میکروفون هدست

فیلتر ها

در حال نمایش یک نتیجه

هدفون حرفه ای بویا مدل Boya BY-HP2

هدفون حرفه ای بویا مدل Boya BY-HP2

3.260.000 تومان

‌برای تدارک یک فضای مجهز مخصوص گیم و تهیه‌ی محتوا، خرید میکروفون هدست و خرید پروژکتور جزء لیست هستند. اصلا تابحال گیمری را دیده‌اید که میکروفن هدست نداشته باشد؟ برای خرید میکروفن هدست حرفه‌ ای در ادامه با تهران پروژکتور همراه باشید.

خرید میکروفون هدست حرفه‌ای

خرید میکروفون هدست

میکروفون هدست (Headset mic) همانطور که از نامش مشخص است، یک دستگاه مجهز به میکروفون و گوشی است. میکروفن هدست برای ضبط و پخش صدا یک دستگاه سبک وزن با نصب آسان است. بجای اینکه دستان‌تان را در گیر کند یا مثل میکروفون رومیزی بخواهد که سرتان را به سمت آن خم شود، شبیه هدفون با یک اتصال ساده، نزدیک دهان‌تان قرار می‌گیرد. حالا در هر پوزیشینی که باشید، صدای شما با وضوحی مناسب ضبط و پخش می‌شود. وضوح درخور صدا با حرکت آزادانه از ویژگی‌های منحصر به فرد میکروفن هدست است.

میکروفن هدست فقط مخصوص گیم نیست، بلکه می‌توان در مواقعی که تماس‌های تلفنی زیادی هم دارید و می‌خواهید دستتان آزاد باشد، استفاده کرد. میکروفن های هدست در انواع مختلف موجود هستند.

(برای خرید انواع میکروفون USB به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

میکروفون هدست چیست؟

میکروفون هدست‌ها مجموعه‌ای از گوشی‌های مجهز به میکروفون است که روی بازوی چرخشی قرار می‌گیرد تا بتواند از تمامی زوایا صدا را جذب کند. هدست میکروفون برای چت آنلاین، ضبط گفتگو و تماس‌های تلفنی استفاده می‌شود. بطور کلی میکروفون های هدست همراه با هدفون و در برخی موارد بدون هدفون ارائه می‌شوند.

میکروفن هدست برای شنیدن و ضبط شفاف صدا طراحی شده است. از این دستگاه همه کاره نمی‌توان انتظار یک میکروفون تخصصی و حرفه‌ای مخصوص خوانندگی و ضبط موسیقی را داشت.

چت آنلاین با میکروفون هدست

انواع میکروفن هدست

انواع میکروفن هدست بر اساس هدف و تکنولوژی طبقه‌بندی می‌شوند:

میکروفن هدست مخصوص کامپیوتر، میکروفون هدست برای پخش، میکروفن هدست برای کنفرانس و همینطور دسته بندی آن‌ها بر مبنای میکروفن هدست بی سیم و میکروفن هدست با سیم:

بر اساس تکنولوژی میکروفن هدست دسته بندی می‌شوند

میکروفون هدست همراه با هدفون

 میکروفن هدست‌هایی که همراه با هدفون ارائه می‌شوند علاوه بر بالا بردن کیفیت صدا، قابلیت شنیدن واضح را دارند، بنابراین برای ارتباط‌های دوطرفه عالی هستند. اما بخاطر دربرگفتن تمام گوش، درک صدای محیط را به حداقل می‌رسانند. میکروفن هدست همراه با گوشی بصورت بی سیم و سیمی برای کامپیوترهای شخصی طراحی شده‌اند.

این مدل میکروفون هدست به یک میکروفون کوچک به همراه یک جفت گوشی ارائه می‌شود و بخاطر داشتن گوشی به قیمت آن اضافه می‌شود. از آنجاییکه میکروفن هدست‌ها یک دستگاه همکاره هستند، نباید از آن انتظار یک میکروفون حرفه‌ای شبیه به میکروفون داینامیک و میکروفون USB را داشت.

میکروفن هدست یک دستگاه سبک وزن و شیکی است که با اتصال آسان به انواع دستگاه‌های مدرن آماده‌ی پخش و ضبط صدا است.

هدفون همراب با میکروفون

میکروفون هدست همراه با یک گوشی

انواع میکروفن هدست سیمی شامل کابل‌های جداگانه برای گوشی و earpiece (میکروفون بلوتوثی) یا اتصال به پورت USB هستند. انواع میکروفن هدست وایرلس، دارای قابلیت جابجایی هندزفری به همراه باتری داخلی است.

این هدست با بند گردن نیز موجود است. هدست‌های تک گوشی امکان درک بهتری از صدا محیط فراهم می‌کنند. در مورد هدست‌های بیسیم، میکروفن هدست مستقیما از طریق بازویی با ابعاد مختلف به هدفون داخل گوشی متصل می‌شوند. میکروفن هدست حرفه ای عموما دارای دکمه‌ای برای میوت کردن هستند.

میکروفون هدست بصورت وایرلس و سیمی برای اهداف مختلف با طراحی ظاهری متفاوت، عرضه می‌شود.

(برای خرید میکروفون استودیویی به این صفحه مراجعه کنید.)

میکروفون هدست سیمی

اتصال میکروفن هدست به تلفن

هدست‌ها با میکروفون یکپارچه را می‌توان با استفاده از فناروی سیمی یا بی سیم به دستگاه‌های دیگر مانند تلفن متصل کرد. این مدل میکروفون‌ها اغلب با اتصالات استاندارد مثل RJ9 و RJ11 برای متصل شدن به تلفن‌ها و گیرنده‌های معمولی مجهز هستند. برای اتصالات بیسیم هم شامل روش‌های مختلفی هستند. به عنوان مثال اتصال بلوتوثی یکی از بهترین‌ها است. روش اتصال DECT برای پل زدن فاصله‌های زیاد بین تلفن و هدست پیشنهاد می‌شود.

میکروفن هدست را می‌توان هم برای گوش دادن به موزیک و هم برای اتصال به تلفن و گوشی همراه طراحی می‌شود.

(برای خرید میکروفون بی سیم به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

میکروفن هدست بلوتوثی

الگوی پیکاپ در میکروفون هدست

میکروفن‌ هدست براساس الگوی پیکاپ صدا نیز به مدل‌ها مختلفی دسته بندی می‌شوند:

میکروفن هدست با الگوی پیکاپ همه جهته: میکروفن هدست با الگوی پیکاپ همه جهته قابلیت جذب سیگنال‌های صوتی را از تمامی جهات دارند.

میکروفن هدست با الگوی پیکاپ یک جهته: در میکروفن هدست با الگوی پیکاپ یک جهته، میکروفون به سمت منبع صوتی قرار گرفته و صداهای ناخواسته در اطراف مثل صدای پچ پچ، صدای صفحه کلید و یا ورق زدن کاغذ حذف می‌شوند.

اکثر کاربران، میکروفون هدست های یک جهته را که بیشتر بر روی صدای گوینده تمرکز دارند انتخاب می‌کنند.

(برای خرید میکروفون کاندنسر به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

میکروفون هدست با الگوی پیکاپ متنوع

کاربرد میکروفون هدست

میکروفن هدست برای کامپیوتر شخصی

کاربران کامپیوتر برای کنفرانس‌های تصویر و صوتی به میکروفن هدست نیاز دارند. استفاده‌ی گاه و بی‌گاه از میکروفن هدست، نیازی به حذف صدای نویز در داخل گوشی یا کاپ ندارد. میکروفن هدست حرفه‌ای مناسب کامپیوتر، ممکن است که خروجی بلندگوهای کامپیوتر که باعث ورود دوباره صدا به میکروفون شده و ایجاد پژواک می‌کنند، را حذف کند.

میکروفون هدست به همراه هدفون محافظت بیشتر در برابر صدای محیط دارند و با محافظ بادگیر برای رفع نویز میکروفن هدست و مخصوصا در هنگام ادای حرف “پ” کاربرد مؤثری دارد.

(برای خرید میکروفون یقه ای به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

کاربردهای میکروفن هدست

میکروفون هدست برای اجرا

میکروفن هدست با کیفیت پخش اغلب با سیستم‌های رادیویی دو طرفه برای استفاده در استودیوهای حرفه‌ای صدا یا استیج‌ها مجهز می‌شوند. این مدل میکروفون‌ هدست گاهی اوقات فقط یک گوشوار دارند تا به کاربر اجازه دهند که بیشتر روی محیط اطراف خود تمرکز داشته باشد.

نوازندگان اغلب از همین مدل میکروفن هدست‌ ها سبک وزن که مجهز به فرستنده‌های رادیویی هستند، استفاده می‌کنند. این مدل میکروفن هدست روی گوش بسته شده و یک بوم کوچک به سمت دهان دارند.

(برای آشنایی با بهترین میکروفون گیمینگ به صفحه مورد نظر مراجهه کنید.)

میکروفون هدست با یک گوشواره

میکروفن هدست مخصوص فضاهای پر سر و صدا

یکسری از میکروفون‌ها هستند که مخصوص محیط‌های پر سر و صدا طراحی شده‌اند. این مدل میکروفون هدست بصورت تخصصی صداهای محیط را شناسایی کرده و با اعمال فیلتر ضد فاز و قطع کردن تداخل‌های اوج، نویز را به حداقل می‌رساند.

این مدل میکروفن هدست در فرودگاه‌ها یا محیط‌های نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. صرف نظر از هدف یا نوع فناوری، وظیفه‌ی میکروفون‌های هدست معمولا از تبدیل امواج صوتی آنالوگ یا دیجیتال از طریق حسگر به سیگنال‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند و هدفون‌ها این فرآیند را معکوس می‌کنند و سیگنال‌های الکترونیکی را به امواج صوتی قابل شنیدن تبدیل می‌کنند.

میکروفون‌ هدست‌هایی که مخصوص محیط‌های پر سر و صدا طراحی شده‌اند، بصورت تخصصی صداهای محیط را شناسایی کرده و با اعمال فیلتر ضد فاز و قطع کردن تداخل‌های اوج، نویز را به حداقل می‌رساند.

(برای آشنایی با بهترین میکروفون داینامیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

میکروفن هدست مخصوص گیمرها

میکروفون هدمیک

میکروفون هدمیک یک مدل از میکروفن هدست است و همانطور که از نامش مشخص است توسط اتصال بر روی سر، جلوی دهان قرار می‌گیرد. هدمیک‌ها همانند هدست‌ها بصورت وایرلس و سیمی و با دوگوشی و یکی گوشی تقسیم بندی می‌شوند:

انواع میکروفون هدمیک

میکروفون هدمیک با یک گوشی

بخاطر اینکه راحتر پنهان می‌شود، در سخنرانی‌ها و کنفرانس‌ها بیشتر طرفدار دارد.

میکروفون هدمیک مناسب اجرا

میکروفون هدمیک با دو گوشی

میکروفن هدمیک سیمی با دو گوشی، بخاطر اینکه بهتر روی سر سوار می‌شوند و دائما نیازی به چفت کردن آن روی گوش نیست، برای ویدئوهای پر جنب و جوش مناسب‌تر است. جالب است بدانید که میکروفون هدمیک برای پنهان شدن بهتر به رنگ پوست نیز موجود است.

میکروفون هدمیک یک مدل از میکروفن هدست است و همانطور که از نامش مشخص است توسط اتصال بر روی سر، جلوی دهان قرار می‌گیرد.

(بهترین میکروفون بویا را در تهران پروژکتور بیابید.)

میکروفون هدمیک وایرلس با دو گوشی

بهترین میکروفون هدست

در این بخش قصد داریم که برخی از بهترین میکروفن‌های هدست دنیا را که توانسته‌اند رضایت گیمرهای سخت پسند را به دست آورند خدمتتان معرفی کنیم:

انواع میکروفون هدست

میکروفون هدست Audio-Technica BPHs1

میکروفن هدست Audio-Technica BPHS1 با قابلیت چرخش و همینطور امکان نصب در گوشی راست و چپ، انعطاف‌پذیری بالایی دارد. از طرفی، با الگوی پیکاپ یک سویه، صدا را بدون نویز ضبط می‌کند.

Audio-Technica BPHs1

میکروفن هدست Epos Sennheiser GSP 600

میکروفن هدست سنهایز مدل GSP 600 با ظاهری زیبا، وزن سبک، تنظیمات پیشرفته و سازگاری بالا با انواع کنسول‌های بازی، یک میکروفن هدست مناسب برای گیمرها است.

Epos Sennheiser GSP 600

میکروفون هدست JBL Quantum one

و اما برند معروف JBL و میکروفن هدست JBL Quantum One یک میکروفون جذاب با طراحی عالی است. این هدست قدرتمند، صدا را با جزئیات پخش  و با قابلیت دفع اکو، از ضبط و پخش صدای واقعی شما پشتیبانی می‌کند.

(بهترین میکروفون های کاندنسر را در این صفحه بیابید.)

میکروفون حرفه ای مدل JBL Quantum one

قیمت میکروفون هدست

میکروفن هدست در انواع مختلف در بازار موجود است. همانطور که گفته شد، بخاطر اینکه میکروفون به همراه گوشی ارائه می‌شود قیمت بالاتری دارد. اما بطور کلی قیمت میکروفون هدست بیسیم و یا سیمی از مبلغ یک میلیون و نیم تا حدود 8 میلیون بر اساس برند، تکنولوژی و کیفیت صدا دسته بندی می‌شود. اگر قیمت میکروفون هدست برای‌تان بالا است، روش‌های دیگری مثل تهیه‌ی میکروفون جدا برای هدفون نیز می‌تواند کار راه انداز باشد.

میکروفون هدست در انواع مختلف در بازار موجود است. همانطور که گفته شد، بخاطر اینکه میکروفون به همراه گوشی ارائه می‌شود قیمت بالاتری دارد.

(بهترین میکروفون های سارامونیک را در تهران پروژکتور بیابید.)

هزینه خرید میکروفون هدست

مزایای خرید میکروفن هدست

  • قابلیت گوش دادن به موسیقی پاسخ به تلفن
  • ترکیب دو دستگاه در یک دستگاه سبک و قابل حمل

میکروفن هدست در رنگ‌های مختلف

معایب میکروفن هدست

  • برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست
  • قیمت گران آن نسبت به سایر مدل‌های میکروفون

 میکروفن هدست مناسب تلفن و چت آنلاین

منبع مطلب

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه