• خانه
  • تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند)

تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند)

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

در حال نمایش 7 نتیجه

نمایشگر لمسی نانو استیل E-Board E1 Android 11 سایز 82 اینچ مجهز به کامپیوتر داخلی

نمایشگر لمسی نانو استیل E-Board E1 Android 11 سایز 82 اینچ مجهز به کامپیوتر داخلی

ناموجود

تی وی باکس اس شیائومی Xiaomi TV BOX S Gen 2

ناموجود

نمایشگر لمسی نانو استیل E-Board E1 Android 11 سایز 75 اینچ مجهز به کامپیوتر داخلی

99.000.000 تومان
نمایشگر لمسی نانو استیل E-Board E1 Android 11 سایز 82 اینچ مجهز به کامپیوتر داخلی

نمایشگر لمسی نانو استیل E-Board E1 Android 11 سایز 86 اینچ مجهز به کامپیوتر داخلی

165.000.000 تومان
نمایشگر لمسی 86 اینچی اپتما Optoma 3861RK

نمایشگر لمسی 86 اینچی اپتما Optoma 3861RK

ناموجود
نمایشگر لمسی بنکیو BenQ CP8601K

نمایشگر لمسی بنکیو BenQ CP8601K

ناموجود
نمایشگر لمسی بنکیو BenQ RP8602

نمایشگر لمسی بنکیو BenQ RP8602

ناموجود

نمایشگر لمسی هوشمند

امروزه، ما آن‌قدر از کامپیوترها و دستگاه‌های کامپیوتری استفاده می‌کنیم که آنها تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما شده‌اند. با پیشرفت فناوری و ساخت دستگاه‌های تکنولوژیکی در زمینه کامپیوتر که از لحاظ فناوری خیلی پیشرفته‌تر هستند، ما مشاهده می‌کنیم که مدام محصولات کامپیوتری با ویژگی‌های بیشتر و پیشرفته‌تری در بازار ارائه می‌شوند.

مانیتورهای تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) از جمله محصولاتی هستند که در دهه اخیر خیلی محبوبیت پیدا کردند و این به این دلیل است که آن‌ها نوع کاربری را برای کسانی که با کامپیوتر خیلی کار می‌کنند آسان‌تر کرده‌است. علاوه‌براین، اسمارت فون های ما هم دارای مانیتورهای تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) هستند.

نمایشگر لمسی هوشمند

مانیتور تاچ اسکرین

خیلی وقت‌ها شده که مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) اسمارت فون ما خراب‌شده و ما در بازار به‌دنبال مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) دست‌دوم یا تاچ اسکین دست‌نخورده و آکبند می‌گردیم تا بتوانیم کار خود با گوشی‌مان را راه بیندازیم. ما در این مقاله در مورد تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند)، انواع آن و چند تا از محصولات آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

مانیتور تاچ اسکرین

تاچ اسکرین چیست؟

تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) به یک صفحه الکترونیکی گفته می‌شود. این صفحه الکترونیکی یک دستگاه برای دریافت داده‌ها هم محسوب می‌شود. کاربر از طریق این دستگاه می‌تواند کارهای کامپیوتری یا اگر با تبلت کار می‌کند کارهای تبلت و اسمارت فون خود را انجام دهد. کاربران می‌توانند با استفاده از حرکات دست یا حرکات انگشت‌ها یا با ضربه زدن با انگشت خود و تایپ کردن کلمات بر روی تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) کار خود را انجام دهند. صفحات تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) نسبت‌به فشار حساس هستند و می‌توان از آن‌ها با دست یا قلم‌های استایلوس استفاده کرد که مخصوص کار با چنین صفحاتی هستند.

تاچ اسکرین چیست؟

نمایشگر لمسی چگونه کار میکند؟

حالا که ما در مورد این توضیح دادیم که تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) چیست، می‌خواهیم بدانیم که صفحه لمسی چگونه کار میکند و عملکرد آن چگونه است. صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) از شیشه ساخته‌شده است که این به این دلیل است که این صفحه عایق‌شده است و نمی‌تواند جریان برق را از خود عبور دهد. با این وجود، خود صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) از برق استفاده می‌کند.

نمایشگر لمسی چگونه کار میکند؟

آیا تاچ اسکرین برق دارد؟

خود صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) از لایهٔ نازکی از مواد رسانای اکسید قلع ایندیم ساخته‌شده است. از این ماده در ساخت صفحه‌های لمسی به کار می‌رود، چون یک ماده رسانای خوب است. لایه رسانای صفحه لمسی به یک ولتاژ کم برق مرتبط‌شده است. برای همین، برای مدت کوتاهی جریان برق کمی بر روی صفحه لمسی وجود دارد که باعث می‌شود که برق کمی در آن وجود داشته باشد. زمانی‌که کاربر انگشت خود را روی صفحه رسانای تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) می‌گذارد جریان برق برای مدت کوتاهی در آن نقطه جمع می‌شود.

آیا تاچ اسکرین برق دارد؟

آیا جریان برق صفحه لمسی خطرناک است؟

هیچ جای نگرانی نیست، به‌خاطر این‌که میزان جریان برق و ولتاژی که در این صفحه الکتریکی وجود دارد آن‌قدر کم است که باعث ایجاد شوک الکتریکی در کاربر نمی‌شود. آشکارسازهای حساس در طول صفحه لمسی می‌توانند متوجه شوند که در کدام قسمت از صفحه جریان برق از دست رفته‌است و می‌دانند در کدام نقطه از صفحه اثر انگشت باقی مانده‌است.

برای همین کاربران، وقتی‌که با چنین صفحاتی کار می‌کنند باید کاملاً انگشت خود را بر روی صفحه فشار دهند و اگر با دستکش این کار را بکنند نمی‌توانند با صفحه لمسی کار کنند چون خود دستکش به‌عنوان یک عایق عمل می‌کند و نمی‌تواند جریان برق را از صفحه عبور دهد. اما دستکش‌های خاصی هم وجود دارند که در قسمت‌های انگشت آن‌ها مواد رسانا وجود دارد. برای همین، این دستکش‌ها برای افرادی مفید هستند که می‌خواهند در زمانی که از صفحه لمسی استفاده می‌کنند دست‌هایشان را گرم نگه دارند.

آیا جریان برق صفحه لمسی خطرناک است؟

انواع تاچ اسکرین

حالا که ما کمی در مورد تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) و نحوه عملکرد آن صحبت کردیم، می‌خواهیم کمی در مورد انواع تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) صحبت کنیم. از فناوری‌های زیادی برای صفحه‌های لمسی استفاده‌شده است که برخی از این فناوری‌ها فقط به کاربران اجازه می‌دهند تا با یک انگشت با صفحه لمسی کار کنند، درحالی‌که بقیه می‌توانند هم از انگشت و هم از قلم‌های استایلوس با صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) تعامل داشته باشند. ما در این بخش در مورد انواع تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) صحبت خواهیم کرد.

انواع تاچ اسکرین

انواع تاچ اسکرین: 1. خازنی

پنل تاچ اسکرین خازنی از موادی پوشانده شده‌است که این مواد می‌توانند جریان برق را در خود ذخیره کنند. زمانی‌که کاربر پنل را لمس می‌کند در آن نقطه لمس پنل می‌تواند مقدار کمی از جریان برق را جمع کند. در پنل تاچ اسکرین خازنی مدارهایی وجود دارند که می‌توانند میزان این جریان برق را ارزیابی کرده و داده‌های خود را به کنترلر دستگاه برای پردازش بفرستند.

انواع تاچ اسکرین: 1. خازنی

 قلم استایلوس به درد تاچ اسکرین خازنی نمی‌خورد!

کاربران تاچ اسکرین خازنی فقط می‌توانند از انگشتشان برای چنین صفحه‌های لمسی استفاده کنند. برخلاف پنل های تاچ اسکرین مقاومتی و تاچ اسکرین سرفیس نمی‌توان از قلم استایلوس برای کار با چنین پنل هایی استفاده کرد. بیشتر از تاچ اسکرین های خازنی در دستگاه‌هایی مثل کامپیوتر، اسمارت فون و تبلت استفاده می‌شود.

قلم استایلوس به درد تاچ اسکرین خازنی نمی‌خورد

انواع تاچ اسکرین: 2. مادون‌قرمز

تاچ اسکرین های مادون‌قرمز یا فروسرخ از شبکه‌ای از پرتوهای فروسرخ استفاده می‌کنند و این پرتوهای فروسرخ توسط دیودهای پخش نور انتقال داده می‌شوند که در پایان آن‌ها یک دیود نوری گیرنده وجود دارد که این پرتوها را دریافت می‌کند. زمانی‌که کاربر انگشت خود را بر روی صفحه فشار می‌دهد مسیر پرتوهای نوری مسدود می‌شود.

همین مسدود شدن پرتو نوری است که به دستگاهی که صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) بر روی آن نصب‌شده سیگنال می‌دهد که موقعیت انگشت دست کجا بوده است. به این صورت، کاربر می‌تواند کار خود را روی تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) انجام دهد.

انواع تاچ اسکرین: 2. مادون‌قرمز

انواع تاچ اسکرین: 3. مقاومتی

بر روی صفحه تاچ اسکرین مقاومتی یک لایهٔ مقاومتی رسانا از جنس فلزی وجود دارد که زمانی‌که کاربر آن را لمس می‌کند، باعث می‌شود که جریان برق در این پنل دچار تغییر شود. به این صورت، دستگاهی که صفحه تاچ مقاومتی بر روی آن نصب‌شده می‌تواند داده‌های لمس را پردازش کند و اعمال مربوط به آن را انجام دهد.

پنل های تاچ مقاومتی از لحاظ قیمتی خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند، اما میزان شفافیت آن‌ها خیلی بالا نیست و فقط ۷۵ درصد شفافیت دارند. همچنین، با اشیاء تیز هم نمی‌توان بر روی صفحه آن‌ها کار کرد چون ممکن است صفحه‌شان دچار آسیب شود. اما عواملی مثل خاک یا آب نمی‌توانند صفحه‌های مقاومتی را تحت تأثیر قرار دهند.

انواع تاچ اسکرین: 3. مقاومتی

انواع تاچ اسکرین: 4. سرفیس

صفحات تاچ اسکرین سرفیس از بین صفحه‌های تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) که در انواع تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) توضیح دادیم پیشرفته‌تر هستند، اما آسیب‌پذیرتر از همه هم هستند و عناصر بیرونی می‌توانند به آن‌ها آسیب بزنند. این نوع صفحات از فناوری امواج فراصوتی استفاده می‌کنند. این امواج در طول پنل تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) منتقل می‌شوند.

زمانی‌که کاربر این پنل را لمس می‌کند انگشت آن قسمتی از این امواج را جذب می‌کند و باعث تغییر در امواج فراصوتی می‌شود. این تغییر در امواج فراصوتی به دستگاه کنترلر سیگنال می‌دهد که در آن مکان صفحه تاچ اسکرین لمس شده و واکنش متناسب با این عمل را انجام خواهد داد.

انواع تاچ اسکرین: 4. سرفیس

تاچ پد لپ تاپ چیست؟

تاچ پد لپ تاپ یک صفحه کاربری بر روی لپ تاپ است که به نوعی عملکردش شبیه عملکرد ماوس هست، فقط با این تفاوت که کاربر مستقیماً نمی‌تواند انگشت خود را بر روی تاچ پد لپ تاپ بگذارد و به این صورت، ماوس بر روی لپ تاپ را تکان دهد. اولین تاچ پد در سال ۱۹۸۸ توسط فردی بنام جورج گرپهاید اختراع شد. کامپیوترهای برند اپل اولین کامپیوترهایی بودند که از تاچ پد در لپ تاپ‌هایشان استفاده می‌کردند. امروزه در تاچ پد در دسکتاپ ها هم استفاده می‌شود.

تاچ پد لپ تاپ چیست؟

نحوه عملکرد تاچ پد لپ تاپ

تاچ پد لپ تاپ چندین لایه دارد. لایه اولی که انگشت شما با آن در تماس است همان پد است و در زیر آن چند لایه دیگر وجود دارد که توسط یک لایهٔ نازک عایقی جدا شده‌اند. این لایه‌ها دارای چند ردیف افقی و عمودی الکترودها هستند که یک شبکه الکترود را تشکیل می‌دهند.

در زیر این لایه‌ها یک مدار وجود دارد که در آن لایه‌های الکترود به همدیگر مرتبط هستند. این لایه‌ها توسط یک جریان متناوب به‌طور مداوم شارژ می‌شوند و وقتی‌که انگشت کاربر پد لپ تاپ را لمس می‌کند این جریان دچار اختلال می‌شود و این اختلال در جریان توسط مدار الکتریکی تشخیص داده می‌شود. بنابراین، دستگاه کنترلر می‌تواند تشخیص دهد که در کجا انگشت پد را لمس کرده است.

نحوه عملکرد تاچ پد لپ تاپ

تاچ اسکرین تست

مسلماً برای ارزیابی کیفیت تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) آزمایش‌هایی وجود دارد که به آن‌ها تاچ اسکرین تست گفته می‌شود. ما در این بخش چند تا از انواع تاچ اسکرین تست که شما می‌توانید برای آزمودن کیفیت حرکت دستتان بر روی صفحه و شناسایی حرکت دست انجام دهید را توضیح خواهیم داد.

تاچ اسکرین تست

تست کردن تاچ اسکرین با تست‌های ضربه‌ای

تست‌های ضربه‌ای دقت ضربه زدن بر روی مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) و عملکردهای قابل تکرار بر روی پنل تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) را ارزیابی می‌کنند. نتایج مربوط به این آزمون با نهایت دقت و شمول خطاهای قابل تکرار گزارش داده می‌شوند. از این نتایج برای تشخیص قابلیت سخت‌افزار تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) استفاده می‌شود، مخصوصاً در زمانی که به‌طور مداوم بر پنل تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) ضربه زده می‌شود.

تست کردن تاچ اسکرین با تست‌های ضربه‌ای

تست کردن تاچ اسکرین با کشیدن انگشت بر روی صفحه مانیتور

این تست‌ها میزان دقت دستگاه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) برای تشخیص حرکت انگشت بر روی صفحه تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) به‌صورت خطی را ارزیابی می‌کنند. چنین تست‌هایی میزان حداکثر مقدار حرکت‌های کشیدنی یا حرکت‌های نامنظم اتفاقی را آزمایش کنند و آن‌ها را گزارش می‌دهند.

تست کردن تاچ اسکرین با کشیدن انگشت بر روی صفحه مانیتور

تست کردن تاچ اسکرین با تست‌های لرزشی

چنین تست‌هایی می‌توانند عملکرد مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) را در زمانی ارزیابی کنند که انگشت کاربر بر روی یک نقطه از مانیتور ضربه می‌زند و آن را نگه می‌دارد. این تست لرزشی میزان حداکثر لرزش که توسط پنل مانیتور ثبت می‌شود را ارزیابی می‌کنند.

تست کردن تاچ اسکرین با تست‌های لرزشی

اپلیکیشن‌های تست تاچ اسکرین: 1. برنامه Touch Screen Test

ما در بخش قبلی درمورد روش‌های مختلف تست کردن عملکرد تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) صحبت کردیم. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. همان طور که می‌دانید در اسمارت فون های ما هم تاچ اسکرین وجود دارد و ما روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

علاوه‌براین، برای تست کردن تاچ اسکرین اسمارت فون نرم‌افزارهایی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای ارزیابی عملکرد تاچ اسکرین اسمارت فونتان استفاده کنید. در این‌جا چند برنامه تاچ اسکرین برای دستگاه‌های اندرویدی وجود دارند که ما در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد

اپلیکیشن‌های تست تاچ اسکرین: 1. برنامه Touch Screen Test

دانلود نرم افزار Touch Screen Test

نرم‌افزار Touch Screen Test یک نرم‌افزار اندرویدی است که می‌تواند نقاط مرده در تاچ اسکرین شما را پیدا کند. این نرم‌افزار تست تاچ اسکرین ویژگی‌های پرزرق‌وبرقی ندارد و در واقع، یک صفحه سیاه خالی است که شما با انگشتتان می‌توانید بر روی آن بکشید. اگر شما بر روی نقطه‌ای سعی کنید بکشید و بر روی آن خطی کشیده نمی‌شود، این اپ به شما نشان می‌دهد که قابلیت‌های لمس شما در آن نقطه ناقص است. این اپلیکیشن یک سادگی خاص دارد و اگر شما دلتان نمی‌خواهد با نرم‌افزارهای پیچیده کار کنید انتخاب خوبی است.

دانلود نرم افزار Touch Screen Test

ویژگی‌های اپلیکیشن Touch Screen Test

در منوی این نرم‌افزار گزینه‌های مفیدی برای تست کردن قوت تاچ اسکرین شما وجود دارد. شما می‌توانید بین گزینه‌های کشیدن خط یا کشیدن نقطه انتخاب کنید تا بفهمید که نقاط تاچ اسکرین شما که نسبت به لمس انگشت‌ها حساس نیستند کدام هستند.

یک ویژگی دیگر که شما با دانلود برنامه تاچ اسکرین تست می‌توانید داشته باشید این است که این اپلیکیشن دارای ویژگی تشخیص چندین انگشتی است. در این نرم‌افزار هر انگشت با کشیدن خط، رنگ خاص خود بر روی صفحه را می‌کشد، که این مسئله برای ارزیابی این که صفحه تاچ اسکرین لمس همه انگشت‌ها را تشخیص می‌دهد ویژگی خوبی است.

ویژگی‌های اپلیکیشن Touch Screen Test

اپلیکیشن‌های تست تاچ اسکرین: 2. برنامه Multi Touch Tester

یکی از خوبی‌هایی که دانلود تاچ اسکرین تست Multi Touch Tester دارد این است که برای افرادی خوب است که خیلی نمی‌خواهند با کشیدن انگشت خودشان روی صفحه تاچ اسکرین قابلیت لمسی بودن آن را تست کنند. این برنامه برای افرادی خوب است که فقط می‌خواهند ببینند صفحه تاچ اسکرین آن‌ها چه میزان حساسیتی به لمس چندین انگشت با همدیگر دارد.

اپلیکیشن‌های تست تاچ اسکرین: 2. برنامه Multi Touch Tester

دانلود برنامه Multi Touch Tester

بنابراین، شما با دانلود تاچ اسکرین تست Multi Touch Tester می‌توانید قابلیت حساسیت صفحه لمسی خود را به لمس چندین انگشت به‌طور هم‌زمان ارزیابی کنید. این نرم‌افزار هیچ ویژگی اضافی مثل ابزار کشیدن یا ویژگی‌های دیگر ندارد. وقتی‌که شما چندین انگشت خود را با همدیگر بر روی صفحه نمایش می‌گذارید، این نرم‌افزار تمام آن‌ها را به‌خاطر خواهد سپرد و برای هرکدام از آن‌ها یک‌رنگ خاص را تعیین خواهد کرد. برای دانلود تاچ اسکرین تست Multi Touch Tester شما می‌توانید به گوگل پلی مراجعه کنید و از آن‌جا از آن فروشگاه این نرم‌افزار را به‌راحتی دانلود کنید.

دانلود برنامه Multi Touch Tester

تست تاچ اسکرین لپ تاپ

برای تست تاچ اسکرین لپ تاپ، اگر شما سیستم‌عاملی که بر روی آن نصب کرده باشید ویندوز باشد راهی برای ارزیابی عملکرد آن وجود دارد. برای انجام تست تاچ اسکرین لپ تاپ بر روی ویندوز خود شما اول باید نرم‌افزار Microsoft Paint در ویندوز خود را باز کنید. سپس، شما می‌توانید از دو انگشت یا بیشتر استفاده کنید تا بر روی صفحه سفید نقاشی آن خطوط منحنی را بکشید.

درصورتی‌که خطوط منحنی که روی این صفحه کشیده می‌شوند کاملاً درنتیجهٔ حرکت انگشت شما کشیده شوند، پس تاچ اسکرین لپ تاپ شما دقیقاً همان‌طور که انتظار دارید عمل می‌کند.

تست تاچ اسکرین لپ تاپ

خرید تاچ اسکرین

در بازار انواع محصولات تاچ اسکرین برای دستگاه‌های مختلف مثل کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و اسمارت فون وجود دارد. ما در این بخش چند تا از محصولات تاچ اسکرین که بعضی از آن‌ها در بازار ایران هم موجود هستند را ذکر می‌کنیم و در مورد قیمت انواع تاچ اسکرین هم کمی توضیح می‌دهیم.

خرید تاچ اسکرین

مدل های مختلف تاچ اسکرین: 1. مدل Dell P2418HT

تاچ اسکرین کامپیوتر Dell P2418HT یکی از بهترین تاچ اسکرین هایی است که در بازار وجود دارد این تاچ اسکرین اندازه‌اش ۲۴ اینچ است و رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ دارد. فناوری صفحه نمایش آن LED، نرخ نوسازی آن ۶۰ هرتز و زمان پاسخ آن 6 میلی ثانیه است. مانیتور Dell P2418HT یک پنل IPS دارد که در برخی از موارد عملکرد آن منحصربه‌فرد است. همچنین، در پکیج این محصول یک پایه قابل تنظیم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد صفحه مانیتور را در زاویه‌های مختلف تغییر دهید. علاوه‌براین، کارکردهای چرخاندن و کج کردن هم باعث می‌شود که این پایه برای صفحه‌ای لمسی یک ویژگی مفید دیگر باشد.

مدل های مختلف تاچ اسکرین: 1. مدل Dell P2418HT

قیمت مانیتور تاچ اسکرین Dell P2418HT

تاچ اسکرین کامپیوتر Dell P2418HT دارای کنتراست بالا و دقت رنگ زیادی است. این مسئله باعث می‌شود که افرادی که در زمینه طراحی کار می‌کنند بتوانند به‌خوبی از این مانیتور استفاده کنند. قیمت تاچ اسکرین Dell P2418HT در حال حاضر در وب‌سایت آمازون ۴۸۷ دلار است که باعث می‌شود جزو تاچ اسکرین های گران‌تر محسوب شود. اما این مانیتور لمسی کیفیت خیلی خوبی دارد و در لیست برترین محصولات آمازون قرار گرفته‌است.

قیمت مانیتور تاچ اسکرین Dell P2418HT

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 2. مدل Planar Helium PCT2785

تاچ اسکرین مانیتور Planar Helium PCT2785 یک تاچ اسکرین باکیفیت دیگر است که دارای یک صفحه HD 27 اینچی است. رزولوشن این تاچ اسکرین مانیتور Planar Helium 1920*1080 دارای فناوری پنل IPS است که کنتراست و دقت رنگ بالایی دارد. همچنین، در تاچ اسکرین مانیتور Planar Helium PCT2785 یک میکروفون و یک وبکم HD تعبیه‌شده است که باعث می‌شود کاربران هم بتوانند از آن برای برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی استفاده کنند.

علاوه‌براین، صفحه لمسی Planar Helium PCT2785 یک پایه با میزان حرکت ۷۰ درجه و صفحه لمسی چند انگشتی خازنی دارد. قیمت تاچ اسکرین حدود ۴۷۳ دلار است که در بین قیمت انواع تاچ اسکرین قیمت زیادی دارد. بااین‌وجود، این تاچ اسکرین کیفیت خیلی خوبی دارد و کسانی که به‌دنبال محصول باکیفیت و کاربردی برای دفتر کارشان می‌گردند می‌توانند این محصول را انتخاب کنند.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 2. مدل Planar Helium PCT2785

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 3. مدل LR101WP

تاچ اسکرین مقاومتی 10 اینچ LR101WP دارای یک قاب آلومینیومی، یک نمایشگر ۱۰٫۱ اینچ، پنل IPS و قابلیت کار در مدت بیش‌از ۲۵ هزار ساعت است. این تاچ اسکرین ۱۰ اینچ برای استفاده در محیط‌هایی مناسب است که شرایط محیطی آن‌ها دشوار و برای استفاده کاربر در محیط‌های صنعتی بسیار مناسب است.

شما می‌توانید از این مانیتور در کیوسک‌ها و ابزارآلات صنعتی هم استفاده کنید. همچنین، می‌توان این مانیتور را بر روی پنل ها و دیوارها هم نصب کرد. تاچ اسکرین ۱۰ اینچ LR101WP یکی از محصولات مبنا پارس است و در ایران تولید می‌شود.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 3. مدل LR101WP

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 4. مدل 3nStar TCM005

خرید صفحه لمسی خازنی مانیتور 3nStar TCM005 یکی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه تر در بازار است. این تاچ خازنی مانیتور دارای یک صفحه لمسی است که می‌توان از آن در هر محیط تجاری مثل محیط‌های خدماتی، پایانه‌های فروش و برنامه وفاداری استفاده کرد.

اگر در خرید صفحه خازنی به دنبال عمر بیشتر باتری مانیتور، کیفیت بهتر تصویر و حساسیت بیشتر به لمس انگشتتان می‌گردید این محصول می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. رزولوشن صفحه مانیتور ۱۰۲۴ در ۷۶۸ است و می‌توان آن را بر روی دیوار هم نصب کرد. در میان قیمت انواع تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) هم مانیتور 3nStar TCM005 قیمت ارزان‌تری نسبت‌به مانیتورهای دیگر دارد و قیمت آن می‌تواند بین ۲۸۹ تا ۲۹۹ دلار تغییر کند.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 4. مدل 3nStar TCM005

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 5. مدل 64×128 MIKROE-240

تاچ اسکرین 64×128 یک تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) با سایز کوچک و صفحه لمسی LCD است. نور زمینه این تاچ اسکرین از نوع نور LED سفید رنگ است و اندازه آن ۷۱٫۱۲ میلی‌متر است. میزان پیکسل‌های دات آن ۱۲۸ در ۶۴ و نوع صفحه تاچ اسکرین آن از نوع خازنی است. قیمت این تاچ اسکرین در حال حاضر 39 دلار است.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 5. مدل 64×128 MIKROE-240

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 6. مدل a51

تاچ اسکرین a51 از تاچ اسکرین های تولید شده توسط شرکت سامسونگ و برای موبایل گلکسی a51 طراحی شده است. تاچ اسکرین a51 یک نوع صفحه لمسی خازنی است که دارای فناوری Super AMOLED است. تاچ اسکرین a51 از طیف رنگ‌های خیلی متنوعی پشتیبانی می‌کند و می‌تواند ۱۶ میلیون رنگ را برای کاربران گلکسی a51 نمایش دهد. اندازه نمایشگر تاچ اسکرین ۶٫۵ اینچ است. صفحه لمسی گوشی a51 بزرگ است و نمای خوبی را برای کاربران گوشی ارائه می‌دهد. میزان رزولوشن این صفحه لمسی گوشی ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل است.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 6. مدل a51

خرید تاچ اسکرین a51

بیشتر کسانی که به‌دنبال خرید تاچ اسکرین a51 می‌روند می‌توانند از همان کاربران گوشی باشند که تاچ اسکرین گوشی گلکسی a51 شان به دلیلی دچار مشکل شده و می‌خواهند آن را تعویض کنند. این افراد باید در خرید صفحه لمسی جایگزین برای گوشی‌شان به این توجه داشته باشند که حتماً صفحه لمسی مرغوب و باکیفیت درجه یک را بخرند، چون قطعات درجه دو و سه چنین محصولاتی ممکن است زود از بین بروند.

خرید تاچ اسکرین a51

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 7. تاچ اسکرین a30

تاچ اسکرین a30 یکی از انواع مانیتور تاچ اسکرین سامسونگ a30 است که با گوشی‌های گلکسی a30 مطابقت دارد و همه کسانی که به‌دنبال تعویض مانیتور تاچ اسکرین سامسونگ a30 خود می‌گردند می‌توانند از تاچ اسکرین a30 استفاده کنند. اندازه این تاچ اسکرین ۶٫۴ اینچ است و از طیف ۱۶ میلیون رنگ حمایت می‌کند. کنتراست این تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) خیلی بالا است و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیکسل با تراکم پیکسلی ۴۰۳ دارد و نوع صفحه نمایش آن از نوع خازنی است.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 7. تاچ اسکرین a30

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 8. تاچ 7 اینچ Raspberry Pi

تاچ اسکرین مقاومتی 7 اینچ Raspberry Pi یک نوع تاچ اسکرین LCD است که دارای پنل IPS و رزولوشن ۱۰۲۴ در ۶۰۰ است. نوع صفحهٔ لمسی تاچ اسکرین 7 اینچ از نوع مقاومتی است و شما می‌توانید از آن به‌عنوان یک مانیتور کامپیوتر هم استفاده کنید. اما برای اتصال آن باید از کابل HDMI به کیس کامپیوتر خود استفاده کنید.

تاچ مقاومتی 7 اینچ دارای منوی چند زبانه OSD است که شما از طریق آن می‌توانید میزان برق تاچ اسکرین مقاومتی 7 اینچ Raspberry Pi را مدیریت کرده و میزان روشنایی و کنتراست تصویر آن را هم کنترل و تنظیم کنید. اگر شما مایل به خرید تاچ اسکرین مقاومتی Raspberry Pi هستید این صفحه لمسی از لحاظ قیمت صفحه لمسی ارزان‌تری محسوب می‌شود و حدود ۷۰ دلار قیمت دارد.

مدل‌های مختلف تاچ اسکرین: 8. تاچ 7 اینچ Raspberry Pi

بهترین انواع تاچ اسکرین برای طراحی

خیلی از افراد که در زمینه طراحی و مخصوصاً طراحی گرافیکی کار می‌کنند دلشان می‌خواهد مانیتورهایی داشته باشند که بتوانند از آن‌ها با استفاده از دست و بدون دردسر استفاده از موس و کیبورد طراحی خود را انجام دهند. کار با مانیتور تاچ اسکرین می‌تواند این ویژگی را ارائه دهد و کار این افراد خیلی راحت‌تر می‌شود و آن‌ها می‌توانند خیلی سریع‌تر و با خلاقیت بیشتر کارهای خودشان را انجام دهند. ما در این‌جا دو مثال از مانیتورهایی که برای شما امکان طراحی با دست را می‌دهند را می‌زنیم.

بهترین انواع تاچ اسکرین برای طراحی

انواع تاچ اسکرین برای طراحی: 1. مانیتور ASUS ZenScreen

مانیتور تاچ اسکرین ASUS ZenScreen از برند معروف و قابل‌اطمینان ایسوس تولید شده‌است. اندازه این مانیتور ۱۵٫۶ اینچ، رزولوشن آن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و فناوری تکنیک نمایشی آن LCD است. مانیتور ASUS ZenScreen یک مانیتور قابل حمل است و وزن سبکی دارد. رزولوشن HD آن برای طراحان گرافیکی که کیفیت تصویر برایشان خیلی مهم است بسیار کاربردی است. همچنین، پنل IPS این مانیتور دقت رنگ را هم بیشتر می‌کند.

علاوه‌براین، در خود مانیتور ASUS ZenScreen یک باتری ۷۸۰۰ میلی‌آمپری و اسپیکر هم تعبیه شده‌اند. یک خوبی دیگر این مانیتور این است که شما چند پورت ارتباطی از نوع micro-HDMI و Type-C USB در این مانیتور وجود دارند که امکان ارتباط آن به لپ تاپ، دستگاه اسمارت فون، کنسول‌های بازی، تبلت‌ها، دوربین‌ها و دیگر دستگاه‌ها را می‌دهند.

انواع تاچ اسکرین برای طراحی: 1. مانیتور ASUS ZenScreen

قیمت مانیتور تاچ اسکرین ASUS ZenScreen

قیمت مانیتور ASUS ZenScreen هم‌اکنون در آمازون حدود ۳۴۹٫۹۹ دلار است که باعث می‌شود یکی از مانیتورهای گران‌قیمت باشد. بااین‌وجود، کیفیت این مانیتور و قابل‌اطمینان بودن برند آن که سابقه‌ای طولانی در ساختن کامپیوترها و انواع تبلت و لپ تاپ دارد باعث می‌شود که این مانیتور نسبت‌به کیفیتش قیمت بالایی داشته باشد.

قیمت مانیتور تاچ اسکرین ASUS ZenScreen

انواع تاچ اسکرین برای طراحی: 2. مانیتور Acer T232HL

اندازه مانیتور تاچ اسکرین Acer 23 اینچ و رزولوشن آن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و نوع فناوری نمایشی آن LCD است. مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) یک مدل قدیمی‌تر با فناوری نمایش HD IPS است. با وجود این که این مدل قدیمی‌تر است، از لحاظ ارائه عملکرد و کیفیت تصویر می‌تواند با رقبای خود در این زمینه رقابت خوبی داشته باشد.

مانیتور Acer T232HL دارای یک پایه انعطاف پذیر است که به شما اجازه می‌دهد تا آن را تا زاویه ۶۰ درجه بچرخانید. علاوه بر این، نوع صفحهٔ لمسی Acer T232HL از نوع خازنی است که به شما اجازه می‌دهد که با تمام انگشت‌های دستتان از آن استفاده کنید و کاربری خیلی آسان‌تری داشته باشید.

انواع تاچ اسکرین برای طراحی: 2. مانیتور Acer T232HL

فروش مانیتور انواع تاچ اسکرین در فروشگاه آنلاین تهران پروژکتور

ما در فروشگاه آنلاین تهران پروژکتور انواع مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند)، قیمت و امکان خرید آن‌ها را در اختیار شما می‌گذاریم. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که شما ممکن است اسمارت فونی داشته باشید و اگر خراب‌شده باشد به‌دنبال جایگزینی آن با با مانیتور تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) جدید یا مانیتور تاچ اسکرین دست‌دوم هستید.

ما در فروشگاه آنلاین تهران پروژکتور بهترین مانیتورهای تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) را ارائه می‌دهیم. در این فروشگاه ما سعی می‌کنیم با فروش انواع تاچ اسکرین (نمایشگر لمسی هوشمند) برای محصولات مختلف مثل اسمارت فون، کامپیوتر و تبلت و … نیازهای شما برای تهیه صفحه لمسی را برآورده کنیم. اگر مایل به تهیه مانیتور تاچ اسکرین و اطلاع از قیمت آن هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از فروشگاه آنلاین ما بازدید کنید.

فروش مانیتور انواع تاچ اسکرین در فروشگاه آنلاین تهران پروژکتور

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه