• خانه
  • محصولات برچسب خورده “رزولوشن XGA”

رزولوشن XGA

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

نمایش 1–20 از 21 نتیجه

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MX550

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MX550

22.500.000 تومان
تخفیف! خرید ویدئو پروژکتور BenQ MX560

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ MX560

% 6 24.500.000 تومان 23.000.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X400LVe

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X400LVe

24.500.000 تومان
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X41

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X41

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X05

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X05

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800ZU

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX800ZU

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX610

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX610

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX430

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-VX430

ناموجود
ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX620

ویدئو پروژکتور پاناسونیک Panasonic PT-EX620

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X343E

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X343E

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X49

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X49

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E10

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E10

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E01

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-E01

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X06

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X06

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X51

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X51

ناموجود
ویدئو پروژکتور ایسر ACER P1273B

ویدئو پروژکتور ایسر ACER P1273B

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X39

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-X39

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L200SX

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EB-L200SX

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X371

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma X371

ناموجود
ویدئو پروژکتور اپتما Optoma DX322

ویدئو پروژکتور اپتما Optoma DX322

ناموجود

رزولوشن XGA چیست؟

اگر به دنبال یک پروژکتور خوب هستید که متناسب با نیازهای شما باشد، فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیرید. یکی از این فاکتورها، رزولوشن (Resolution) است. رزولوشن یکی از جنبه‌های مهم و حیاتی در خرید ویدئو پروژکتور است. همانطور که در خرید لپ‌تاپ مشخصات فنی مختلفی را بررسی می‌کنید برای خرید ویدئو پروژکتور نیز داشتن وضوح مناسب بسیار مهم است تا بتوانید انتخاب مناسبی نسبت به هزینه‌ها و کاربری خاص خود داشته باشید. شاید به یک ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA برای نمایش ارائه‌های پاورپوینتی نیاز داشته باشید و یا برای تماشای فیلم‌های HD و بازی در خانه یک پروژکتور گران‌قیمت برای شما مناسب باشد، در هر صورت هر کدام از اینها از نظر رزولوشن با یکدیگر متفاوت هستند.

رزولوشن‌های مختلفی وجود دارد که شامل سه نوع XGA، WXGA و SVGA می‌شود. اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA دارید لازم است اطلاعات کافی در مورد آن و سایر رزولوشن‌ها کسب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برای بدست آوردن این اطلاعات با ما همراه باشید.

ویدئو پروژکتور XGA چیست؟

منظور از رزولوشن پروژکتور چیست؟

رزولوشن که گاهی به آن رزولوشن اصلی نیز گفته می‌شود، به عنوان تعداد پیکسل‌هایی تعریف می‌شود که برای ایجاد یک تصویر روی صفحه نمایش استفاده می‌شود. رزولوشن در واقع تعداد پیکسل‌های محور افقی و تعداد پیکسل‌های محور عمودی است. هر چه رزولوشن یک ویدئو پروژکتور بالاتر باشد پیکسل‌های بیشتری را در تصاویر نشان می‌دهد. اصطلاح دیگری که با رزولوشن پروژکتورها مرتبط است، نسبت تصویر است. این نسبت تصویر نیز به عنوان نسبت بین عرض و طول تصویر تعریف می‌شود و سه نسبت تصویر رایج در فضای پروژکتورها 4:3 ، 16:10 و 16:9 است.

منظور از رزولوشن پروژکتور چیست؟

تفاوت رزولوشن‌های XGA، WXGA و SVGA

وضوح یا رزولوشن پروژکتور، تعداد پیکسل‌های موثری است که یک پروژکتور خاص قادر به ارائه‌ی آن است. عناصر تصویر و یا همان «پیکسل‌ها» نقطه‌هایی هستند که کل تصویر نمایش داده شده را تشکیل می‌دهند. نسبت تصویر واحدی است که به ضریب پیکسل‌های افقی در پیکسل‌های عمودی اشاره می‌کند و سایز و ابعاد تصویر نمایش‌داده شده را مشخص می‌کند. XGA، WXGA و SVGA متداول‌ترین رزولوشن‌هایی هستند که امروزه اکثر پروژکتورها از آن استفاده می‌کنند. رزولوشن پروژکتورهای تجاری به صورت زیر است.

رزولوشن SVGA (600*800 پیکسل، نسبت تصویر 4:3): ویدئو پروژکتورهای SVGA پروژکتورهایی با وضوح پایین هستند که از قیمت نسبتا پایین‌تری برخوردار هستند و برای نمایش داده‌های ساده، جداول، نمودار و کلیپ‌های ویدئویی مناسبند.

رزولوشن XGA (768*1024 پیکسل، نسبت تصویر 4:3): رزولوشن XGA بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر کامپیوترها دارای رزولوشن اصلی XGA هستند و بنابراین جفت شدن رایانه‌ها به انواع ویدئو پروژکتور XGA امری عادی است.

رزولوشن WXGA (800*1280 پیکسل، نسبت تصویر 16:10): رزولوشن WXGA نسخه‌ی صفحه عریض رزولوشن XGA است که وضوح عمودی یکسانی را ارائه می‌دهد اما وضوح افقی آن 20% بیشتر است. این رزولوشن برای لپ‌تاپ و تلفن‌های هوشمند بسیار رایج شده است.

تفاوت رزولوشن‌های XGA، WXGA و SVGA

ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA

فاکتورهای زیادی هستند که پروژکتورها را از یکدیگر متمایز می‌کنند و می‌توان گفت همه‌ی آنها بسیار مهم هستند. یکی از رایج‌ترین رزولوشن‌ها، رزولوشن XGA (Extended Graphics Adapter) یا آداپتور گرافیکی پیشرفته است. در حالی که این رزولوشن از بیست سال پیش که IBM آن را در سال 1990 معرفی کرد، وجود داشته است هنوز هم در پروژکتورهای تجاری بسیار محبوب است. ویدئو پروژکتور XGA تصویری تولید می‌کند که عرض آن 1024 پیسکل و طول آن 768 پیسکل است. این رزولوشن معادل آیپد نسل اول یا بسیاری از نوت‌بوک‌های دارای صفحه نمایش استاندارد است. به طور کلی، رزولوشن XGA فقط برای ارائه‌ی پاورپوینت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و می‌توان با آن اسناد متنی، صفحه گسترده و گزارش‌های مالی را نیز نمایش داد.

ویدئو پروژکتور XGA

نسبت تصویر ویدئو پروژکتورهای XGA

ویدئو پروژکتور XGA مانند مانیتور رایانه‌های قدیمی یا گیرنده‌ی تلویزیون، تصاویری نشان می‌دهد که عرض آنها کمی بیشتر از طول آن است. نسبت تصویر 4:3 بسیار باریک‌تر از نسبت 16:9 یک پروژکتور صفحه عریض است. با این حال، از آنجایی که اسلایدهای ارائه اغلب دارای نسبت تصویر 4:3 هستند و بیشتر اسناد عرض بیشتری دارند، این عرض نسبتا اضافی ویدئو پروژکتورهای دارای رزولوشن XGA می‌تواند بسیار مفید باشد.

مزایای خروجی نور XGA

در حالی که ویدئو پروژکتورهای صفحه عریض می‌توانند تصاویری با اندازه‌ی XGA را نیز نمایش دهند اما در واقع آنها خروجی نور کمتری نسبت به یک ویدئو پروژکتور XGA با اندازه‌ی مشابه دارند. به عنوان مثال، دو ویدئو پروژکتور 2.000 لومنی را در نظر بگیرید. یکی از آنها دارای رزولوشن XGA و دیگری دارای رزولوشن WXGA (768*1280)  است. پروژکتور XGA تمام 2.000 لومن خود را از طریق تصویر ارسال می‌کند اما پروژکتور WXGA تنها 80 درصد از مرکز صفحه نمایش را برای نمایش یک تصویر XGA بکار می‌برد، درحالی که 20 درصد از خروجی نور خود را هدر می‌دهد و به آن روشنایی موثر 1.600 لومن می‌دهد.

مزایای خروجی نور XGA

حداکثر رزولوشن پروژکتورها

یکی دیگر از مواردی که در خرید ویدئو پروژکتور باید به آن توجه کرد، حداکثر رزولوشن است. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، رزولوشن اصلی کل پیکسل‌های نمایش‌داده شده در یک تصویر است. از طرف دیگر، حداکثر رزولوشن به بالاترین سیگنال رزولوشن اشاره می‌کند که پروژکتور برای پردازش و نمایش آن ساخته شده است. وقتی رزولوشن محتوا با رزولوشن اصلی ویدئو پروژکتور مطابقت ندارد، تغییر سایز اتفاق می‌افتد. این زمانی است که پروژکتور تصویر را متناسب با وضوح اصلی تنظیم می‌کند.

به عنوان مثال، اگر یک ویدئو با کیفیت استاندارد از پروژکتور HD پخش شود دستگاه باید سیگنال را بزرگتر کند تا تصویر را کامل نمایش دهد. از سوی دیگر، اگر محتوای HD از یک ویدئو پروژکتور XGA پخش شود، دستگاه باید تصویر را در پیکسل‌های کمتر فشرده کند. تغییر سایز یک فرآیند تقریبی است، به این معنی که پروژکتور تخمین می‌زند اگر محتوا با وضوح اصلی نمایش داده شود، چطور به نظر می‌رسد. از آنجایی که پروژکتور نمی‌تواند جزئیات بیشتری به سیگنال اصلی اضافه کند برای تقریب نحوه‌ی شکل‌گیری تصویر کار می‌کند درحالی که سعی می‌کند افت کیفیت را به حداقل میزان ممکن برساند.

حداکثر رزولوشن پروژکتورها

فاکتورهایی که برای انتخاب رزولوشن پروژکتور باید به آنها توجه کنید

وقتی که پروژکتورها را برای خانه یا کار خود انتخاب می‌کنید، چند مساله هست که باید به خاطر داشته باشید. اول اینکه در نظر بگیرید در تصویری که می‌خواهید نمایش داده شود به دنبال چقدر جزئیات یا ظرافت هستید. پس از تعیین سطح جزئیاتی که از ویدئو پروژکتور خود انتظار دارید باید میزان استفاده از ویدئو پروژکتور و نسبت تصویر محتواهایی که نمایش خواهید داد را در نظر داشته باشید.

برخی از پروژکتورها تنها یک رزولوشن ارائه می‌دهند که تنها می‌تواند اهداف خاصی را برآورده کند. اما پروژکتورهای زیادی هستند که قادر به ارائه‌ی رزولوشن‌هایی با مقیاس‌های تفکیک‌پذیر برای طیف وسیعی از محتواها هستند. به طور کلی، پروژکتورهایی که دارای رزولوشن کمتری هستند قیمت کمتری نسبت به پروژکتورهایی با رزولوشن‌های بالا دارند. به خاطر داشته باشید که تعداد رزولوشن‌هایی که یک پروژکتور می‌تواند نشان دهد، بر قیمت آن تاثیرگذار است که معیار خوبی برای انتخاب پروژکتوری متناسب با نیازهای شماست. اگر هدف شما نمایش تصاویر گرافیکی با کیفیت بالا است یک ویدئو پروژکتور با رزولوشن بالاتر می‌تواند انتخاب مناسبی باشد اما پروژکتورهای دیگر برای اهداف ساده‌تر مناسب خواهند بود.

خرید ویدئو پروژکتور XGA از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

خرید ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

از میان تمام جزئیاتی که در انتخاب ویدئو پروژکتور برای خانه یا محل کار وجود دارد، یکی از مهم‌ترین موارد وضوح تصویر است. وضوح تصویر همانطور که گفتیم تعداد پیسکل‌هایی است که یک تصویر را تشکیل می‌دهد. برای انتخاب رزولوشن استاندارد و مناسب برای نیازهای خود باید نوع محتوایی که می‌خواهید با پروژکتور نمایش دهید (محتواهایی مانند ویدئو، پاورپوینت، ارائه و غیره) و همینطور اندازه‌ی کلی تصویر و کیفیت تصویر را در نظر بگیرید. خرید ویدئو پروژکتور با رزولوشن XGA برای استفاده در کلاس‌های درس، اداره و یا سینمای خانگی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه