با کشیدن یک پرده جلوی آن، از دید پنهان می‌شود.

(برای خرید پروژکتور پرتاب کوتاه به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

صفحه نمایش‌های قابل حمل در مقایسه با صفحه نمایش‌های دائمی

صفحه نمایش‌های نصب شده دائمی نوعی از صفحه نمایش‌ها هستند که روی دیوار، سقف یا زمین نصب می‌شوند و نمی‌توانید آنها را جابجا کنید زیرا معمولا پروژکتور نیز در محل ثابتی نسبت به پرده نمایش ثابت، نصب شده است. اما صفحه نمایش قابل حمل را می‌توان با پایه‌ی مخصوص آن جابجا کرد و در محل‌های مختلف قرار داد. این نوع از صفحه نمایش‌ها معمولا همراه با ویدئو پروژکتور جیبی یا قابل حمل استفاده می‌شوند.

پرده نمایش ثابت بهتر است یا موتوری؟

هنگام خرید صفحه نمایش پروژکتور باید نکات متعددی را در نظر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین انها انتخاب از میان پرده نمایش‌های ثابت و برقی یا موتوری است. به طور کلی برای سینمای خانگی می‌توانید از صفحه نمایش ثابت استفاده کنید ارزان‌تر، سبک‌تر و دارای نصب راحت‌تر هستند. اما پرده نمایش‌های موتوری برای کلاس‌های درس یا محیط‌های کاری ایده‌آل‌تر هستند زیرا ممکن است لازم باشد پرده را باز و بسته کنید. با این حال، صفحه نمایش‌های برقی معمولا گران‌تر هستند و نیاز به نصب حرفه‌ای دارند اما انعطاف‌پذیری ارزش آن را دارد.

انتخاب صفحه نمایش بسته به نیاز شما باید باشد زیرا پرده‌های ثابت و موتوری هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بنابراین ابتدا باید نیازها و فضای اتاق را ارزیابی کنید تا بهترین صفحه نمایش را برای موقعیت مورد نظر تهیه کنید.

(انواع ویدئو پروژکتور 4K را در تهران پروژکتور مشاهده و خرید کنید.)

تفاوت صفحه نمایش ثابت و موتوری

یک پرده نمایش ثابت همیشه آماده است تا تصویر روی آن نمایش داده شود اما نمی‌توان آن را جمع کرد. در مقابل صفحه نمایش‌های موتوری را می‌توان در صورت نیاز باز و بسته کرد و به طور کلی نیاز به تنظیمات اضافی هستند. در ادامه در خصوص تفاوت صفحه نمایش‌های ثابت و موتوری صحبت خواهیم کرد.

تفاوت پرده نمایش ثابت و موتوری: 1. طراحی

همانطور که گفتیم، یک صفحه نمایش ثابت را در زمان عدم استفاده نمی‌توان جمع کرد و پس از نصب مانند یک بوم خالی روی دیوار ثابت خواهد ماند. برعکس صفحه نمایش‌های موتوری را می‌توان با ریموت کنترل یا سوئیچ دیواری باز و بسته کرد. به این ترتیب در زمانی که از پروژکتور استفاده نمی‌شود، می‌توانید صفحه نمایش را در محفظه‌ی آن جمع کنید.

تفاوت صفحه نمایش ثابت و موتوری: 2. هزینه و توان مالی

یک صفحه نمایش ثابت در مقایسه با صفحه نمایش‌های موتوری یا برقی از قیمت مناسب‌تر برخوردار است و به طور کلی ارزان‌تر است. البته قیمت پرده نمایش ثابت از نظر اندازه، برند و ویژگی‌های صفحه نمایش می‌تواند متغیر باشد.

تفاوت صفحه نمایش ثابت و موتوری: 3. نصب

نصب و راه اندازی یکی از نکات مهم در خرید صفحه نمایش است. شما می‌توانید یک پرده نمایش ثابت را تقریبا روی هر دیواری نصب کنید البته اگر فضای کافی برای آن داشته باشید. این پرده‌ها به راحتی روی دیوار سوار می‌شوند زیرا وزن سبکی دارند.

از سوی دیگر، صفحه نمایش‌های موتوری بسیار سنگین هستند و نیاز به نصب حرفه‌ای دارند. علاوه بر این، صفحه نمایش‌های موتوری را می‌توان تنها در ارتفاع بالا یا سقف‌های فرورفته نصب کرد. بنابراین اگر سقف بلندی ندارید، ممکن است لازم باشد فضای اتاق را بازسازی کنید. البته در این شرایط می‌توانید از پرده نمایشی استفاده کنید که از روی زمین به سمت بالا کشیده می‌شود که این پرده‌ها نیز قیمت بالا و نیاز به نصب حرفه‌ای دارند.

تفاوت صفحه نمایش ثابت و موتوری: 4. نگهداری

در میان هر دو گزینه پرده نمایش‌های ثابت یا موتوری، به طور کلی نگهداری از پرده نمایش ثابت آسان است و کاربر خود می‌تواند به سادگی از این صفحه نمایش‌ها مراقبت کند. این درحالی است که برای مراقبت از صفحه نمایش برقی ممکن است اغلب به افراد متخصص نیاز داشته باشید تا به شما در رفع مشکلاتی که ایجاد می‌شود، کمک کنند.

با توجه به حرکت ثابت قطعات الکترونیکی و صفحه نمایش که اغلب باز و بسته می‌شود، احتمال ساییدگی و پارگی در پرده نمایش‌های موتوری افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، پرده نمایشهای ثابت با فریم‌های دائمی برای مدتی طولاتی روشن و کار می‌کنند.

مزایا و معایب صفحه نمایش ثابت

مزیت اصلی صفحه نمایش‌های قاب ثابت این است که وزن کمتری نسبت به صفحه نمایش‌های موتوری دارند. این بدان معناست که می‌توان آنها را به سادگی و با کمی زحمت روی دیوار نصب کرد. این صفحه نمایش‌ها را می‌توان در هر فضای دیوار با اندازه‌ی مناسب قرار داد و به خاطر نسب آسان و سریع که دارند، بسیار محبوب هستند.

در صورت وجود فضای کافی در پشت صفحه نمایش، می‌توان از آن برای نمایش از عقب استفاده کرد. پرده نمایش‌هایی که ویدئو پروژکتور در پشت آنها قرار می‌گیرد، سوراخ‌دار هستند و بخش‌هایی از سیستم صوتی مانند بلندگوها در چپ و راست و بخش مرکزی پشت پرده قرار داده می‌شوند. سوراخ‌ها باعث می‌شوند صدا بدون کاهش کیفیت منتقل شوند.

از معایب پرده نمایش‌ ثابت می‌توان به اشغال دائمی دیوار اشاره کرد. با نصب این پرده نمایش‌ها دیگر نمی‌توانید چیزی روی دیوار بگذارید و بعلاوه مانند هر سطح ثابتی، باید آنها را به صورت دوره‌ای تمیز کنید.

(از صفحه مربوط به خرید پروژکتور لیزری بازدید کنید.)

بهترین نوع صفحه نمایش چیست؟

برای یک اتاق سینمای خانگی که به تماشای تلویزیون یا فیلم اختصاص داده شده است، پرده نمایش‌های ثابت یا fixed بهترین گزینه هستند زیرا هم ارزان‌تر و سبک‌تر هستند و هم نصب آسانی دارند. برای یک دفتر کار، کلاس درس یا هر فضایی که ممکن است لازم باشد گاهی صفحه نمایش جمع شود، بهتر است به سراغ پرده نمایش‌های موتوری بروید. البته این پرده نمایش‌ها سنگین‌تر و گران‌تر هستند و نیاز به نصب تخصصی دارند.

به طور خلاصه اگر بتوانید یک فضای اختصاصی برای ویدئو پروژکتور و صفحه نمایش آن در نظر بگیرید، انتخاب پرده نمایش ثابت گزینه‌ی بهتری است که به صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز کمک می‌کند. بعلاوه اینکه این پرده نمایش‌ها هزینه‌های نگهداری کم و عمر طولانی‌تر دارند.

صفحه نمایش ثابت برای سینمای خانگی یا اتاق ارائه در ادارات گزینه‌ی خوبی است. اما پرده نمایش‌های موتوری بیشتر در کلاس‌های درس و جلسات هیات مدیره استفاده می‌شوند که می‌توان در صورت لزوم آنها را باز و بسته کرد.

(برای خرید پروژکتور DLP به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

آیا کیفیت پرده نمایش اهمیت دارد؟

چه تصمیم به خرید پرده نمایش ثابت گرفته‌اید یا صفحه نمایش موتوری، باید به دنبال یک محصول باکیفیت و بدون نقص باشید که تصاویر و کیفیت رنگ خوبی را نمایش دهد و باعث آزار چشم‌های بینندگان نشود. برای این منظور خرید پرده نمایشی را در نظر داشته باشید که بتواند نور محیط را جذب کند تا تصویر واضحی ارائه دهد.

پرده نمایش‌هایی که دارای فریم یا قاب سیاه در اطراف هستند به کاربران امکان می‌دهند به خوبی عکس یا فیلم را در صفحه تنظیم کنند. بعلاوه حاشیه مشکی کیفیت تصویر را برجسته می‌کند و یک تجربه‌ی تئاتر عالی خواهید داشت.

خرید پرده نمایش ثابت از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

در این مطلب در خصوص صفحه نمایش ثابت ویدئو پروژکتور صحبت کردیم و گفتیم که این تجهیزات به صورت ثابت روی دیوار نصب می‌شوند. این پرده‌ها معمولا ارزان‌تر از پرده نمایش‌های موتوری جمع‌شونده هستند. شما می‌توانید صفحه نمایش دیواری ثابت را در اندازه‌های مختلف با عرض‌های مختلف و حاشیه‌های رنگی تهیه کنید.

صفحه نمایش‌های ثابت گزینه‌ای عالی برای اتاق‌هایی هستند که به طور خاص برای تماشای فیلم یا بازی در نظر گرفته شده‌اند و طول عمر بالا و نگهداری کمی دارند. اگر به فکر خرید پرده نمایشِ ثابت، بررسی لیست قیمت صفحه نمایش ثابت یا مقایسه انواع پرده پروژکتورها هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور بزنید. امکان خرید ویدئو پروژکتور، خرید میکروفون و خرید لوازم جانبی پروژکتور نیز برای شما فراهم است.

منبع

منبع

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه