• خانه
  • محصولات برچسب خورده “ویدئو پروژکتور اچ دی (HD Projector)”

ویدئو پروژکتور اچ دی (HD Projector)

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

در حال نمایش 20 نتیجه

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W400LVe

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W400LVe

29.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W42

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W42

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685W

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685W

ناموجود
ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WX370

ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WX370

ناموجود
ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WX300USTI

ویدئو پروژکتور کانن Canon LV-WX300USTI

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W06

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W51

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W51

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-695Wi

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-695Wi

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW376

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW376

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی LG PH30N

ویدئو پروژکتور ال جی LG PH30N

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی LG PH550

ویدئو پروژکتور ال جی LG PH550

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW336

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW336

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L200SW

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L200SW

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685WI

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685WI

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MW560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MW560

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W371

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W371

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی مدل LG ph510pg

ویدئو پروژکتور ال جی مدل LG ph510pg

ناموجود
خرید ویدئو پروژکتور اپسون Epson CO-W01

ویدئو پروژکتور اپسون Epson CO-W01

20.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VW360

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VW360

38.500.000 تومان

بررسی ویدئو پروژکتور HD

شما برای خرید ویدئو پروژکتور hd به چه نکاتی توجه می‌کنید؟ چه چیزی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است؟ یکی از نکات مهم در خرید یک ویدئو پروژکتور مناسب، رزولوشن یا وضوح تصویر (Resolution) آن است.

رزولوشن یک دستگاه تعیین می‌کند یک تصویر نمایش داده شده بر اساس تعداد پیکسل‌ها در یک فضای مشخص، چقدر واضح و شفاف است. رزولوشن‌ها معمولا از SVGA با 600*800 پیکسل و تا حداکثر 4K UHD با 2160*3840 پیکسل هستند.

بهترین وضوح تصویر برای شما بر اساس نیازهای شما تعیین می‌شود. ما در این مطلب تصمیم داریم در مورد ویدئو پروژکتور HD نکاتی را بیان کنیم تا اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور HD دارید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید.

در زمان‌های گذشته که خبر از ویدئو پروژکتور FULL HD و پروژکتور 4k نبود، قیمت ویدئو پروژکتور HD گران بود، ولی الان می‌توانید آن را با قیمتی مقرون بصرفه خریداری کنید.

(در صفحه پرده نمایش با انواع متنوع این محصول آشنا می‌شوید.)

بررسی ویدئو پروژکتور HD

منظور از رزولوشن یا وضوح تصویر ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور وسیله‌ای است که معمولا مانند تلویزیون برای تماشای فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تصاویر در یک صفحه‌ی بسیار بزرگتر نمایش داده می‌شود.

منظور از رزولوشن یک ویدئو پروژکتور این است که یک تصویر یا ویدئو متشکل از چه تعداد پیکسل است. هرچه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد رزولوشن تصویر بالاتر است و این بدان معنی است که تصویر نمایش داده شده دارای جزئیات و وضوح بیشتری است.

در گذشته کیفیت تصاویر دستگاه‌های نمایشگر ثابت (مانند تلویزیون) بهتر از دستگاه‌های فرافکن (مانند ویدئو پروژکتور) بود. با این حال، هر دوی این روش‌ها از آن زمان با سرعت مشابهی بهبود یافته‌اند.

وقتی تلویزیون‌ها و مانیتورها با قابلیت نمایش محتوای HD تولید شدند، پس از مدت کوتاهی پروژکتورها نیز با این قابلیت به بازار معرفی شدند و این دستگاه‌های باکیفیت هم به عنوان سینمای خانگی و هم در محیط‌های اداری محبوبیت زیادی یافتند.

همانطور که تقاضا برای تصاویر بزرگ و بزرگتر افزایش یافته است، رزولوشن یا وضوح تصویر نیز متعاقبا همراه با روند بازار بهبود یافته است تا اطمینان حاصل شود جزئیات تماما نمایش داده می‌شوند. اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای عرضه ویدئو پروژکتور HD و فروش ویدئو پروژکتور HD هستید، نام تهران پروژکتور را بخاطر بسپارید.

(از صفحه پروژکتور تجاری/اداری نیز بازدید کنید.)

ویدئو پروژکتور HD

رایج‌ترین رزولوشن‌های موجود برای ویدئو پروژکتورها

ویدئو پروژکتورهای رایج امروزی برای سینمای خانگی در رزولوشن‌های ثابت متفاوتی ارائه می‌شوند. رزولوشن‌های XGA، WXGA، HD و 4K وجود دارد که در میان این‌ها رزولوشن HD محبوب‌ترین و در دسترس‌ترین فرمت است.

SVGA – رزولوشن 600*800 پیکسل
XGA – رزولوشن 768*1024 پیکسل
HD 720 – رزولوشن 1280*720 پیکسل
WXGA – رزولوشن 800*1280 پیکسل
SXGA – رزولوشن 1024*1280 پیکسل
HD 1080 (Full HD) – رزولوشن 1080*1920 پیکسل
WUXGA – رزولوشن 1200*1980 پیکسل
4K – رزولوشن 2160*4096 پیکسل
8K – رزولوشن  4320*7680 پیکسل

خرید ویدئو پروژکتور HD

ویدئو پروژکتور HD چیست؟

برای اینکه بتوان یک ویدئو پروژکتور را HD یا HD Ready نامید تعدادی معیار وجود دارد که باید برآورده شود. اول از همه، ویدئو پروجکشن باید قادر به نمایش محتوا در یک نسبت تصویر گسترده باشد که محبوب‌ترین نوع آن نسبت تصویر 16:9 است.

محتوای HD که به این فرمت تولید می‌شود دارای وضوح حداقل 720 پیکسل است و این نشان می‌دهد که حداقل 720 خط افقی از جزئیات وجود دارد که منطقه‌ی صفحه نمایش را تشکیل می‌دهد.

همچنین ممکن است وضوح 720 پیکسل به صورت 720*1280 نیز توصیف شود و یک طرح مبتنی بر رایانه‌ی WXGA به عنوان 800*1280 توصیف می‌شود. اگرچه پخش‌کننده‌های بلو-ری غالبا می‌توانند ویدئوها را با کیفیتی بالاتر از 720 پیکسل نمایش دهند اما پخش‌کننده‌های دیجیتالی تلویزیون در حدود همین استاندارد هستند.

(در صفحه پروژکتورهای لیزری طیف وسیعی از این محصولات وجود دارد.)

پروژکتور HD

پورت HDMI و ویدئو پروژکتور اچ دی

وقتی یک آرم “HD Ready روی یک ویدیو پِروژکتور وجود دارد این نشانگر وجود نوعی ورودی کابل است که می‌تواند این سیگنال ویدئویی با کیفیت بالا را حمل کند.

HDMI یا رابط چندرسانه‌ای اچ‌دی، یک سیستم کابل‌کشی جهانی است که برای ایجاد یک ابزار متداول برای اتصال طیف وسیعی از دستگاه‌های HD توسعه یافته است و برای دارندگان پروجکشن یا همان ویدئو پروژکتور اچ دی بسیار مناسب است.

طول کابل HDMI معمولا برای انواع مختلفات تنظیمات در دسترس است و معمولا در کیفیت سیگنال‌ها هیچ تغییر محسوسی اتفاق نمی‌افتد.

انواع مختلفی از کابل‌های HDMI در بازار وجود دارد اما دیجیتال بودن سیگنال به این معنی است که بسیاری از کاربران عادی نیازی به خرید کابل‌هی سطح بالا ندارند.

ورودی HDMI بعلاوه قادر است اطلاعات داده‌های صوتی و شبکه‌ای را نیز حمل کند و همین مساله HDMI را انتخابی هوشمندانه برای تنظیم و هماهنگی با تعداد زیادی دستگاه متصل می‌سازد.

قیمت ویدئو پروژکتور HD

کیفیت تصویر در ویدئو پروژکتور HD

یکی از رایج‌ترین شکایات مربوط به انواع ویدئو پروژکتور HD به سطح درک فن‌آوری مربوط می‌شوید. انواع ویدئو پروژکتور HD و تلویزیون‌ها وقتی به یک کابل با فرمت قدیمی مانند SCART یا RGB متصل باشند قادر به نمایش تصاویر با کیفیت HD نخواهند بود.

این بدان معنی است که شکایات مربوط به کیفیت تصویر اغلب با خرید یک کابل HDMI ساده رفع می‌شود. در صورت عدم وجود یک منبع ویدئویی HD، این پروژکتورهای مدرن نیز می‌توانند محتوای با کیفیت استاندارد را ارتقا دهند و پیشرفت قابل توجهی در تصویر نمایش داده شده مشاهده می‌شود.

به طور خلاصه، ویدئو پروژکتور اچ دی و HD Ready می‌توانند یک سیگنال ویدئویی را با رزولوشنی بالاتر از 460*640 پیکسل نمایش دهند. این پروژکتورها برای تماشای فیلم، تلویزیون دیجیتال، بازی‌های ویدئویی و حتی محیط‌های تجاری، ایده‌آل هستند.

فروش ویدئو پروژکتور HD

آیا هرچه رزولوشن بالاتر باشد بهتر است؟

اگرچه رزولوشن بالاتر به معنای کیفیت تصویر بهتر است اما انتخاب یک ویدئو پروژکتور بر اساس رزولوشن کاملا بستگی به نیازهای شما دارد.

اگر قصد بازی کردن یا تماشای فیلم با وضوح بالا دارید یک ویدئو پروژکتور Full HD یا حتی ویدئو پروژکتور 4K برای شما مناسب است.

اما متعاقبا، اگر بودجه‌ی محدودتری دارید یک ویدیو پروژکتور اچ دی (720 پیکسل) نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و عملکرد مطلوبی نیز دارد.

لازم به ذکر است همه‌ی پروژکتورها نیاز به یک دستگاه ورودی مانند لپ‌تاپ، تبلیت یا کامپیوتر دارند. مهم است که پشتیبانی رزولوشن از دستگاه ورودی شما با رزولوشن اصلی ویدئو پروژکتور متناسب باشد.

عرضه ویدئو پروژکتور HD

تفاوت بین ویدئو پروژکتور HD 720p و ویدئو پروژکتور HD 1080p

حدود یک دهه پیش استاندارد HDTV (تلویزیون HD یا وضوح بالا) توسط اتحادیه‌ی بین‌المللی مخابرات (ITU) تنظیم شد. آنها برای تلویزیون‌های HD دو رزولوشن 720 (720*1280) و 1080 (1080*1920) تعیین کردند.

تفاوت اساسی بین 720p و 1080p تعداد پیکسل‌های نمایش اطلاعات است. رزولوشن 1080 در مقایسه با دیگری 2.5 برابر پیسکل بیشتر دارد.

این بدان معناست که برای هر اندازه‌ی نمایشگر، این پیکسل‌ها بیشتر و کوچکتر هستند و کمتر احتمال مشاهده‌ی آنها وجود دارد، به این ترتیب تصاویری صاف و دقیق‌تر ایجاد می‌کنند.

بنابراین در انتخاب دو ویدئو پروژکتور HD با رزولوشن‌های 720 و 1080 بهتر است رزولوشن 1080 را انتخاب کنید. تفاوت قیمتی این دو پروژکتور بسیار ناچیز است و در عوض کیفیتی بهتر را در تصاویر مشاهده خواهید کرد. قیمت پروژکتور اچ دی از بهترین برندها بسیار مقرون بصرفه است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مطلب تفاوت رزولوشن ۷۲۰p و ۱۰۸۰p را به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

ویدئو پروژکتور HD خانگی

پروژکتورهای سینمای خانگی امکان نمایش بزرگترین تصویر در خانه را برای شما فراهم می‌کنند. این پروژکتورها در واقع برای نمایش تصاویر بزرگ و غوطه‌ور ساختن افراد در تصاویر طراحی شده‌اند.

در نتیجه، تقریبا به سادگی می‌توان جزئیات بیشتر و وضوح ویدئو پروژکتور HD مدل 1080p را در مقایسه با مدل 720p مشاهده کرد.

به عبارت دیگر اگر تنها یک بازار وجود داشته باشد که پروژکتور 1080p مزیت بیشتری دارد، پروژکتورهای سینمای خانگی است.

پروژکتور اچ دی

خرید ویدئو پروژکتور HD از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

برخی از پروژکتورهای خانگی موجود در بازار بسیار گران قیمت هستند. با این حال، مدل‌های مقرون به صرفه‌ی زیادی نیز وجود دارد. یکی از سوالاتی که اغلب مطرح می‌شود این است که آیا خرید یک پروژکتور گران نسبت به مدلی با قیمت کمتر ارزش دارد؟

البته پاسخ می‌تواند به راحتی “بله” باشد اما جنبه‌های مختلفی از پروژکتور هست که باید مورد توجه قرار گیرد و همیشه بهتر این است که پروژکتور متناسب با کاربرد و استفاده‌ی شما باشد.

یک پروژکتور گران قیمت از نظر فنی بسیار پیشرفته‌تر است، ابزارها و ویژگی‌هایی مانند نسبت کنتراست، تعداد پیکسل‌ها و روشنایی بسیار مهم هستند اما بدون شک وضوح تصویر یا رزولوشن عاملی تعیین‌کننده در خرید یک پروژکتور است.

به این ترتیب اگر هزینه‌ها برای شما مهم است و به دنبال یک پروژکتور ارزان هستید شاید خرید ویدئو پروژکتور HD انتخاب خوبی برای شما باشد. با این حال برای بهترین انتخاب می‌توانید با فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور در ارتباط باشید تا پروژکتوری مناسب برای خود انتخاب کنید.

منبع مطلب

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه