• خانه
 • محصولات برچسب خورده “پروژکتور DLP”

پروژکتور DLP

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 28 نتیجه

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma EH-334

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma EH-334

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MS550

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MS550

18.500.000 تومان
تخفیف! ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X400LVe

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X400LVe

% 11 24.200.000 تومان 21.500.000 تومان
تخفیف! خرید ویدئو پروژکتور BenQ MX560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MX560

% 5 24.000.000 تومان 22.800.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W400LVe

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma W400LVe

28.500.000 تومان
خرید ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD146X

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD146X

40.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD35

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma UHD35

51.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29Darbee

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29Darbee

ناموجود
ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic PA503S

ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic PA503S

ناموجود
ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic M1

ویدئو پروژکتور ویوسونیک ViewSonic M1

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X343E

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X343E

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HLV

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HLV

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HST

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HST

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی LG PH30N

ویدئو پروژکتور ال جی LG PH30N

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی LG PH550

ویدئو پروژکتور ال جی LG PH550

ناموجود
ویدئو پروژکتور ال جی LG PF50KG

ویدئو پروژکتور ال جی LG PF50KG

ناموجود
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH560

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HE

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD29HE

ناموجود
ویدئو پروژکتور ویوسونیک Viewsonic Pa503sb

ویدئو پروژکتور ویوسونیک Viewsonic Pa503sb

ناموجود

ما می‌خواهیم در این متن خیلی کوتاه مروری بر عملکرد تکنولوژی DLP، تولید رنگ در پروژکتور DLP، عمق سیاهی بر روی ویدئو پروژکتورهای DLP، اثر رنگین کمانی در پروژکتورهای DLP، پروژکتورهای سه تراشه DLP (Three-chip DLP Projector)، مزایای خرید ویدئو پروژکتور DLP، معرفی ویدئو پروژکتورهای پر طرفدار DLP، قیمت ویدئو پروژکتور DLP داشته باشیم.

ویدئو پروژکتور DLP (Digital Light Processing)

در این متن می‌خواهیم بصورت کاملا اختصاصی به معرفی یکی از فناوری‌های مهم در پخش تصویر بنام فناوری DLP بپردازیم. کارشناسان معتقدند که با طراحی فناوری DLP ، ویدئو پروژکتورها جان گرفتند و توانستند مدت‌های دور افتادگی از دنیای تصویر را بسرعت پشت سر بگذارند.

نمایش فیلم و کلیپ در ابعاد وسیع در کمپ و دشت و صحرا، که اخیرا جزء تفریحات لاکچری به حساب می‌آید، ابتکار فناوری DLP است که با ساخت ویدئو پروژکتورهای جیبی و ویدئو پروژکتورهای پرتابل جمع و جور و خفن این کار را شدنی کرده است. با تکنولوژی DLP پروژکتورها توانستند سال‌های عقب ماندگی خود را از تلویزیون جبران کنند و حتی از آن پیشی بگیرند. اگر در جستجوی خرید پروژکتور DLP هستید، در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور می‌توانید جذاب‌ترین و کارآمدترین نوع آن‌ها را انتخاب کنید.

ویدئو پروژکتور DLP چیست؟

فناوریDLP چیست؟

فناوری DLP مخفف Digital Light Processing مجموعه‌ای از چیپست‌های کوچکی است که بر اساس فناوری میکرو الکترومکانیکی نوری و با استفاده از دستگاه میکرو آینه‌‌ دیجیتال Digital Micromirror Device که معروف به تراشه DMD است، کار می‌کند.

این دستگاه اولین بار در سال 1987 توسط لری هرنبک از شرکت تگزاس اینسترومنت‌ Texas Instruments رشد و توسعه یافت. لازم به ذکر است که اگرچه فناوری DLP توسط شرکت تگزاس اینسترومنت اختراع و رونمایی شد، اما اولین ویدئو پروژکتور DLP در سال 1997 از شرکت Digital Projection Ltd رونمایی شد.

(از صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 3LCD نیز دیدن کنید.)

شرکت دیجیتال پروجکشن و همینطور Texas Instruments هر دو در سال 1998 بخاطر فناوری DLP مفتخر به دریافت جایزه Emmy شدند. با وجود فناوری DLP تغییر شگرفی در ساخت دستگاه‌های تصویری ایجاد شد.

این فناوری، در نمایشگرهای استاتیک سنتی گرفته تا نمایشگرهای تعاملی، نمایشگرهای مدرن و غیر سنتی و همچنین در ابزارهای پزشکی، امنیتی و صنعتی استفاده شد. و بعد از مدتی، فروش ویدئو پروژکتور DLP و عرضه ویدئو پروژکتور DLP رونق گرفت.

رونمایی از فناوری پروژکتور DLP

نحوه‌ی عملکرد فناوری DLP چگونه است؟

تصویر در ویدئو پروژکتور DLP، توسط آینه‌های کوچک میکروسکوپی که در یک ماتریکس روی یک تراشه نیمه هادی قرار گرفته‌اند، ایجاد می‌شود. این مجموعه به نام دستگاه میکرو آینه دیجیتال Digital Micromirror Device معروف به چیپ DMD شناخته شده است.

آینه‌های بکار رفته در چیپ DMD آنقدر کوچک هستند که گاهی اندازه‌ی آن‌ها به 5.4 میکرو‌متر یا کم‌تر از آن (به نازکی تار مو) نیز می‌رسد. هر کدام از این میکروآینه‌ها مسئول نمایش یک یا چند پیکسل در تصویر هستند. بطوریکه تعداد میکرو آینه‌ها با میزان رزولوشن تصویر برابری می‌کند.

(به صفحه‌ی ویدئو پروژکتور 4K نیز رجوع کنید.)

چگونگی نمایش در پروژکتور دی ال پی

در ویدئو پروجکشن DLP با تغییر زاویه‌ی سریع آینه‌ها می‌توان میزان نور تابانده شده بر روی لنز را کنترل کرد.

تغییر سریع آینه‌ها بین دو جهت (به سمت منبع نوری به عنوان روشن و با فاصله گرفتن از آن به عنوان خاموش) باعث ایجاد مقیاس خاکستری می‌شود که لحظه به لحظه با خاموش و روشن شدن، شدت نور تولیدی برای هر پیکسل و به بیانی دیگر، میزان کنتراست آن را برای شکل گیری کل تصویر تعیین می‌کند.

طبق طراحی دقیق، میکروآینه‌ها با سرعت بالا (حدود هشتاد هزار بار در ثانیه) تغییر زاویه می‌دهند. به همین خاطر تصاویر با طیف وسیعی از سایه‌های خاکستری ایجاد می‌شوند و فناوری DLP را در نمایش جزئیات تصویر با نسبت کنتراست بالا، از سایر فناوری‌های تصویر جلو می‌اندازد. قیمت پروژکتور DLP نسبت به سایر رقبا، ارزان‌تر است.

(مدل های متنوع پروژکتور پاناسونیک را در صفحه پروژکتور لیزری از دست ندهید.)

عملکرد پروژکتور DLP چگونه است؟

تولید رنگ در ویدئو پروژکتور DLP

دو روش اصلی برای تولید رنگ در ویدئو پروژکتور DLP طرح ریزی شده است:

 1. روش‌هایی که در فناوری DLP تک تراشه (Single-Chip) استفاده می‌شود.
 2. روش‌هایی که در پروژکتورهای گرانقیمت DLP سه تراشه بکار می‌رود.

روش های تولید رنگ در پروژکتور DLP

ویدئو پروژکتور DLP تک تراشه

در پروژکتورهای DLP تک تراشه (Single-Chip)‌، رنگ‌ها با قرار گرفتن یک چرخ رنگ (Color Wheel) ما بین نور سفید منبع نوری و چیپ DLP به تصویر اضافه می‌شوند. در ویدئو پروژکتورهای DLP این منبع نوری می‌تواند لامپ قوسی زنون، LED ها و یا ‌لیزرها باشند. این نوع فناوری در ساخت ویدئو پروژکتور جیبی DLP زیاد بکار می‌رود.

چرخ رنگ به چند بخش تقسیم می‌شود: رنگ‌های اصلی قرمز، آبی و سبز و بخش عظیمی رنگ سفید (شفاف) است. البته در سیستم‌های جدید‌تر رنگ‌های آبی فیروزه‌ای، سرخابی و زرد جایگزین رنگ‌های اولیه شده‌اند. استفاده از رنگ‌های جدید عملکرد خوبی در تولید رنگ ایجاد کرده است که آن را بنام BrilliantColor می‌نامند. با وجود این سه رنگ، طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها بر روی پرده نمایش پروژکتور ایجاد می‌شوند.

(از صفحه ویدئو پروژکتور HD غافل نشوید.)

نحوه عملکرد ویدئو پروژکتور DLP تک تراشه

با حرکت چرخشی چرخ رنگ در ویدئو پروژکتور دی ال پی، حالت خاموش و روشن تراشه DMD نیز با آن هماهنگ می‌شود: بطوریکه وقتی قسمت سبز چرخ رنگ در مقابل لامپ قرار می‌گیرد، میکروآینه‌ای که مسئول نمایش رنگ سبز است، نور رنگی مخصوص را بازتاب می‌دهد.

همین امر، در مورد قسمت‌های قرمز، آبی و سایر قسمت‌های چرخ رنگ تکرار می‌شود. بنابراین در ویدیو پروجکشن DLP رنگ‌ها بطور متوالی با سرعت کافی نمایش داده شده و بیننده به صورت خودکار متناوبا این رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب کرده و یک تصویر تمام رنگی را مشاهده می‌کند.

‌قرارگیری رنگ ها در پروژکتور DLP تک تراشه

عمق سیاهی در ویدئو پروژکتور DLP

عمق سیاهی در ویدئو پروژکتور DLP، بستگی به نحوه‌ی دفع نور بی‌مصرف یا بلا استفاده دارد. اگر نور بلا استفاده بر روی دیوارهای ناهموار چیپ DMD یا محفظه‌ی لنز، پراکنده شده و بازتاب یابد، همانند یک نور خاکستری کم رنگ بر روی صفحه نمایش، مخصوصا وقتی که تصویر کاملا تاریک است قابل رؤیت است.

عمق سیاهی بیشتر و نسبت کنتراست بالاتر با هدایت نورهای بلا استفاده HID به دور از چیپ DMD و محفظه‌ی لنز، به یک مسیری جدا از مسیر نورهای ضروری برای نمایش تصویر، امکان پذیر می‌شود.

(از صفحه‌ی ویدئو پروژکتور Full HD نیز بازدید کنید.)

دفع نور بی مصرف برای ایجاد عمق سیاهی در پروژکتورهای DLP

اثر رنگین کمانی در ویدئو پروژکتور DLP

در ویدئو پروژکتور DLP متأسفانه بخاطر عملکرد مکانیکی چرخ رنگ به یک نویز تصویری بنام اثرات رنگین کمانی محکوم هستند.

شاید بهترین توصیف برای اثرات رنگین کمانی چشمک زدن مختصری از سایه‌های رنگ قرمز، آبی و سبز در زمان نمایش تصاویر متحرک بر روی پس زمینه تیره باشد.

معمولا اثرات رنگین کمانی زمانیکه بیننده چشم‌های خود را به سرعت بر روی تصویر حرکت دهد، جداسازی مختصری از رنگ‌ها را مشاهده می‌کند.

(از صفحه پرده نمایش پروژکتور نیز بازدید کنید.)

نویز تصویری در پروژکتور DLP به نام اثر رنگین کمانی

آیا اثرات رنگین کمانی در ویدئو پروژکتور DLP آزار دهنده است؟

برخی افراد به نمایش این آثار در ویدئو پروژکتور دی ال پی بسیار حساس هستند و برخی دیگر، هیچ وقت آن‌ها را مشاهده نمی‌کنند. این پدیده، بخاطر پردازش رنگ توسط چشم و مغز از دنبال کردن یک شیء متحرک در یک راستا اتفاق می‌افتد.

وقتی جسم روی صفحه حرکت می‌کند، چشم جسم را با یک حرکت ثابت دنبال می‌کند، اما ویدئو پروژکتور رنگ‌ها را به طور پی‌ در پی در فریم‌های مختلف در یک قاب ثابت نمایش می‌دهد، بنابراین سایه‌های از رنگ‌های اصلی بر روی صفحه پدیدار می‌شود که برای برخی از افراد کاملا قابل رؤیت و حتی آزار دهنده است.

خوشبختانه در پروژکتورهای جدید DLP با ترفندهای مختلف قادر شده‌اند که اثرات رنگین کمانی را کاملا از بین ببرند. اثر رنگین کمانی در پروژکتورهای لیزری و پروژکتورهای LED بسیار کاهش یافته و حتی می‌توان گفت که کاملا حذف شده‌اند.

از بین رفتن اثر رنگین کمانی در پروژکتور DLP جدید

پروژکتورهای سه تراشه DLP (Three-chip DLP Projector)

در پروژکتور دی ال پی سه تراشه (Three-chip DLP Projector)، از یک منشور برای جدا کردن نور از لامپ استفاده می‌شود.

بنابراین هر رنگ اصلی با توجه به موج مشخص به تراشه DMD اختصاصی خود هدایت می‌شود. سپس پیش از عبور از لنز دوباره با یکدیگر ترکیب شده و بر روی صفحه نمایش، یک تصویر تمام رنگی جذاب را نمایش می‌دهد.

(در فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور طیف وسیعی از پروژکتورهای کلاسی وجود دارد.)

در سیستم DLP سه تراشه، بر روی پروژکتورهای خانگی گرانقیمت، پروژکتورهای بزرگ و یا برای ارائه در سینماهای دیجیتالی استفاده می‌شوند. بر طبق ادعای سازنده‌ DLP، پروژکتورهای سه تراشه که در سینماها استفاده می‌شوند قادر هستند 35 تریلیون رنگ تولید کنند.

پروژکتور DLP سه تراشه

مزایای خرید ویدئو پروژکتور DLP

‌از زمانیکه ویدئو پروژکتور DLP بصورت تجاری معرفی شد، بیش از 50 درصد، ساخت پروژکتور را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، برای ساخت صفحه نمایش‌های کوچک و تلفن همراه، تقریبا 70 درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. مزایای خرید ویدئو پروژکتور DLP بصورت لیست وار شامل موارد زیر است:

 • نمایش تصاویر صاف و روان
 • حرفه‌ای در نمایش تصاویر شارپ با کنتراست عالی
 •  استفاده از منبع نوری متنوع (لامپ، لیزر و منبع نوری LED)
 • ماندگاری بالا و در پروژکتورهای لیزری DLP بی‌نیاز از تعویض منبع نوری‌
 • مقرون بصرف
 • قابلیت نمایش سه بعدی
 • تولید پروژکتورهای جیبی و پرتابل
 • پردازش وسیع رنگ‌ها

(صفحه پروژکتور خانگی را از دست ندهید.)

خرید پروژکتور DLP و مزایای آن

معایب خرید ویدئو پروژکتور DLP

 • وجود اثرات رنگین کمانی آزار دهنده در مدل‌های قدیمی
 • نویز حاصل از حرکت چرخ رنگ در پروژکتورهای قدیمی DLP
 • مصرف انرژی بیشتر و گرمای بیشتر نسبت به پروژکتورهای رقیب (پروژکتورهای 3LCD)

معایب خرید ویدئو پروژکتورِ DLP

مزایای ویدیو پروژکتورِ DLP

اگرچه در ویدئو پروژکتور DLP برخلاف ویدئو پروژکتورهای 3LCD، میزان خروجی نور رنگی با نور سفید برابر نیست، اما در عوض در نمایش تصاویر شارپ و رزولوشن بالا پروژکتورهای حرفه‌ای هستند.

میکرو آینه‌های بکار رفته در چیپ DMD ویدئو پروژکتور DLP در کمتر از یک میکرون از یکدیگر فاصله دارند و همین امر منجر می‌شود که پیکسل‌ها بدون کمترین فاصله تصاویر را با ظرافت‌های بی‌نظیری به تصویر کشند.

از طرفی دیگر شفافیت بالای تولید شده در ویدئو پروژکتورهایِ DLP به لطف وجود یک چیپ پردازشگر توانمند شفافیت تصویر و کنتراست بالا کاملا مشهود است.

بخش‌های روشن در تصاویر بسیار عالی و درخشنده و بخش‌های تیره با عمق زیادی نمایش می‌شوند. به این ترتیب اشیاء موجود در تصویر با جزئیات کامل و بصورتی برجسته نمایش می‌شوند و فاصله تا واقعیت را از بین می‌برند.

ویدئو پروژکتور DLP گیمینگ

شاید ویدئو پروژکتور DLP قدیمی برای تطبیق با کنسول‌های گیم به دلیل Input lag بالا چندان قابل توجه‌ی گیمرها نبودند. ولی با بکار بردن ترفندهای مختلف توانسته است با حداقل زمان پاسخدهی (16 میکرو ثانیه) گوی سبقت از رقبا را برباید. قیمت ویدئو پروژکتور dlp گیمینگ نسبتا گران است.

(برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب ویدئو پروژکتور برای بازی مراجعه کنید.)

مزیت های پروژکتور DLP در نمایش تصاویر و رنگ ها

معرفی ویدئو پروژکتورهای پر طرفدار DLP

ویدئو پروژکتور DLP  بنکیو مدل BenQ MX560

ویدئو پروژکتور بنکیو مدل BenQ MX560 از سری ویدئو پروژکتور DLP است که به عنوان پروژکتور تجاری عرضه می‌شود.

این پروژکتور با روشنایی 4.000 انسی لومن و میزان کنتراست 20.000:1 آنقدر در نمایش تصاویر دیتا قدرتمند است که خیلی از کاربران از آن به عنوان پروژکتور خانگی نیز استفاده می‌کنند.

این پروژکتور از نظر ظاهری ساده و زیبا و سبک وزن است به همین خاطر به راحتی می‌توان آن را از اتاقی به اتاق دیگر جا به جا کرد.

البته میزان رزولوشن WUXGA با وجود فناوری DLP وضوح بی‌نظیری را برای کاربران به تصویر می‌کشند.

ویدئو پروژکتور تجاری DLP بنکیو MX560

ویدیو پروژکتور جیبی DLP  ال جی مدل LG PH30N

یکی از ویژگی‌های مهم فناوری DLP طراحی کارآمد پروژکتورهای پرتابل و جیبی است. ویدئو پروژکتور پرتابل ال جی مدل LG PH30N از پر طرفدارترین نوع مدل‌های جهان است.

این پروژکتور اگرچه روشنایی کمی دارد اما در فضای تاریک تئاتری می‌تواند با جثه‌ی کوچکش (حدود 500 گرم) تصاویری در ابعاد 100 اینچ را نمایش دهد.

از نظر درگاه‌های اتصالات با وجود پورت HDMI و USB نوع B و همینطور باتری داخلی (ماندگاری شارژ 2 ساعته) همسفر خوبی برای شما خواهد بود.

پروژکتور DLP دارای باتری LG PH30N

ویدئو پروژکتور DLP بنکیو مدل BenQ W1210ST

ویدئو پروژکتور بنکیو مدل BenQ W1210ST با وضوح FULL HD و چرخ رنگ RGBRGB با سرعت 6 برابری و به لطف فناوری DLP در نمایش تصاویر شفاف و شارپ یکی از بهترین‌ها است.

ویدئو پروژکتور DLP بنکیو مدل BenQ W1210ST با حداقل تأخیر ورودی و حالت‌های پیش فرض گیمینگ توانسته رضایت گیمرهای سخت پسند را به خود جلب کند.

ویدئو پروژکتورِ DLP مناسب گیمیرها برند بنکیو مدل W1210ST

قیمت ویدیو پروژکتور DLP

برندهای معتبر و بنامی همانند برند بنکیو، اپتما و ویوسونیک با انگیزه و هدف اینکه تمامی افراد لایق بهترین‌ها هستند، به تولید پروژکتورهای DLP با ظاهری زیبا و قیمتی مقرون بصرفه اقدام کرده‌اند. در وبسایت تهران پروژکتور می‌تواند مجموعه‌ی متنوعی از ویدیو پروژکتور سونی، پروژکتور اپتما و پروژکتور ویوسونیک را بیابید.

قیمت ویدئو پروژکتور DLP برندهای مختلف

خرید ویدئو پروژکتور DLP از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

ویدیو پروژکتور DLP با قابلیت تولید تصاویر شارپ و مدیریت خوب نمایش متحرک در کیفیت تصویر رتبه‌ی خوبی می‌گیرد.

از طرفی دیگر، با ایجاد محفظه‌ی مهر و موم شده برای موتور اپتیکال مانع ورود گرد و غبار شده و کیفیت چیپ را برای نگهداری بلند مدت تضمین می‌کند.

همینطور بدون استفاده از فیلتر در کاهش هزینه‌های اضافه اقدام کرده است. ویدئو پروژکتور DLP‌، برای فضاهای تجاری، اداری، آموزش و خانگی، می‌تواند دستگاه دلخواه شما باشد. برای استعلام قیمت ویدیو پروژکتور DLP به فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور مراجعه کنید.

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه