• خانه
  • محصولات برچسب خورده “پروژکتور 3LCD”

پروژکتور 3LCD

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 36 نتیجه

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH52

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH52

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2250U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2250U

95.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500 ATV

ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500 ATV

188.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W42

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W42

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-535W

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685W

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-685W

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2247U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-2247U

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800ZU

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800ZU

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX610

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX610

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX430

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX430

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW9400

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW9400

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L510U

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L510U

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VMZ50

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VMZ50

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-992F

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-992F

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-FH06

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W06

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W51

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W51

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X49

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X49

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW740

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW740

ناموجود

در این متن می‌خواهیم به معرفی فناوری 3LCD، مزایای تکنولوژی 3LCD و همینطور به تفاوت بین دو تکنولوژی تصویر 3LCD و DLP که رقابت سختی در دنیای پروژکتورها دارند بپردازیم. در انتهای متن نیز با معرفی چند پروژکتور 3LCD پرطرفدار شما را برای خرید پروژکتور دلخواه راهنمایی خواهیم کرد.

ویدئو پروژکتور 3LCD: نمایش رنگ های شفاف و زیبا

هنگام خرید ویدئو پروژکتور یکی از مهم‌ترین مواردی که کاربر به آن توجه زیادی دارد قابلیت آن در تولید رنگ‌های شفاف و زیبا است. هر چقدر پروژکتور در نمایش رنگ‌های طبیعی و واقعی حرفه‌ای‌تر باشد، لذت تماشا را بیشتر می‌کند.

اما با وجود این همه پروژکتور متنوع در بازار، از کجا می‌توان متوجه شد که کدام ویدئو پروژکتور در انجام این کار حرفه‌ای تر است؟ یادتان هست که با ورود تلویزیون‌های LCD چقدر طرفداران دنیای تصویر شگفت‌زده شدند؟ حالا ویدئو پروژکتورِ 3LCD با روشنایی چندین برابری و نمایش تصاویر در ابعاد وسیع شما را به جشن نور و رنگ دعوت می‌کنند.

ویدئو پروژکتور 3LCD

پروژکتور 3LCD در مقابل DLP

به گفته کارشناسان صنعت، ویدئو پروژکتورِ 3LCD مدل‌های غالب پروژکتورها هستند. آن‌ها بیش از نیمی از پروژکتورهای تولید کننده جهان را تشکیل می‌دهند. فناوری 3LCD تقریبا بر همه دسته‌های پروژکتورها (پروژکتورهای خانگی، پروژکتورهای تجاری، پروژکتورهای آموزشی) غالب است به جزو پیشرفته‌ترین‌ها یعنی پروژکتورهای DLP سه تراشه و پروژکتورهای جیبی! پروژکتورهای 3lCD دارای یک طراحی اپتیکال حالت جامد، یعنی بدون قطعات متحرک (برخلاف پروژکتورهای DLP) است.

رنگ های شفاف و زیباتر پروژکتور 3LCD در مقابل DLP

فناوری 3LCD چیست؟

فناوری 3LCD (‌که نام خود را از سه پنل LCD بکار رفته در موتور تولید تصویر وام می‌گیرد) ، نام تجاری یکی از فناوری‌های اصلی تولید رنگ تصویر است که در ویدئو پروژکتورهای دیجیتالی مدرن استفاده می‌شود.

تکنولوژی 3LCD توسط شرکت تصویربرداری ژاپنی اپسون Epson در دهه 1980 توسعه و اصلاح شد و اولین بار در سال 1988 برای استفاده در پروژکتور مجوز گرفت. سرانجام شرکت اپسون اولین ویدئو پروژکتور 3LCD خود را در سال 1989 رونمایی کرد. اپسون در واقع اصلی‌تری برند در عرضه ویدئو پروژکتور 3LCD و فروش ویدئو پروژکتور 3LCD است.

اگرچه شرکت اپسون صاحب فناوری 3LCD است، اما این تکنولوژی توسط یک سازمان متشکل از تولید کنندگان پروژکتورها به بازار عرضه می‌شود. کنسرسیوم تولید کنندگان پروژکتور مجوز استفاده از تکنولوژی 3LCD را در محصولات خود دارند و در حال حاضر، حدود 40 برند مختلف پروژکتور در سراسر جهان از فناوری 3LCD استفاده می‌کنند.

پروژکتورهای 3LCD چند درصد از پروژکتورهای دیجیتالی را تشکیل می‌دهند؟

بر طبق شرکت تحقیقاتی صنعت الکترونیکی Pacific Media، ویدیو پروژکتورهای 3LCD حدود 51 درصد ازویدیو پروژکتورهای دیجیتالی در جهان را تشکیل داده‌اند. (البته این آمار طبق سایت ویکی پدیا، در سال 2009 گزارش شده است).

(برای آشنایی بیشتر به متن ویدئو پروژکتور اپسون در وبسایت تهران پروژکتور مراجعه کنید.)

وضوح رنگ ها با فناوری 3LCD پروژکتورها

تکنولوژی پروژکتور 3LCD چگونه کار می‌کند؟

تبحر یک ویدئو پروژکتورِ 3LCD، تفکیک نور سفید به سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی و هدایت ‌آن‌ها به سمت پنل‌های اختصاصی است. عملکرد فناوری 3LCD از اینجا شروع می‌شود که نور لامپ با عبور از مجموعه فیلترها و با بازتابنده‌های مخصوصی بنام آینه‌های دو طرفه به سه دسته تقسیم می‌شوند.

به اینصورت که هر آینه دو طرفه، فقط اجازه دارد تا بسته‌های نوری با طول موج‌های رنگی خاصی را از خود عبور دهند و الباقی را منعکس کند. به این ترتیب، نور سفید به سه پرتوی اصلی (قرمز، سبز و آبی یا اصطلاحا RGB) تقسیم شده و هر یک به سمت پنل LCD (چیپ رنگی) خاص خود هدایت می‌شوند.

(مدل های متنوع پروژکتور پاناسونیک را در صفحه پروژکتور خانگی از دست ندهید.)

عملکرد و شیوه‌ی کارکرد پروژکتور 3LCD

تولید تصویر بر روی پنل‌های LCD در ویدئو پروژکتور 3LCD

سه پنل LCD از عناصری اصلی موتور اپتیکال در ویدئو پروژکتورِ 3LCD هستند که با دریافت سیگنال‌های الکترونیکی نقشه‌ی ساخت تصویر را دریافت می‌کنند. هر پنل LCD با کریستال مایع پوشانده شده است که با تغییر بار الکتریکی بر روی آن‌ها دستور تولید رنگ را برای هر پیکسل را انتقال می‌دهند.

  • برای تولید رنگ کاملا سیاه: باید تماما مات شود‌.
  • برای رنگ سفید درخشان: باید کاملا شفاف شود یا به عبارتی تمام نور لامپ را از خود عبور دهد.
  • برای درجات مختلف شفافیت (درجات خاکستری): باید سایه زده ‌شود.

پروسه نمایش رنگ در ویدئو پروژکتورِ 3LCD دقیقا شبیه به عملکرد ساعت‌های دیجیتالی است. که در هنگام نو بودن باتری، کاملا پر رنگ ظاهر می‌شود که با ضعیف شدن باتری به تدریج محو می‌شود. به این ترتیب، سطح روشنایی هر پیکسل برای هر رنگ اصلی به طور دقیق کنترل می‌شود. و در نهایت، هر پیکسل با رنگ و سطح روشنایی منحصر به فردی روی صفحه تولید می‌شود.

(از صفحه ویدئو پروژکتور HD غافل نشوید.)

دیتا پروژکتور 3LCD و شیوه‌ تولید تصویر آن

ترکیب و تولید رنگ در ویدئو پروژکتور 3LCD

بعد از اینکه هر نور رنگی از پنل‌های ال سی دی در ویدئو پروژکتورِ 3lcd جداگانه فیلتر شدند، پرتوهای نور، در منشور Dichroic برای فرم دهی تصویر مجددا به یکدیگر می‌پیوندند و تصویر نهایی از طریق لنز منعکس می‌کنند.

(از صفحه‌ی ویدئو پروژکتور Full HD نیز بازدید کنید.)

مزایای خرید ویدئو پروژکتور 3LCD

در بازار پروژکتورها، رقبای سرسخت پروژکتورِ 3LCD، پروژکتور DLP تک تراشه (توسعه یافته از کمپانی‌Texas Instruments) و فناوری تازه نفس LCoS است.

که البته هر کدام از این‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. طرفداران ویدئو پروژکتورِ 3LCD ادعا می‌کنند که دیتا پروژکتورهای 3LCD نسبت به پروژکتورهای رقیب دارای مزایایی بسیاری است. مزایای پروژکتور 3LCD شامل موارد زیر است:

خرید پروژکتور 3LCD

روشنایی عالی در ویدئو پروژکتور 3LCD نسبت به سایر رقبا

در پروژکتورهای 3LCD، پرتوهای نور از سه چیپ جداگانه‌ای که برای پردازش سه رنگ اصلی تعبیه شده است بازتابانده شده و سپس با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا هر پیکسل رنگ و نور منحصر به فردی داشته باشد.

در حالیکه پروژکتورهای DLP رنگ‌ها را با کمک یک تراشه در یک زمان و با تکیه بر ادراک انسان در ترکیب و تفسیر آن‌ها، برای هر پیکسل تولید می‌کند. به همین دلیل شفافیت رنگ‌ها در ویدیو پروژکتورِ 3LCD در کنار پروژکتورهای DLP کاملا احساس می‌شود.

(از صفحه پرده نمایش پروژکتور نیز بازدید کنید.)

روشنایی بالا و عالی پروژکتور 3LCD

روشنایی عالی و مصرف بهینه انرژی در ویدئو پروژکتور 3LCD

اگر چه ویدئو پروژکتورِ 3LCD به نسبت پروژکتورهای DLP تک تراشه، روشنایی و نور رنگی بالاتری تولید می‌کنند، اما به طور معمول مصرف انرژی کمتری دارند. به بیانی دیگر، پروژکتورهای 3LCD در مقایسه با پروژکتورهای DLP تک تراشه با درجه روشنایی همسان از انرژی کمتری استفاده می‌کنند.

(در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور طیف وسیعی از پروژکتورهای کلاسی وجود دارد.)

مصرف بهینه انرژی با تکنولوژی 3LCD

تکنولوژی 3LCD نمایش بدون اثرات رنگین کمانی

یکی از ویژگی‌های عالی ویدئو پروژکتورِ 3LCD عدم نمایش یک نویز تصویری بنام “اثرات رنگین کمانی” است. اثرات رنگین کمانی یا “تجزیه رنگ” یک اتفاق رایج در پروژکتورهای‌DLP تک تراشه قدیمی است.

اثرات رنگین کمانی، در واقع  سایه‌هایی کاذب از سه رنگ‌ اصلی هستند که به طور مختصر در هنگام نمایش تصاویر متحرک دیده می‌شوند.

دلیل اصلی نمایش اثرات رنگین کمانی در حین پخش تصاویر متحرک، تولید رنگ از یک تراشه و چرخ رنگ است. ولی در ویدئو پروژکتورهای 3LCD از آنجاییکه هر سه رنگ اصلی توسط سه چیپ جداگانه تولید می‌شوند، پدیدار نخواهد شد.

(به صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 4K نیز رجوع کنید.)

پروژکتور 3LCD بدون اثر رنگین کمانی

وضوح بالای تصویر در ویدئو پروژکتور 3LCD

پروژکتورهای 3LCD، قادرند با ارائه تغییرات متفاوت در سطوح روشنایی در هر پیکسل، درجه بندی دقیق‌تری از سایه زنی را بر روی تصویر اجرا کنند.

پروژکتور 3LCD با وضوح بالاقیمت ویدئو پروژکتور 3LCD

قیمت ویدئو پروژکتورِ 3LCD با روشنایی و کیفیتی بالا، معمولا مقرون بصرفه‌تر از پروژکتورهای LCoS و پروژکتورهای سه تراشه DLP‌ است.

معایب خرید ویدئو پروژکتورِ 3LCD

ویدئو پروژکتورِ 3LCD در هر نوبت با رفع نواقص قبلی رونمایی می‌شوند. بنابراین احتمال اینکه معایب ذکر شده در مدل‌های جدید کاملا رفع شده باشد بسیار زیاد است:

معایب خرید ویدئو پروژکتور 3LCD

وجود مصنوعات تصویری در ویدئو پروژکتور 3LCD قدیمی

پروژکتورهای قدیمی 3LCD معمولا دچار اثرات تصویری معروف به (SDE)  Screen-door effect بودند که در ویدئو پروژکتورهای 3LCD جدید رفع شده است.

با وجود اثرات تصویری SDE، در واقع پیکسل‌ها با نمایش مرزها تولید می‌شدند که تصاویر را از آن حالت یکدستی و شفافیت واقعی دور می‌کرد. در پروژکتورهای 3LCD با نویز تصویری SDE براحتی می‌توان خطوط ریز جداکننده‌ی پیکسل‌ها (یا زیر پیکسل‌ها) را در تصویر مشاهده کرد.

(مطلب بهترین ویدئو پروژکتورهای ارزان خانگی نیز به کارتان می‌آید.)

ضعف نمایش تصاویر شارپ در ویدئو پروژکتورِ 3LCD

ویدئو پروژکتور 3LCD به دلیل روشنایی بالا برای پروژکتورهای DLP رقیب قدری هستند؛ اما در نمایش تصاویر شارپ و واضح نمی‌توان پروژکتورهای DLP تک تراشه را دست کم گرفت.

نمایش غیرواضح تصاویر شارپ در پروژکتور 3LCD

سایز پروژکتورهای پرتابل 3LCD

با فناوری DLP، به دلیل موتور اپتیکال جمع و جور‌تر، پروژکتورهای پرتابل سبک وزن‌تری را می‌توان ارائه کرد.

بنابراین کوچک‌ترین نوع ویدئو پروژکتور 3LCD باز هم از کوچک‌ترین مدل‌های پروژکتور DLP بزرگ‌تر هستند. به همین خاطر است که ساخت ویدئو پروژکتور 3LCD جیبی با چالش رو به رو است.

پروژکتور جیبی 3LCD

تفاوت پروژکتور LCoS و پروژکتور 3LCD

در حال حاضر پروژکتورهایی که با فناوری LCOS (ترکیبی از فناوری 3LCD و DLP) تصاویری شارپ‌تر و با رزولوشن بالاتری به نسبت ویدئو پروژکتور 3LCD نمایش می‌دهند.

(مطلب بهترین ویدئو پروژکتور 4k ارزان را نیز مطالعه کنید.)

تصاویر LCOS واضح تر از پروژکتور 3LCD

فناوری ویدئو پروژکتور 3LCD

در دنیای پروژکتورها، ویدئو پروژکتورهای 3LCD بخاطر برابری خروجی روشنایی رنگ با روشنایی سفید معروف و محبوب شده‌اند.  در پروژکتورهای DLP تک تراشه، روشنایی نور سفید سه برابر روشنایی نور رنگی است، به همین خاطر رنگ‌ها نمی‌توانند آنچنان که در ویدئو پروژکتور 3LCD در پرتو نور سفید خودنمایی می‌کنند، در پروژکتورهای DLP خودی نشان دهند.

شرکت اپسون، به عنوان برند پیشگام در تولید ویدئو پروژکتور 3LCD روشنایی پروژکتورهای خود را فقط با روشنایی نور سفید معرفی نمی‌کند بلکه با افتخار آن‌ها را با روشنایی سه برابری و بصورت تفکیک شده برای میزان روشنایی نور سفید و میزان روشنایی نور رنگی معرفی می‌کند و بابت این ویژگی‌ بارز، در رقابت بین پروژکتورهای همرده توانسته مدال افتخار را به دست آورد.

پروژکتورهای فناوری 3LCD ساخت برند اپسون

انواع ویدئو پروژکتور 3LCD

از میان پروژکتورهای 3LCD، به معرفی برخی از پرطرفدارترین آن‌ها می‌پردازیم:

ویدئو پروژکتور 3LCD اپسون Epson EH-TW9400

ویدئو پروژکتور Epson EH-TW9400 با فناوری‌های پیشرفته و ویژگی‌های عالی از سری ویدئو پروژکتور 3LCD پرطرفدار در بازار است. پروژکتور اپسون مدل EH-TW9400 قدرت بی‌نظیر خود را در نمایش رنگ‌های شفاف و واقعی مدیون فناوری 3LCD است و توانسته نظر خیلی از کاربران سخت پسند را به خود جلب کند. این پروژکتور با ظاهری اسپرت و قدرت وضوح 4k در خیل عظیم ویدیو پروژکتور 3LCD گزینه‌‎ای ایده آل است. ‌

ویدئو پروژکتور 3LCD اپسون EH-TW9400

ویدئو پروژکتور 3LCD پاناسونیک مدل Panasonic PT-EX620

ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل Panasonic PT-EX620 به لطف تکنولوژی 3LCD در شفافیت و نمایش رنگ‌ها یک دستگاه خارق العاده است. اگرچه به عنوان پروژکتور تجاری معروف است اما بخاطر فناوری 3LCD دست کمی از پروژکتورهای خانگی ندارد.

روشنایی 6.200 لومن، با همان ویژگی بارز برابری روشنایی نور سفید و روشنایی نور رنگی، این پروژکتور را در نمایش رنگ‌های زنده و پویا یک دستگاه حرفه‌ای ساخته است. البته کنتراست 10.000:1 نیز نمایش تصاویر شارپ را پشتیبانی می‌کند.

ویدئو پروژکتور 3LCD پاناسونیک PT-EX620

ویدئو پروژکتور 3LCD اپسون مدل Epson EB-L520U

یک نمونه‌ی دیگر از ویدئو پروژکتورهای خوش نام از برند اپسون ویدئو پروژکتور Epson EB-L520U است. این مدل نیز با وجود فناوری 3LCD و میزان روشنایی 5.000 لومن در کنار رزولوشن WUXGA کاربران شگفت زده کرده است. هر چقدر که نور محیط زیاد باشد باز هم این پروژکتور در نمایش شفاف و واضح تصاویر کم نمی‌آورد.

ظاهر ساده و شیک این دستگاه به همراه قابلیت‌های خوبش، کاربران زیادی را شیفته‌ی خود کرده است. این پروژکتور با نمایش دقیق جزئیات و ظرافت‌های موجود در تصویر در رقابت با پروژکتورهای DLP برای نمایش تصاویر شارپ نمره‎‌ی قبولی می‌گیرد.

ویدئو پروژکتور 3LCD اپسون EB-L520U

خرید ویدئو پروژکتور 3LCD از فروشگاه تهران پروژکتور

اگر در جستجوی یک پروژکتور هم فن حریف هستید که در فضای کاری با نمایش تصاویر شفاف و روشن شما را در کنفرانس‌‌های یاری کند و در خانه، دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه یک مسابقه فوتبال بی‌نظیر برایتان نمایش دهد روی ویدئو پروژکتور 3LCD حساب کنید.

این پروژکتورها فراتر از آنچه که بر روی کاتالوگ‌شان درج شده، درخشان و شفاف ظاهر می‎شوند. با خرید ویدئو پروژکتور 3LCD دیگر لازم نیست برای اجرایتان چراغ ها را خاموش کرده و حضار را حتی برای نت برداری در جلسات کاری، به زحمت بیاندازید. در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور از مدل‌های مطرح ویدئو پروژکتورهای 3LCD دیدن کنید.

 

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه