برد هوشمند (تخته هوشمند)

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش 1–16 از 26 نتیجه

برد هوشمند (تخته هوشمند)

برد هوشمند پروژکتور

فناوری دیجیتال با تولید محصولاتی همانند برد هوشمند (‌‌Smart‌board‌)، تخته سفید تعاملی (Interacitve Whiteboard)  و سایر ابزارهای آموزشی الکترونیکی، کار آموزش را که با چند عدد گچ رنگی رنگی و یک تخته سیاه به همراه یک آموزگار مهربان انجام می‌شد بسیار دشوار کرده است. مدیران مراکز آموزشی برای همگام شدن با تکنولوژی، دیر یا زود باید برای برد هوشمند یا همان تخته هوشمند اقدام کنند. در حال حاضر بازار مملو از انواع برد هوشمند با برندها و کاربردهای مختلف است، اگر می‌خواهید برد هوشمند پروژکتور را داشته باشید با ما همراه باشید؛ همچنین به صفحه پرده نمایش پروژکتور هم سری بزنید.

برد هوشمند ویدئو پروژکتور

برد هوشمند پروژکتور Smart board چیست؟

خیلی از افراد که در حوزه‌ی آموزشی فعالیت می‌کنند، تمایل زیادی به آشنایی با تکنولوژی‌هایی که موجب پویایی و هیجان در یادگیری می‌شوند دارند. آن‌ها دوست دارند بدانند که این ابزارها چگونه کار می‌کنند و چه مزایایی دارند. به زبانی ساده برد هوشمند، همان تخت سفید معمولی است که به مدارهای الکتریکی برای تعامل هر چه بیشتر با کاربران، مجهز شده است.

برد هوشمند، قاب تصویری بزرگ، برای نمایش تصاویر موجود در صفحه نمایش کامپیوتر است. البته به این برد هوشمند علاوه بر کامپیوتر می‌توان چند لپ‌تاپ، تبلت و سایر وسایل هوشمند سازگار را متصل کرد. استفاده از آن‌ به دلیل همراهی با تکنولوژی روز و بالا رفتن رغبت دانش‌آموزان به کلاس درس، بسیار پرطرفدار و مفید است.

تخته هوشمند

مزایای خرید برد هوشمند پروژکتور

اسمارت بردها همانند تبلت‌های بزرگی هستند که بر روی دیوار نصب شده‌اند. اسمارت برد به کاربران اجازه می‌دهند تا پروژه‌های خود را در صفحاتی بزرگ ارائه دهند. همینطور، قابلیت حاشیه نویسی، طراحی، نصب به اینترنت، همکاری از راه دور و ارتباط با برنامه‌های معروف و محبوب در دنیا را دارد. برخی از برد هوشمند، با بهره‌گیری از فضای ابری امکان مشاهده‌ی همزمان چند صفحه را از طریق دستگاه‌های دسکتاپ و تلفن همراه را نیز فراهم می‌کنند.

مزایای خرید برد هوشمند

مزایای استفاده از برد هوشمند پروژکتور شامل موارد زیر است:

 • قابلیت نوشتن استفاده از قلم‌های تعاملی (که معمولا با تخته هوشمند ارائه می‌شوند) یا حتی انگشتان دست
 • ایجاد علاقه و انگیزه بیشتر در بین دانش آموزان
 • نمایش گرافیک جذاب
 • بهبود سخنرانی‌ها با ابزارهای دیداری و شنیداری
 • ارائه بهتر مطالب آموزشی
 • پاسخگو به همه‌ی سبک‌های یادگیری (با ارائه برخی ابزارها مثل نقاله، پرگار و خط و نت‌های موسیقی و خیلی از موارد دیگر، تدریس دروسی مثل ریاضی، آموزش موسیقی و غیره را آسان می‌کند).
 • قابلیت ذخیره و پرینت مطالب اضافه شده در حین آموزش
 • قابلیت ضبط فیلم از محیط کلاس
 • قابلیت استفاده‌ی همزمان دو کاربر (آموزگار و دانش آموز)
 • قابلیت اجرای پاورپوینت
 • قابلیت اتصال به اینترنت و نمایش وبسایت مورد نظر بر روی صفحه نمایش

 مزایای استفاده از برد هوشمند شامل موارد متعددی است

برد هوشمند پروژکتور جایگزین متدهای تدریس قدیمی!

تخته‌ سفید تعاملی یا IWB ها (interactive Whiteboeard) جایگزینی برای تخته سیاه و تخته سفیدسنتی هستند. تخته‌های سفید تعاملی شامل یک صفحه نمایش بزرگ می‌شوند که امکان تعامل بین دانش‌آموزان و دروس مختلف را فراهم می‌سازد. کاربران می‌توانند با لمس یا نوشتن (با انگشت یا قلم تعاملی) روی فایل‌های اجرا شده، از کلاس درس نهایت لذت را ببرند.

برد هوشمند پروژکتور به دلیل کارایی بالا و اجرای  طیف گسترده‌ای از محتوای چند رسانه‌ای، با قالبی جذاب و پویا، نه تنها در مراکز آموزشی، بلکه در دفاتر شرکت‌ها نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

برد هوشمند جایگزین متدهای تدریس قدیمی!

انواع برد هوشمند پروژکتور

‌وایت برد تعاملی IWB که معمولا با عنوان تخته تعاملی یا برد هوشمند نیز شناخته می‌شود، یک نمایشگر بزرگ است که اصولا بدون اتصال به پروژکتور و کامپیوتر کار نمی‌کند. اما برخی از برد‌های هوشمندی در بازار موجود هستند که با یک پنل لمسی بزرگ فقط توسط کامپیوتر، بصورت مستقلا عمل می‌کنند. در کل آن‌ها با چهار تکنولوژی مختلف در درسترس هستند:

 • فناوری مقاومت Resistive Technology
 • الکترو مغناطیس (که با نام الکترومگنتیک هم معروف است)
 • اسکنر لیزر
 • تکنولوژی اینفرارد

برد هوشمند پروژکتور با تکنولوژی Resistive

برد هوشمند پروژکتور معمولا با تکنولوژی Resistive از تعامل مبتنی بر لمس، پشتیبانی می‌کنند. این نوع تخته هوشمند شامل یک سطح غشای نرم است که هنگام لمس تغییر شکل می‌‌دهد تا با صفحه رسانا تماس حاصل پیدا کند. با شناسایی مخاطب، محل لمس به کامپیوتر ارسال می‌شود. برای تعامل از این اسمارت برد، می‌توان هم از قلم تعاملی و هم از انگشت استفاده کرد. به این معنی که سخت افزار خاصی نیاز ندارد. تخته‌های هوشمند با این تکنولوژی جزو کم هزینه‌ترین نوع هستند.

برد هوشمند با تکنولوژی Resistive

تخته هوشمند الکترومغناطیسی/تخته هوشمند الکترو مگنتیک

تخته هوشمند الکترومغناطیسی به یک مدار الکتریکی مجهز است که با استفاده از برق، یک میدان مغناطیسی ایجاد کند. وقتی یک قلم مخصوص که سیم‌پیچی خاصی بر نوک آن قرار گرفته است بر روی سطح تخته فشار داده می‌‌کند، سیگنال‌های الکتریکی ایجاد شده توسط شبکه به گونه‌ای تغییر می‌یابد که می‌توان محل قلم را تشخیص داد. تخته‌های الکترومغناطیسی معمولا تعامل لمسی را پشتیبانی نمی‌کنند.

تخته هوشمند الکترومغناطیسی/تخته هوشمند الکترو مگنتیک

برد هوشمند پروژکتور با اسکنر لیزر

تخته سفید تعاملی مبتنی بر اسکنر لیزر، گرانقیمت‌ترین نوع این مجموعه است. حرکت قلم بر روی صفحه، توسط اسکنرهای لیزر مادون قرمز نصب شده در هر گوشه تشخیص داده می‌شود. قلم‌های مخصوص، از فرکانس‌های انعکاسی رمزگذاری شده برای تعامل استفاده می‌کنند. نرم‌افزار تخته سفید حتی می‌تواند رنگ قلم را نیز بر اساس نوع فرکانس تعریف شده، تشخیص دهد. این نوع تخته‌ها دارای سطح سختی هستند و اغلب نمی‌توان از آن‌ها به عنوان تخته سفید معمولی برای نوشتن با مارکرها استفاده کرد.

برد هوشمند با اسکنر لیزر

تخته هوشمند اینفرارد /تخته هوشمند IR (مادون قرمز)

تخته‌ هوشمند مادون قرمز، یک تکنولوژی جایگزین و انعطاف‌پذیر در سیستم‌های تعاملی تخته هوشمند است. در تخته هوشمند اینرفرارد در کنار تخته سفید معمولی یک نواری نصب می‌شود که قابلیت اتصال به کامپیوتر و پروژکتور را دارد.

نرم افزار تخته هوشمند پروژکتور

اکثر تخته‌های هوشمند تعاملی با نرم‌افزارهای خاصی ارائه می‌شوند که ویژگی‌هایی نظیر نوشتن با دست، تشخیص اشکال مختلف، قابلیت ضبط، چاپ محتوا و مواردی از این قبیل را فراهم می‌کنند.

برد هوشمند، انتخابی مناسب برای محیط کار

با ترکیب تخته سفید و قدرت پردازش میکروچیپ‌های بکار رفته در آن، تخته سفیدهای تعاملی با نمایش تصاویر رنگی و باکیفیت در صفحات بزرگ، حضار را در جلسه‌های کاری و کنفرانس‌ها جذبِ اجرای مدیران خواهد کرد. قدرتِ تعامل تخته هوشمند، کار کردن با کامپیوتر در صفحه نمایشی بزرگ را برای کاربران تداعی می‌کند. در ضمن، می‌توان در هنگام اجرا، بر روی صفحات حاشیه نویسی داشت و حتی طراحی کرد.

برد هوشمند: انتخابی مناسب برای محیط کار

نکاتی درباره خرید برد هوشمند پروژکتور

مدل تخته هوشمند و یا برد هوشمند پروژکتور را نیاز شما تعیین می‌کند. بعنوان مثال، برخی از تخته‌های هوشمند قابلیت اتصال به شبکه را دارند، یعنی با اتصال به اینترنت می‌توان به سایر تخته‌های هوشمند دیگر موجود در شبکه، متصل شود و تغییراتی که مجری بر روی آن اعمال می‌کند را در آن‌ها نیز ایجاد کند.

همینطور،  اگر دوست دارید که تخته هوشمند شما صدا پخش کند، می‌توانید از تخته هوشمندی تهیه کنید که به اسپیکرهای داخلی مجهز شده باشد یا قابلیت اتصال به اسپیکرهای جانبی را داشته باشد. کاربران باید دقت داشته باشند که تخته‌های سفید هوشمند در وزن و ابعاد مختلف موجود هستند و در صورت نیاز می‌توانید از مدل‌ها سبک‌تر برای حمل آسان‌تر استفاده کنند.

تخته هوشمند (اسمارت بورد) بدون نیاز به کامپیوتر

تخته‌های هوشمند تعاملی (بردهای هوشمند) پیشرفته‌‌ای در بازار موجود هستند که نیازی به اتصال به کامپیوتر ندارند، بلکه در عوض سخت افزارها و نرم افزارهای مختلفی (همانند یک تلویزیون لمسی بزرگ) را در بر دارند و با خود حمل می‌کنند. اگر نمی‌خواهید که دائما لپ‌تاپ‌تان همراه‌تان باشد، این نوع تخته هوشمند را در محل کارتان نصب کنید.

تخته هوشمند (اسمارت بورد) بدون نیاز به کامپیوتر

تفاوت بین تخته سفید تعاملی و برد هوشمند پروژکتور

تخته سفید معمولی صرفا فقط برای نوشتن مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما یک تخته سفید تعاملی برای تعامل با رایانه مجهز است. به عنوان مثال، محتوای نوشته شده بر روی تخته سفید تعاملی را می‌توان برای ارائه در هفته‌ی آینده نیز ذخیره کرد.

اصطلاح Interactive Whiteboard فقط به معنای یک نمایشگر تعاملی بزرگ است که به کامپیوتر و پروژکتور وصل می‌شود. هر دو فناوری تعاملی هستند و با وجود یک رابط لمسی Touch Interface به عنوان صفحه نمایش، تصاویر را ارائه می‌دهند. اکثرا اتصالِ صفحه نمایش لمسی به دستگاه‌های لپ‌تاپ، کامپیوتر و تبلت از طریق پورت HDMI ،‌VGA صورت می‌گیرد.

تفاوت بین تخته سفید تعاملی Interactive Whiteboard و برد هوشمند پروژکتور Smartboard

تفاوت بین برد هوشمند و پروژکتورهای تعاملی چیست؟

باید این واقعیت را فاش کرد که پروژکتورهای تعاملی Interactive Projectors دقیقا همان عملکردهای برد هوشمند را بدون نیاز به تنظیمات واقعی بر روی تخته سفید اعمال می‌کنند. این بدان معنا است که با خرید یک ویدئو پروژکتور تعاملی می‌توانید تقریبا به اندازه‌ی زیادی بر روی هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. پروژکتورهای تعاملی معمولا دو کاربره هستند و برای هوشمند سازی مقرون بصرفه در کلاس‌ها انتخاب ایده‌آلی به حساب می‌آیند.

تفاوت بین برد هوشمند و پروژکتورهای تعاملی چیست؟

خرید برد هوشمند پروژکتور

بردهای تعاملی با ترکیب تخته سیاه و تخته سفید به چیپ‌های پردازشگر‌، به صفحات نمایشی بزرگ و قدرتمندی تبدیل شده‌اند که به راحتی حضار را مجذوب خود می‌کنند. تخته‌ هوشمند با همراهی نرم‌افزارهای کارآمد می‌توانند فضای آموزشی و کاریِ پویا و با تعاملی بالا، برای حضار بسازند. برای خرید برد هوشمند پروژکتور، فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور با سال‌ها سابقه، می‌تواند مرجع خوبی برای شما باشد.