• خانه
 • محصولات برچسب خورده “پروژکتور پرتاب کوتاه”

پروژکتور پرتاب کوتاه

فیلتر ها

در حال نمایش 2 نتیجه

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HST

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HST

ناموجود

ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه (Short Throw Projector)

پخش تصاویرِ با کیفیت در ابعاد وسیع، نظر تمامی افراد حتی کسانیکه علاقه‌ی زیادی به تماشای فیلم و کلیپ را هم ندارند، به خود جلب می‌کند چه برسد به گیمرها و عشق فیلم‌ها. هیچ سرگرمی جذاب‌تر از گیم زدن یا فیلم دیدن در صفحه نمایش‌های عریض و وسیع با وضوح 4k نیست. تا یکی دو سال پیش، اگر خیلی برای پخش تصاویر در ابعاد وسیع مشتاق بودیم باید نهایتا به تلویزیون 80 اینچ یا یک پروژکتور سینما خانگی آن هم در یک سالن بزرگ رضایت می‌دادیم. اما با ورود ویدئو پروژکتور شرت ترو (Short Throw Projector)، از برندهای معتبر و بنامی مثل اپسون، ال جی، اپتوما، می‌توان تصاویر را در ابعادی وسیع  تماشا کرد.

با خرید ویدئو پروژکتور شرت ترو از پیک و نیک در دشت و صحرا گرفته، تا اتاق‌ خواب‌های کوچک و سالن‌های بزرگ با نور پردازی زیاد، می‌توان تصاویری خیره کننده و جذاب را با کیفیتی عالی تماشا کرد. اگر در جستجوی یک پروژکتور برد کوتاه با قابلیت‌های مدرن هستید، به فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور مراجعه کنید.

پروژکتور پرتاب کوتاه

در این بخش مروری بر موارد زیر خواهیم داشت:

 • پروژکتور پرتاب کوتاه Short Throw Projector چیست؟
 • تفاوت پروژکتور شرت ترو با پروژکتورهای با پرتاب معمولی
 • مزایای خرید ویدئو پروژکتور برد کوتاه
 • پروژکتور لیزری پرتاب کوتاه
 • قیمت ویدئو پروژکتور برد  کوتاه
 • پروژکتور 4k برد کوتاه
 • میزان روشنایی در پروژکتور فوق برد کوتاه
 • منبع نوری در پروژکتورهای برد کوتاه
 • فاصله‌ی متغیر نصب پروژکتور برد کوتاه نسبت به پرده نمایش
 • تفاوت پروژکتور شرت ترو با پروژکتور برد بلند
 • معرفی پروژکتور برد کوتاه از برندهای خوشنام
 • خرید ویدئو پروژکتور برد کوتاه از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

پروژکتور پرتاب کوتاه Short Throw Projector چیست؟

پروژکتور پرتاب کوتاه (Short Throw Projector) یک دستگاه نوری الکترونیکی است که از لنزها و آینه‌های مخصوص با زاویه دید گسترده برای نمایش تصویر بر روی پرده نمایش از فاصله‌ی بسیار کم، مجهز شده است. اکثر پروژکتورهای پرتاب معمولی یا اصطلاحا با پرتاب استاندارد باید به ازای هر اینچ اندازه صفحه نمایش مورب، باید پروژکتور نیز یک اینچ از صفحه نمایش دور باشد.

اما در پروژکتورهایی که به لنز پرتاب کوتاه مجهز هستند می‌توان در نزدیک‌ترین فاصله از پرده نمایش (2 تا 6 متر) بر روی سقف یا دیوار، یا درست در مقابل صفحه نمایش، تصاویری بزرگ ارائه کرد. به این ترتیب حتی در فضایی بسیار کوچک می‌توانید تصاویر غول پیکر و کیفیت بالایی نمایش دهید. پروژکتورهای برد کوتاه معمولا با پسوند ST و پروژکتورهای فوق پرتاب کوتاه با پسوند UST در انتهای مدل پروژکتور آورده می‌شود.

پروژکتور پرتاب کوتاه Short Throw Projector چیست؟

تفاوت ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه با پروژکتورهای با پرتاب معمولی

پروژکتورهای معمولی، دارای نسبت فاصله پرتاب در حدود 1: 1.5 دارند. یعنی به ازای هر 1 متر عرض تصویر، پروژکتور باید 1.5 متر از صفحه نمایش دورتر باشد. بنابراین، برای نمایش یک تصویر در قاب 120 اینچ، باید دستگاه در فاصله‌ی حدود 5 متری از صفحه نمایش قرار بگیرد. ویدیو پروژکتور شرت ترو یا ویدیو پروژکتور فوق العاده برد کوتاه با مجهز شدن به یک لنز با زاویه گسترده و فناوری‌های پیشرفته می‌تواند تصاویر را با نسبت پرتاب کمتر از 0.4 ارائه دهد. به این ترتیب می‌توانید پروژکتور را مستقیما در مقابل پرده نمایش قرار دهید.

تفاوت ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه با پروژکتورهای با پرتاب معمولی

مزایای خرید ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

بهترین ویژگی پروژکتورهای برد کوتاه همانطور که از نامش مشخص است، قابلیت نمایش تصاویر در کمترین فاصله از پرده نمایش است. پروژکتور برد کوتاه، به لطف لنزهای پیشرفته با زاویه‌ی دید گسترده و فناوری‌های مدرن، می‌توانند تصاویر را در قاب تصویری بزرگ حتی در اتاق‌های کوچک، ارائه می‌دهند.

از طرفی دیگر، پروژکتورهای برد کوتاه بسیار نصب انعطاف‌پذیر و آسانی دارند. چون با فاصله‌ی کم پروژکتور تا پرده نمایش، نیازی به کابل‌های HDMI بلند نیست، چون پروژکتور در نزدیکی شما است و خیلی آسان می‌توان انواع محتوا را از منابع مختلف بر روی پرده نمایش ارائه داد.

مزایای خرید ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

پروژکتور پرتاب کوتاه لیزری

پروژکتو پرتاب کوتاه لیزری طوری طراحی شده‌اند که حتی در سالن‌های بزرگ با نورپردازی بالا، قابلیت خوبی در نمایش تصاویر با‌کیفیت و عالی دارند. پروژکتور لیزری برد کوتاه برای نمایش تصاویر روشن توانایی خوبی در مقابله با نور محیط دارد. پروژکتورهای معمولی در صورتی می‌توانند بر نور محیط غلبه کنند که به لامپ قدرتمندی مجهز شده باشند.

از طرفی دیگر، منبع نوری لیزری، برخلاف لامپ‌ها که نهایتا سه تا پنج هزار ساعت ماندگاری دارند، می‌توانند تا 20.000 ساعت، بدون نیاز به تعویض، کار کنند. منبع نوری لیزری، برخلاف لامپ‌های معمولی، مدت زمان زیادی بدون افت کیفیتی تصاویر درخشان و جذاب به نمایش می‌کشند.

پروژکتور لیزری پرتاب کوتاه

قیمت ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

اگرچه ویدیو پروژکتور برد کوتاه به دلیل مجهز شدن به لنز پیشرفته قیمت گران‌تری نسبت به پروژکتورهای پرتاب بلند دارند، اما در عوض می‌توانند در هر فضایی چه در اتاق‌های کوچک و چه در سالن‌های بزرگ تصاویر وسیع برایتان نمایش دهند. معمولا اکثر کاربران بدون در نظر گرفتن نسبت پرتاب، برای نمایش تصاویر در فضاهای مختلف با چالش رو به رو خواهند شد.

قیمت پروژکتور پرتاب کوتاه

پروژکتور پرتاب کوتاه 4k

پروژکتور 4k پرتاب کوتاه نمونه‌ای عالی و بی‌نقص از دنیای پروژکتورها است. با پروژکتور 4k برد کوتاه با نمایش واقعی تصاویر تجربه‌ی بی‌نظیری خواهید داشت و دیگر نمایش هیچ پروژکتوری به چشمتان نخواهد نشست. تصاویر شفاف، رنگ‌ها غلیظ و اشباع شده و سطح عمیق سیاهی رضایت هر سخت پسندی را جلب خواهد کرد.

پروژکتور 4K پرتاب کوتاه

میزان روشنایی در ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

هنگام خرید ویدیو پروژکتور برد کوتاه توجه داشته باشید که هر چقدر خروجی نور بیشتر باشد، تصاویر روشن‌تری مشاهده خواهید کرد. از آنجاییکه تمامی پروژکتورهای برد کوتاه و فوق برد کوتاه برای اتاق‌ها روشن طراحی شده‌اند، تقریبا میزان روشنایی خوبی دارند.

اما دقت داشته باشید که همیشه هم میزان روشنایی بالا نکته‌ی مثبتی نیست. چون به دلیل نزدیکی پروژکتور به صفحه نمایش، احتمال دارد که بازتاب بیش از حد نور بر روی پرده نمایش، برای حضار آزار دهنده باشد. در واقع یک نقطه‌ی داغ بخاطر برخورد مستقیم نور، بر روی صفحه ایجاد می‌شود که در برخی موارد موجب خستگی چشم می‌شود به همین دلیل بهتر است برای پروژکتورهای برد کوتاه پرده نمایش مخصوص را تهیه کنید.

روشنایی در پروژکتورهای اولترا شورت ترو

منبع نوری در ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه

منبع نوری در پروژکتورها شامل: لامپ، لیزر و LED است، که هر کدام مزایا و معایب مخصوص بخود را دارند. اما در پروژکتورهای خانگی فوق برد کوتاه UST، معمولا تماما از منبع نوری لیزری استفاده می‌شود. این طراحی لیزری در پروژکتوری که به فناوری برد کوتاه مجهز است؛ موجب می‌شود تا تصاویر از مسافتی کم با وضوحی عالی ارائه شوند. روشنایی طولانی مدت، نگهداری آسان، رنگ‌های طبیعی و کنتراست عالی از فواید منبع نوری لیزری است.

منبع نوری در پروژکتورهای پرتاب کوتاه

فاصله‌ی متغیر نصب پروژکتور برد کوتاه نسبت به پرده نمایش

پروژکتورهای برد کوتاه و فوق برد کوتاه با ضریب پرتاب متفاوت ارائه می‌شود. مثلا پروژکتور برد کوتاه بنکیو مدل LU935ST (دو حرف ST نمایانگر برد کوتاه بودن این پروژکتور است) دارای نسب پرتاب 0.81 تا 0.89 است. یعنی اگر فاصله پروژکتور از صفحه نمایش برابر با 0.89 متر باشد، طول تصویر تشکیل شده، 1 متر است.

در برخی از پروژکتورهای فوق برد کوتاه، ضریب پرتاب زیر 0.4 است. این بدان معنا است که برای نمایش درست تصویر روی صفحه نمایشی به بزرگی 120 اینچ، پروژکتور باید حدود 1.21 متر از پرده نمایش فاصله داشته باشد. البته پروژکتورهایی نظیر پروژکتور Optoma P2 و Epson LS500 با نسبت پرتاب 0.25 یا حتی 0.19، جزو پروژکتورهای فوق برد کوتاهی هستند که می‌توانند بدون هیچ اعوجاج تصویر درست در نزدیکی پرده نمایش قرار بگیرند.

تفاوت پروژکتور برد کوتاه با پروژکتور برد بلند

تفاوت بین پروژکتور پرتاب کوتاه با پروژکتور پرتاب بلند، بستگی به لنزی دارد که در ساختار پروژکتور بکار رفته است. معمولا پروژکتورهای پرتاب بلند ارزان‌تر از پروژکتورهای پرتاب کوتاه هستند. استفاده از پروژکتورهای پرتاب بلند بخاطر نیاز به فاصله‌ی نسبتا زیاد تا پرده نمایش، کمی محدود و خاص است. یعنی حتما باید یک سالن داشته باشی که پروژکتور را در آن نصب کنید.

ولی ویدئو پروژکتور شرت ترو را می‌توان در هر فضایی بدون محدودیت، نصب کرد. از طرفی دیگر نصب پروژکتورهای پرتاب بلند کمی دردسر آفرین هستند. مثلا فرض کنید پروژکتور پرتاب بلندی را روی سقف بلند تالاری نصب کرده‌اید و عمر لامپ آن به پایان رسیده است. قطعا بدون بالا بر قادر به تعویض لامپ نخواهید بود!

تفاوت پروژکتور پرتاب کوتاه با پروژکتور پرتاب معمولی

معرفی پروژکتور پرتاب کوتاه از برندهای خوشنام

ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه Epson EB-750F

پروژکتور اپسون مدل Epson EB-750F از سری پروژکتورهای فوق برد کوتاه است که قابلیت پخش تصویر را در هر فضای کوچکی امکان پذیر می‌کند. به لطف تکنولوژی 3LCD این پروژکتور در نمایش تصاویر روشن و شفاف یک دستگاه‌ کاملا حرفه‌ای است. این پروژکتور از لحاظ منبع نوری لیزری با عمر 20.000 ساعت، درگاه اتصالات کاربردی و بی‌نقص و همینطور قابلیت‌های فنی پیشرفته، به یک دستگاه همه کاره تبدیل شده است.

(از محصولات صفحه پروژکتور 3LCD نیز بازدید کنید.)

ویدئو پروژکتور Epson EB-750F

ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه Epson EB-800F

ویدئو پروژکتور فوق برد کوتاه Epson EB-800f با میزان روشنایی 5.000 لومن، کنتراست عالی 2.500.000:1 و همینطور مجهز به منبع نوری لیزری یکی دیگر از محصولات عالی و بی‌نظیر شرکت اپسون است. پروژکتور Epson EB-800F با ظاهری جذاب و قابلیت‌های فنی پیشرفته یکی از پرطرفدارترین نوع پروژکتورهای فوق برد کوتاه است.

ویدئو پروژکتور Epson EB-800F

ویدئو پروژکتور Epson EB-L200SX

ویدئو پروژکتور اپسون مدل EB-L200SX با مجهز شدن به لنز پرتاب کوتاه و منبع نوری لیزری یکی دیگر از محصولات مطرح در دنیای پروژکتورها است. فناوری ساخت 3LCD، روشنایی 3.600 لومن، رزولوشن XGA و همینطور طول عمر 20.000 ساعته از ویژگی‌های شاخص این پروژکتور لیزری برد کوتاه اپسون است.

ویدئو پروژکتور Epson EB-L200SX

ویدئو پروژکتور پرتاب کوتاه BenQ TK700STi

و اما پروژکتور BenQ TK700STi یک ویدئو پروژکتور گیمینگ بسیار جذاب از برند بنکیو، که با کمترین زمان تأخیری حسابی گیمرها را خوشحال کرده است. پروژکتور BenQ TK700STi قادر است که تصاویر 100 اینچ 4k را در فاصله‌ی دو متری از صفحه نمایش، ارائه دهد. این پروژکتور پرتاب کوتاه به یک اسپیکر داخلی 5 وات با فناوری Cinema Master Audio +2 مجهز است، بنابراین می‌تواند به تنهایی، یک سینما خانگی اختصاصی تمام عیار برایتان بسازد.

ویدئو پروژکتور BenQ TK700STi

دیتا پروژکتور Panasonic PT-TW381R

پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-TW381R با روشنایی 3.300 لومن و کنتراست عالی 20.000:1 و همینطور مجهز بودن به لنز پرتاب کوتاه می‌تواند تصاویری دیدنی و جذاب برایتان ارائه دهد. از قابلیت‌های انحصاری برند پروژکتور پاناسونیک، فناوری Daylight View Lite است که دغدغه‌ی نمایش تصاویر را در فضاهای روشن کاملا رفع کرده و تصاویر را با کیفیتی عالی به نمایش می‌کشد.

دیتا پروژکتور Panasonic PT-TW381R

خرید ویدئو پروژکتور شرت ترو از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

پروژکتور ابزار محبوب گیمرها است. آن‌ها دوست دارند در هر موقعیت و شرایطی از فرصت استفاده کرده و گیم بزنند، آپارتمان‌های کوچک، دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی یا حتی در سفر! خرید پروژکتور پرتاب کوتاه با نصب انعطاف پذیر و قابلیت پخش تصاویر در هر فضا و مساحتی انتخاب مناسبی است. برای آشنایی انواع ویدئو پروژکتور برد کوتاه به لیست مدل‌های منتخب به وبسایت فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور مراجعه کنید.

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه