ویدئو پروژکتور خانگی

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 126 نتیجه

تخفیف! خرید ویدئو پروژکتور BenQ MX560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MX560

% 2 17.300.000 تومان 16.990.000 تومان
تخفیف! خرید ویدئو پروژکتور اپسون Epson CO-W01

ویدئو پروژکتور اپسون Epson CO-W01

% 10 25.000.000 تومان 22.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH550

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH550

28.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E10

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E10

29.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MH560

29.500.000 تومان
خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LB386

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LB386

31.600.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD28i

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma HD28i

34.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X06

36.900.000 تومان
تخفیف! ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW376

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-LW376

% 4 39.500.000 تومان 37.900.000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VW360

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VW360

43.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ TK800M

44.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW750

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW750

47.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7000

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW7000

71.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VZ580

85.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500 ATV

ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500 ATV

155.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500B ATV

ویدئو پروژکتور اپسون Epson LS500B ATV

163.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5705

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5705

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X41

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X41

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5650

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EH-TW5650

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W05

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-W05

ناموجود

ویدئو پروژکتور خانگی (Home theater projector)

ویدئو پروژکتور سینمای خانگی پیشرفته با بدنه‌ی جمع و جور و قابلیت پخش تصاویر در ابعاد 300 اینچ (به بزرگی دیوار)، دل هر عشق فیلم و گیمری را برده است. محال است که عاشق گیم باشید و تا بحال تصاویر شارپ و واقعی ویدئو پروژکتور خانگی 4k شما را مجذوب خود نکرده باشد. اگر می‌خواهید در خرید ویدئو پروژکتور سینمای خانگی سربلند بیرون بیایید، متن راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی را از دست ندهید تا به شما بگوییم ویدئو پروژکتور خانگی چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. در وبسایت تهران پروژکتور قیمت پروژکتور خانگی (از ارزان‌ترین‌ پروژکتور خانگی تا گرانقیمت‌ ترین‌ پروژکتور خانگی) را استعلام بگیرید.

ویدئو پروژکتور خانگی Home Theater Projectors

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی (Home Theater Projectors)

اول از همه به این می‌پردازیم که ویدئو پروژکتور خانگی چیست. در سال‌های اخیر با روی کار آمدن کنسول‌های بازی پیشرفته، خرید ویدیو پروژکتور خانگی خیلی رونق گرفته است. تقریبا می‌توان گفت آرزوی هر گیمری، داشتن یک ویدئو پروژکتور گیمینگ (Gaming Projector) است. البته نه تنها گیمرها، بلکه هر کسی با تماشای مسابقه فوتبال یا فیلم بر روی پرده نمایش وسیع به وجد می‌آید.

اگر به فکر تدارک یک سینما خانگی اختصاصی در خانه هوشمند خود هستید و دنیای متنوع ویدئو پروژکتورها نمی‌گذارد تصمیم نهایی را بگیرید، متن راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی منبع خوب و معتبری برای خرید ویدئو پروژکتور سینمای خانگی دلخواه شما است. در وبسایت فروشگاه تهران پروژکتور هر آنچه را که بخواهید از پروژکتورها بدانید، فراهم است، از قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4k و 8k گرفته تا قیمت ارزان ترین پروژکتور خانگی و انواع لوازم جانبی مثل پایه ویدئو پروژکتور و پرده نمایش ویدئو پروژکتور!

برای خرید بهترین ویدئو پروژکتور خانگی مواردی که در این متن به آن‌ها اشاره می‌شود را در نظر داشته باشید. با بررسی دقیق ویژگی‌های فنی و برآورد اینکه چه پروژکتور مناسب شرایط شما است، در کاهش و افزایش قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر بسزایی دارد.

میزان روشنایی مهم‌ترین عامل برای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

میزان روشنایی از مواردی است که برای انتخاب پروژکتور بسیار حائز اهمیت است. میزان روشنایی پروژکتور با واحد لومن یا انسی لومن Ansi Lumen اندازه‌گیری می‌شود. ویدئو پروژکتور سینمای خانگی به طور کلی با روشنایی 1000 لومن شروع شده (بیشتر پروژکتورهای جیبی بخاطر داشتن وزن سبک با این میزان روشنایی عرضه می‌شوند) و تا اندازه‌ی 2.500 لومن به بالا عرضه می‌شوند. حتی ابر پروژکتورها (پروژکتور صنعتی) با میزان 10.000 لومن مثل پروژکتور بنکیو مدل LU9915، طراحی شده‌اند.

اما چیزی که تعیین می‌کند شما چه نوع ویدئو پروژکتور سینمای خانگی یا دیتا پروژکتور خانگی با چه میزان روشنایی نیاز دارید، میزان روشنایی محیطی است که قرار است سینمای اختصاصی شما باشد. به بیانی ساده‌تر، در واقع میزان روشنایی محیط، فاکتور تعیین کننده‌ی میزان روشنایی پروژکتور مورد نیاز شما است.

روشنایی ویدئو پروژکتور خانگی چند انسی لومن است؟

اما در کل، روشنایی ویدیو پروژکتور خانگی (پروژکتور سینمای خانگی) باید در محدوده‌ی بین 2.000 تا 2.500 انسی لومن باشد. این میزان روشنایی برای فضای تاریک سینمایی فوق العاده است. البته این میزان روشنایی از پس نورپردازی بالای سالن خانه یا نور شدید خورشید بر نمی‌آید و مطمئنا کسی هم در این شرایط  مایل به تماشای فیلم و بازی کردن نیست! البته متناسب با نوع تکنولوژی (تفاوت تکنولوژی 3LCD و DLP) تولید رنگ و عمق سیاهی نیز در کنار میزان روشنایی در کیفیت تصویر تأثیرگذار هستند.

میزان روشنایی در ویدئو پروژکتورها با واحد انسی لومن Ansi Lumen اندازه گیری می‌شود. ویدئو پروژکتور سینما خانگی در رنج روشنایی 2.000 تا 2.500 لومن با قیمت مقرون بصرفه می‌تواند در فضای تاریک سینمایی تصاویر خوبی را به نمایش گذارد.

ویدئو پروژکتور خانگی چیست

خرید ویدیو پروژکتور خانگی مناسب، مطابق با نور پردازی خانه‌ی شما

اگر قرار است اتاقی با نورهای کنترل شده و کم رفت و آمد سینمای دنج اختصاصی شما باشد، بهترین ویدئو پروژکتور جیبی سال 2022 با میزان روشنایی 1.000 تا 2.000 لومن و قیمت‌های مقرون بصرفه انتخاب مناسبی است. اما اگر سالن پذیرایی با پنجره‌های بزرگ و نور پردازی بالا، محل سینمای خانوادگی شما است، ویدیو پروژکتور خانگی (پروژکتور سینمای خانگی) با میزان روشنایی 2.500 به بالا را باید انتخاب کنید. مطمئنا برای این شرایط، از بین لیست بهترین ویدئو پروژکتور خانگی سال 2022 و همینطور لیست پروژکتور بلند پرتاب پروژکتور ایده‌آلی را خواهید یافت.

دقت داشته باشید، بسیاری از تولید‌کنندگان، میزان روشنایی هر پروژکتور را بر اساس خروجی نور تصاویر دیتا مشخص می‌کنند نه خروجی تصاویر فیلم. بنابراین روشنایی فیلم به روشنایی تصاویر دیتا نیست. برای روشن شدن بیشتر مطلب، میزان روشنایی هر یک لومن، معادل میزان نوری است که یک شمع در هر متر مربع روشن می‌کند. حالا خودتان حساب کنید که برای درخشندگی تصویر در یک اتاق بزرگ، چقدر شمع نیاز هست؟

قیمت ویدیو پروژکتور خانگی متناسب با قدرت و عمر منبع نوری در نمایش تصاویر متغیر است. هر چقدر منبع نوری قدرتمندتر باشد، برای خرید ویدئو پروژکتور سینمای خانگی باید بیشتر هزینه کنید.

قیمت پروژکتور خانگی

میزان رزولوشن عاملی مهم در خرید ویدئو پروژکتور خانگی

دومین عامل مهم در خرید ویدئو پروژکتور خانگی (پروژکتور سینمای خانگی) که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان تأثیر زیادی دارد، میزان رزولوشن یا وضوح تصویر است.

بطور خلاصه، میزان رزولوشن بر اساس ضریب تعداد پیکسل‌های تولید شده (کوچکترین نقطه هر فریم) در عرض و طول تصویر محاسبه می‌شود. مثلا یک پروژکتور با میزان رزولوشن (HD (1920 * 1080 دو برابر تعداد پیکسل‌های یک پروژکتور با رزولوشن Wide XGA را تولید می‌کند. خب مطمئنا، هر چقدر تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، به تناسب تصویر واضح‌تر و کیفیت بالاتری دارد.

(ما در وبلاگ تهران پروژکتور خیلی مفصل درمورد مفهوم رزولوشن در پروژکتور Resolution توضیح داده‌ایم.)

پروژکتور خانگی با رزولوشن XGA

با پیشرفت سریع پروژکتورها و چیپ‌های مدرن، میزان رزولوشن در پروژکتورها مخصوصا، ویدئو پروژکتور سینمای خانگی (پروژکتور سینمای خانگی) و پروژکتور بازی در حال تغییر است. تا دو سه سال پیش پروژکتور خانگی با رزولوشن XGA جزء رایج‌ترین‌ها بودند، اما با روی کار آمدن پروژکتور HD و پروژکتور FULL HD و حالا رونمایی پروژکتور 4k و حتی 8k نمی‌توان کیفیت تصاویر پروژکتورها را به رزولوشن خاصی محدود کرد.

با پیشرفت تکنولوژی و تولید روز افزون فیلم‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف مطابق با محتوای FULL HD و 4K، انتخاب پروژکتور خانگی با رزولوشن مناسب اهمیت زیادی دارد.

ویدئو پروژکتور خانگی فول اچ دی

ویدئو پروژکتورها از نظر کیفیت تصویر با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال رزولوشن یکی از نکات مهم انتخاب و خرید پروژکتور خانگی است که بر قیمت پروژکتور خانگی نیز تاثیر می‌گذارد. اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور خانگی برای تماشای فیلم دارید، مطمئن شوید که ویدئو پروژکتور خانگی Full hd با رزولوشن 1080*1920 تهیه می‌کنید. دیتا پروژکتورها معمولا ارزان‌تر هستند زیرا با رزولوشن 600*800 یا 768*1024 ارائه می‌شوند و نمی‌توانند محتوای بلو-ری نمایش دهند.

اگر ویدئو پروژکتور 4K می‌خواهید باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید زیرا قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4K نسبت به ویدئو پروژکتور خانگی Full hd بیشتر است.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی مطابق با کنسول گیم

مورد سوم در خرید ویدئو پروژکتور سینمای خانگی، نوع محتوایی است که قرار است شما را سرگرم کند. فرقی نمی‌کند که محتوای شما با رزولوشن پایین ارائه می‌شود یا بالا، مهم تطبیق پیکسلی است که بر روی کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارد. بنابراین دقت داشته باشید که پروژکتور تا چه محدوده‌‌ای تطبیق وضوح تصاویر را پشتیبانی می‌کند.

مثلا وقتی قرار است که یک محتوای رزولوشن پایین در یک پروژکتور خانگی با رزولوشن بالا پخش شود، گاها برای تطبیق پیکسلی، مخصوصا در ابعاد گسترده، پیکسل‌ها کشیده شده و نمایش جذابی ارائه نمی‌‌شود. این مورد در پخش بازی بیشتر به چشم می‌آید تا فیلم. چون بازی، مجموعه‌ای از تصاویر دیتا و فیلم است و نمایش آن کمی چالش برانگیزتر از فیلم است.

ویدئو پروژکتور خانگی و کنسول بازی

بنابراین، بهتر است که ویدئو پروژکتور خانگی و کنسول بازی از نظر میزان رزولوشن با یکدیگر تطبیق داشته باشند. معمولا پخش کننده بلو‌ری، کنسول پلی استیشن 3 و 4 و یا ‌Xbox 360 سازگاری خوبی با سیگنال 1080p دارد. ولی برای انتخاب پروژکتور خانگی برای ps5 باید روی مدل‌های بالاتر مثل  پروژکتورهای4k یا پروژکتورهای لیزری حساب کرد.

بنابراین جدا از میزان روشنایی و رزولوشن، پیش از خرید ویدیو پروژکتور سینما خانگی نوع محتوا را انتخاب کنید. تطبیق وضوح دستگاه پخش کننده بلوری، وضوح کنسول گیم و غیره با رزولوشن قابل پخش ویدئو پروژکتور در پخش تصاویر باکیفیت تأثیرگذار است.

ویدئو پروژکتور سینمای خانگی

خرید ویدئو پروژکتور خانگی و اهمیت نسبت کنتراست

عامل مهم دیگری که در خرید ویدئو پروژکتور خانگی باید در نظر داشت، نسبت کنتراست است. نسبت کنتراست به تفاوت تیره‌ترین فضای تصویر به روشن‌ترین فضای آن گفته می‌شود. یک پروژکتور با نسبت کنتراست 10.000:1، یعنی سیاه‌ترین فضای تصویر 10.000 برابر تیره‌تر از فضاهای روشن است. هر چقدر که کنتراست بالاتر باشد ظرافت‌های تصویر و مرز اشیاء در تصویر بهتر نمایش می‌شود.

گاها پیش آمده است که، پروژکتوری با رزولوشن HD ولی کنتراست بالاتر، به دلیل دقت در نمایش جزئیات،  از پروژکتور 4k با رزولوشن پایین‌تر، بیشتر نظر کاربر را به خود جلب کرده است.

برای خرید ویدئو پروژکتور خانگی، طبق نظر کارشناسان، نسبت کنتراست 4.000:1 میزان قابل قبولی است. مثلا پروژکتورهای DLP به دلیل استفاده از یک چیپ پیشرفته، در نمایش تصاویر شارپ خیلی حرفه‌ای عمل می‌کنند.

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4K

خرید ویدئو پروژکتور خانگی و پردازش دقیق رنگ‌ها

به جزء کنتراست، پردازش دقیق رنگ‌ها نیز از موارد قابل اهمیت در تضمین کیفیت تصاویر است. به این منظور، فناوری‌های مختلفی به صورت انحصاری از برندهای مختلف، بکار رفته است. مثل فناوری‌‌ پیشرفته BrilliantColor یا CinematicColor که با تقویت تولید رنگ، تصاویر را با رنگ‌های غنی و طبیعی نمایش می‌دهند.

از نمونه‌های پرطرفدار ویدئو پروژکتور خانگی می‌توان، ویدئو پروژکتور Epson EB L610U با روشنایی 6.000 لومن یا ویدئو پروژکتور Optoma HD28E با رزولوشن WUXGA را نام برد.

پردازش دقیق رنگ‌ها با فناوری‌های انحصاری برندهای مختلف بر روی پروژکتورها اعمال می‌شود. برای این منظور نگاهی به لیست پروژکتور برند اپسون و پروژکتور برند پاناسونیک بیاندازید.

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان

خرید ویدئو پروژکتور خانگی و اهمیت نسبت ابعاد تصویر Aspect Ratio

از آنجاییکه پروژکتورها یک دستگاه نمایش با یک رزولوشن ثابت هستند، آن‌ها دارای چیزی به نام نسبت ابعاد تصویر (Aspect Ratio) می‌شوند. نسبت‌های تصویر متداول برای پروژکتورها، معمولا برابر 4:3، 16:10 و 16:9 است. این مورد یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های ویدئو پروژکتور با تلویزیون است. نسبت ابعاد تصویر 16:9 (16 عرض، طول 9) بصورت تخصصی برای نمایش سینمای خانگی طراحی شده است. دلیل این امر، آن است که سیگنال‌های دستگاه‌های پخش DVD ،‌Blu-ray و HDTV با فرمت 16:9 رمزگذاری و فرمت‌بندی شده‌اند.

علاقه‌مندان به سینمای خانگی، تمایل دارند که تصاویر را با نسبت تصویر 16:9 تماشا کنند، زیرا این نوع، نزدیک‌ترین فرمت به قالب اصلی فیلم 35 میلی‌متری است. در وبلاگ تهران پروژکتور، بطور مفصل درباره نسبت پرتاب  و زوم در ویدئو پروژکتور توضیح داده شده است. البته پروژکتورها با نسبت تصویر 4:3 نیز می‌توانند تصاویر را در صفحات گسترده ارائه دهند، اما اصطلاحا تصاویر را به صورت LetterBoxing (بطوریکه تصویر با حاشیه‌های سیاه در بالا و پایین صفحه محصور شده) نمایش می‌شوند.

دقت داشته باشید که برای داشتن نسبت تصویر متناسب، باید دستگاه پخش کننده را حتما در نسبت تصویر 16:9 تنظیم کنید، تا تصویر محتوا، زیادی کشیده نشود.

برای خرید ویدئو پروژکتور سینمای خانگی علاوه بر میزان روشنایی و رزولوشن، نسبت ابعاد تصویر را هم در گوشه‌ی ذهن داشته باشید. برای نمایش تصاویر فیلم، نسبت تصویر 16:9 عالی است.

ویدئو پروژکتور خانگی با کیفیت

خرید ویدئو پروژکتور خانگی سه بعدی 3D Projector

پروژکتورهای سه بعدی خانگی 3D Projector در طی سال‌های اخیر مسیری پر فراز و نشیبی را پشت سرگذاشته‌اند. نمایش تصاویر سه بعدی بخش شور انگیز نمایش خانگی است و سازندگان پروژکتورها خوب این را مید‌انند!

اکثر پروژکتورهای DLP و برخی از پروژکتورهای 3LCD (همان پروژکتور خانگی LCD)، برای پخش حرفه‌ای محتوای سه بعدی طراحی شده‌اند. برای نمونه پروژکتور سرگرمی BenQ TK800M با روشنایی 3.000 لومن و رزولوشن 4k نه تنها یکی از پروژکتورهای سه بعدی بی‌نظیر بلکه بخاطر کیفیتی که دارد جزء لیست بهترین ویدئو پروژکتور گیمینگ سال 2022 نیز معرفی شده است.

در بیشتر پروژکتورهای خانگی، نمایش تصاویر سه بعدی به خوبی و روشنی نمایش دو بعدی نیست. اگر پخش باکیفیت تصاویر سه بعدی برایتان اهمیت زیادی دارد، حتما پروژکتورهایی با میزان روشنایی 2.500 لومن به بالا را انتخاب کرده و عینک‌های سه بعدی سازگار با نوعه پروژکتور را تهیه کنید.

مرکز فروش و خرید ویدئو پروژکتور خانگی در تهران

خرید ویدئو پروژکتور خانگی و ماندگاری منبع نوری

مهم‌ترین بخش ویدئو پروژکتور منبع نوری است و باید در زمان خرید ویدئو پروژکتور خیلی به آن دقت کرد. در پروژکتورهای LCD و DLP بطور معمول از لامپ‌هایی با طول عمر 2.000 تا 4.000 ساعت بکار می‌رود. این میزان در واقع به نیمه عمر لامپ اشاره دارد، یعنی با گذراندن این زمان، لامپ پروژکتور کار می‌کند اما نه به روشنایی روز اول و کم کم روشنایی خود را از دست می‌دهد و باید برای تعویض آن اقدام کرد.

یکی از موارد مهم در خرید ویدئو پروژکتور، بالا بودن عمر لامپ است. هر چقدر عمر لامپ بیشتر باشد، هزینه‌ی نگهداری پروژکتور به حداقل می‌رسد. معمولا در پروژکتورها از سه نوع منبع نوری استفاده می‌شود: لامپ‌‌های معمولی (اکثریت پروژکتورهای خانگیمنبع نوری لیزری یا پروژکتورهای هیبریدی لیزر و لامپ LED.

به راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی دقت داشته باشید که لامپ‌های معمولی همانطور که توضیح داده شد، تا 4.000 ساعت ماندگاری دارند ولی پروژکتورهای هیبریدی و لیزری با تفاوت قیمت زیاد، برابر با  20.000 ساعت طول عمر برای آن‌ها تخمین زده شده است.

خرید ویدئو پروژکتور خانگی Full HD

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی

بخش مهم و هزینه‌بر ویدئو پروژکتور، منبع نوری آن است. پروژکتورهای مبتنی بر لامپ نسبت به ویدئو پروژکتورهای ال ای دی و پروژکتورهای لیزری قیمت کمتری دارند ولی اگر قصد دارید که پروژکتور ‌را جایگزین تلویزیون کنید، از همین الان توصیه می‌کنم که هزینه تعویض لامپ را در لیست خریدهای ضروری زندگی‌تان قرار دهید. البته به این زودی‌ها خرج روی دستتان نمی‌گذارد، مثلا اگر پروژکتورتان را فقط برای تماشای فیلم و مسابقه‌‌های خاص استفاده کنید، عمر استاندارد لامپ برایتان رضایت بخش است.

پروژکتورهای خانگی معمولی، که فقط در مواقع فیلم دیدن و تماشای رویدادهای خاص، مثل مسابقه فوتبال، مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ با کار کردن 8 ساعته در هر روز هفته، تا مدت حدود 5 سال دوام می‌آورند. برخی از کاربران، همراه با خرید ویدیو پروژکتور خانگی، آینده‌نگری می‌کنند و یک لامپ یدکی تهیه می‌کنند. توصیه می‌شود لامپ یدک را چند ساعتی در پروژکتور بگذارید تا کار کند، بعد آن را در جایی خنک و تاریک نگهداری کنید.

افزایش عمر لامپ پروژکتور خانگی

دقت داشته باشید که ضمانت‌نامه لامپ از زمان خرید آن آغاز می‌شود، نه از زمان استفاده. اگر لامپ خراب باشد، حدودا بیش از 4 الی 10 ساعت دوام نمی‌آورد. اما در مورد پروژکتورهای تجاری و پروژکتورهای آموزشی که امکان دارد در هر روز هفته تا ساعت‌ها بی‌وقفه روشن بمانند، چالش برانگیز است. البته فراموش نکنید که تمیز کردن منظم فیلتر و فعال کردن حالت‌های Eco در افزایش عمر لامپ تأثیر گذار است.

قیمت ویدئو پروژکتورخانگی (قیمت ویدئو پروژکتور4k) نسبت به نوع منبع نوری و نوع چیپ به کار رفته در آن متفاوت است. برای استعلام قیمت پروژکتورها به وبسایت تهران پروژکتور مراجعه کنید.

ویدئو پروژکتور سینما خانگی جایگزین ایده‌آل تلویزیون LCD و OLED

نصب ویدیو پروژکتور خانگی

یکی از مواردی که پیش از خرید ویدئو پروژکتورخانگی گران قیمت یا ویدئو پروژکتور خانگی ارزان، باید در‌باره آن تصمیم بگیریم درباره‌ی نصب ویدئو پروژکتور خانگی است. دوست دارید پروژکتورتان را روی سقف نصب کنید، یا روی استند بگذارید؟ یا اصلا در جستجوی یک پروژکتور قابل حمل سبک وزن هستید؟ برخی از پروژکتورها، علاوه بر براکت‌های مناسب برای نصب بر روی دیوار یا سقف، با زاویه دید 360 درجه ارائه می‌شوند، که در صورت وارونه شدن هم در کیفیت نمایش تصویر مشکلی ایجاد نمی‌شود. این مدل نصب، مناسب ویدئو پروژکتور تلویزیون دار است.

نصب سقفی پروژکتور، اگر شرایطش را داشته باشید بهترین روش برای استفاده از پروژکتور است. اول اینکه پروژکتور در یکجای معین و دور از دسترس قرار می‌گیرد و دیگر لازم نیست دائم آن ‌را به دلایل مختلف جابه جا کنید، دوم اینکه از مواردی مثل افتادن و ضربه خوردن ناگهانی به دور است. مورد آخر و مهم‌‌تر این است که با یکبار تنظیم فاصله و زاویه، بهترین و باکیفیت‌ترین تصاویر را دریافت خواهید کرد.

برای نصب ویدئو پروژکتور خانگی، بیشتر نصب سقفی پیشنهاد می‌شود. چون هم دور از دسترس است و با ضربه و یا جابجایی نابهنگام به منبع نوری آن آسیبی وارد نمی‌شود و هم می‌توان پرده نمایش را در جایگاه مناسبی نصب کرد. (راستی در خرید پرده نمایش پروژکتور حواستان به جنس پارچه پرده نمایش ویدئو پروژکتور باشد؛ که در تقویت تصویر خیلی مؤثر است.)

 ویدئو پروژکتور خانگی شیائومی

نصب ویدئو پروژکتور خانگی و اهمیت نسبت پرتاب

و اما آنچه که نصب ویدئو پروژکتور را در فضاهای مختلف محدود و ناممکن می‌کند، برد یا اصطلاحا نسبت پرتاب پروژکتور به صفحه نمایش است. به همین دلیل پروژکتورها به چهار دسته: پروژکتورهای بلند پرتاب، پروژکتورهای کوتاه پرتاب  پروژکتورهای فوق برد کوتاه و پروژکتور برد استاندارد، تقسیم می‌شوند.

در وبلاگ تهران پروژکتور با جزئیات کامل درباره نسبت پرتاب و زوم پروژکتور نوشته‌ایم. اما بطور یک قانون کلی برای فضاهای کوچک مثل اتاق خواب و یا کلاس درس، باید پروژکتور کوتاه پرتاب انتخاب شود. اما در فضاهای بزرگ انتخاب پروژکتور بلند پرتاب و یا پرتاب استاندارد فرقی نمی‌کند. نسبت پرتاب استاندار پروژکتور، معمولا در کاتالوگ آن ثبت شده است.

در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی حواستان به نسبت پرتاب و زوم پروژکتور باشد. اگر برای اتاق خواب به دنبال ویدئو پروژکتور خانگی هستید، بهتر است که ویدئو پروژکتورهای پرتاب کوتاه را انتخاب کنید.

معرفی برخی از بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی

ویدئو پروژکتورهای مختلف برای کاربردهای متفاوت تولید می‌شوند و می‌توانند از نظر قیمت، مشخصات فنی و … از یکدیگر متمایز باشند. انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب برای نیازهای خاص می‌تواند کاری زمان‌گیر و دشوار باشد و به همین خاطر در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم به معرفی ویدئو پروژکتور خانگی با کیفیت از برندهای مختلف بپردازیم. گاهی اوقات یک پروژکتور خانگی ارزان می‌تواند آنچه انتظار دارید را برآورده سازد، بنابراین گران‌قیمت بودن همیشه اولویت نیست.

پروژکتور خانگی اپسون مدل 5050UB

اگر به دنبال یک ویدئو پروژکتور خانگی با کیفیت هستید، ویدئو پروژکتور خانگی اپسون مدل 5050UB می‌تواند یک گزینه‌ی ایده‌آل برای شما باشد. این پروژکتور خانگی با نسبت کنتراست عالی و روشنایی و دقت رنگ بالا یک پروژکتور 1080 پیکسل فوق‌العاده است و با قیمتی مناسب، کیفیت تصویر خوبی خواهید داشت. اگرچه قیمت ویدئو پروژکتور اپسون خانگی مدل 5050UB ارزان نیست اما از نظر کیفیت تقریبا بدون رقیب است و با پورت HDMI، تغییر لنز گسترده و زوم اتوماتیک، تمام آن چیزی است که برای سینمای خانگی خود نیاز خواهید داشت.

 ویدئو پروژکتور خانگی اپسون

پروژکتور خانگی شیائومی مدل Wemax A300

این پروژکتور خانگی با ظاهری فوق‌العاده جذاب و ویژگی‌های کاربردی ارائه می‌شود. پروژکتور خانگی شیائومی Wemax A300 یک ویدئو پروژکتور خانگی با کیفیت 4K است که بهترین تصاویر را به نمایش می‌گذارد. این پروژکتور با روشنایی 9000 انسی لومن و قابلیت نمایش تصاویری شفاف شناخته می‌شود. روشنایی بالای این ویدئو پروژکتور خانگی به شما امکان می‌دهد حتی در طول روشنایی روز نیز فیلم تماشا کنید، بدون اینکه از کیفیت تصاویر کاسته شود.

این پروژکتور پرتاب کوتاه را می‌توانید در 14 سانتی‌متری دیوار یا پرده نمایش قرار دهید و تصاویر بزرگ 80 اینچی را مشاهده کنید. با افزایش فاصله تا 50 سانتی‌متر نیز تصاویر 150 اینچی خواهید داشت.

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4K شیائومی Wemax A300 نسبتا بالا است و وزن آن نیز سنگین است، با این حال همچنان یکی از بهترین پروژکتورهای خانگی است که می‌توانید تهیه کنید.

پروژکتور خانگی سونی مدل VPL-VW325ES

این ویدئو پروژکتور خانگی با کیفیت و در عین حال می‌توان گفت، پروژکتور خانگی ارزان، یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو است. نسبت کنتراست این پروژکتور به عنوان مهم‌ترین جنبه‌ی کیفیت تصویر، از بسیاری از پروژکتورهای خانگی دیگر، بهتر است. این ویدئو پروژکتور خانگی سونی با ویژگی کاهش تاخیر ورودی، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای بازی کردن نیز باشد. روشنایی ویدئو پروژکتور خانگی سونی نیز 1500 لومن است که به خوبی در اتاق‌های روشن عمل می‌کند و کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.

خرید ویدیو پروژکتور خانگی و خرید پرده نمایش مناسب

خیلی‌ها بر این باور هستند که خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور یک هزینه‌ی اضافه است و به جای آن می‌توان از دیوار بزرگ سفید استفاده کرد. البته ایده‌ی دیوار سفید برای پروژکتورهای پرتابل که در مکان‌های مختلف، گاه و بی‌گاه استفاده می‌شوند، خیلی هم مناسب است، چون دیگر چاره‌ای ندارید. اما برای تماشای بهتر جلوه‌های ویژه‌ی فیلم و بازی از یک ویدئو پروژکتور خانگی، نصب پرده نمایش کاملا بجا است.

خرید پرده نمایش مناسب ویدئو پروژکتور خانگی، برای تدارک یک سینمای خانگی اختصاصی و حرفه‌ای، کار هوشمندانه‌ای است.

خرید ویدئو پروژکتور خانگی

خرید بهترین ویدیو پروژکتور خانگی از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

تماشای فیلم، مسابقه فوتبال، عکس و کلیپ و مهم‌تر از آن بازی در یک صفحه نمایش بزرگ بسیار لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است. خرید پروژکتور خانگی یک ایده‌ی عالی برای فراهم ساختن یک تفریح پرشور در خانه است. با پروژکتورهای خانگی بیرون زدن از خانه خیلی کار سختی می‌شود. بهترین پروژکتورهای خانگی به همراه پرده نمایش مناسب را از فروشگاه تهران پروژکتور بخواهید.

منبع

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه