پرده نمایش منحنی

فیلتر ها

فیلتر براساس قیمت:

در حال نمایش 2 نتیجه

پرده نمایش منحنی اسکوپ 120 اینچ

پرده نمایش منحنی اسکوپ 120 اینچ

12.000.000 تومان
پرده نمایش منحنی اسکوپ 100 اینچ

پرده نمایش منحنی اسکوپ 100 اینچ

ناموجود

انواع مختلفی از پرده نمایش برای ویدئو پروژکتور در دسترس است که هر کدام از آنها از نظر جنس، اندازه، ضخامت، ویژگی‌ها و شکل متفاوت هستند. یکی از جدیدترین انواع این تجهیزات که اخیرا بسیار محبوب شده، پرده نمایش منحنی است که لبه‌های آن به سمت بیننده منحنی است و شکل هلالی یا نیم‌دایره‌ای ایجاد می‌کند. اما ایا این نوع از صفحه نمایش برای یک سینمای خانگی مناسب است؟ در ادامه بیشتر در خصوص این نوع پرده نمایش صحبت خواهیم کرد. ضمنا شما می‌توانید برای خرید ویدئو پروژکتور و خرید انواع پرده نمایش به فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور رجوع کنید.

پرده نمایش منحنی چیست؟

پرده نمایش‌های رایج ویدئو پروژکتور در بازار معمولا از نوع صاف هستند اما مدل‌های جدیدتر برای نمایش خانگی دارای انحنا هستند. پرده نمایش منحنی یک صفحه نمایش خاص طراحی شده به صورت منحنی است تا تجربه‌ی تماشای فراگیرتری را ارائه دهد. سطح منحنی این پرده‌ها به ایجاد زاویه دید گسترده‌تر و فوکوس یکنواخت‌تر کمک می‌کند.

علاوه بر این، شکل منحنی این نوع صفحه نمایش ویدئو پروژکتور باعث می‌شود تا انعکاس نور بیشتر و درخشندگی کمتر در هنگام تماشا وجود داشته باشد و یک تجربه‌ی واقعا سینمایی ایجاد شود. این نوع از صفحه نمایش معمولا از مواد باکیفیت بالا مانند آلومینیوم یا فیبر کربن ساخته می‌شوند که دوام بالاتر و وزن سبک محصول را تضمین می‌کند.

پرده نمایش منحنی برای نصب روی دیوار یا سقف ایده‌آل است و معمولا برای یک تجربه‌ی همه‌جانبه‌تر مانند تماشای فیلم‌های سه بعدی و یا بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

(از مطلب جنس پرده نمایش پروژکتور بازدید کنید.)

معرفی پرده نمایش منحنی

نکات مهم خرید صفحه نمایش منحنی

خرید پرده نمایش منحنی با مزایای مختلفی همراه است و این پرده‌ها در اندازه‌های مختلف ارائه می‌شوند تا انتخاب متناسب با شرایط و اندازه‌ی محیط باشد. با این حال انتخاب این محصول بسته به ترجیحات خریدار است.

هنگام خرید یک صفحه نمایش منحنی به یاد داشته باشید که عرض این پرده‌ها معمولا بیشتر از یک پرده نمایش تخت است و نسبت ابعاد استاندارد آنها 2.35:1 است. با این حال برخی از جدیدترین مدل‌ها ممکن است با نسبت تصویر 16:9 نیز در دسترس باشند. نسبت تصویر کوچکتر تجربه‌ای مشابه با یک صفحه نمایش ثابت تخت خواهد بود.

توانایی پروژکتور برای نمایش تصاویر عریض نیز برای استفاده از این نوع پرده نمایش‌ها مهم است. به طور معمول، وسیع‌ترین تصویری که یک ویدئو پروژکتور معمولی یا پروژکتور قابل حمل نشان می‌دهد، 16:9 است. با چند مرحله‌ی ساده می‌توانید حتی از پروژکتور ارزان قیمت خود برای نمایش محتوا روی صفحه نمایش منحنی استفاده کنید؛ به ویژه اگر نسبت تصویر پروژکتور شما بیش از 16:9 است.

نکات خرید صفحه نمایش منحنی

آیا برای صفحه نمایش منحنی به نوع خاصی از ویدئو پروژکتور نیاز است؟

شاید هنگام مواجهه با پرده نمایش‌های منحنی به این مساله فکر کنید که برای نمایش محتوا روی این پرده‌ها به نوع خاصی از پروژکتور نیاز دارید؛ اما لزوما اینطور نیست. پروژکتور مناسب برای صفحه نمایش منحنی تا حد زیادی به دو فاکتور بستگی دارد. فاکتور اول نسبت پرتاب است که نسبت فاصله‌ی صفحه نمایش از لنز پروژکتور و عرض صفحه است.

این بدان معناست که با کاهش نسبت پرتاب، پروژکتور می‌تواند به صفحه نمایش نزدیک‌تر شود. با این حال، بهتر است از پرده نمایش منحنی برای پروژکتورهایی استفاده شود که دارای نسبت پرتاب متوسط هستند.

فاکتور بعدی لنز پروژکتور است. اگر پروژکتور شما دارای یک لنز آنامورفیک است که با فشرده کردن تصویر در وسط و کشیده کردم آن روی لبه‌ها، آن را تحریق می‌کند، صفحه نمایش منحنی بهترین گزینه برای جلوگیری از تار شدن لبه‌ها است. به این ترتیب با لنز آنامورفیک و پرده نمایش خمیده همه چیز بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید.

(برای خرید ویدئو پروژکتور تجاری به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

نوع ویدئو پروژکتور و انتخاب پرده نمایش منحنی

چه زمانی می‌توان از صفحه نمایش منحنی برای ویدئو پروژکتور استفاده کرد؟

بهترین راه برای دانستن اینکه آیا می‌توانید از صفحه نمایش منحنی استفاده کنید، این است که بررسی کنید آیا پروژکتور شما لنز آنامورفیک یا نسبت پرتاب مناسب دارد یا خیر. فاصله‌ی بین لنز پروژکتور و صفحه نمایش که به نسبت پرتاب معروف است، اولین فاکتوری است که باید در نظر بگیرید.

به طور کلی اگر نسبت پرتاب پروژکتور 1:1 یا کمتر و یا کمتر از 1.6 باشد، مناسب است. با افزایش نسبت پرتاب، فاصله‌ی بهینه‌ی پروژکتور از صفحه نمایش کاهش می‌یابد. پروژکتورهایی با نسبت پرتاب متوسط به خوبی با پرده نمایش منحنی کار می‌کنند.

اگر نسبت پرتاب ویدئو پروژکتور شما بین 1.6 و 1.9 است، می‌توانید از صفحه نمایش پروژکتور منحنی استفاده کنید؛ با این حال این انتخاب هیچ مزیتی ندارد و کاملا به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. اما اگر نسبت پرتاب حداقل 2.0 باشد، نباید از صفحه منحنی برای پروژکتور استفاده کنید زیرا نه تنها مزیتی ندارد، بلکه تجربه‌ی تماشا را بدتر می‌کند.

انتخاب صفحه نمایش منحنی با توجه به نسبت پرتاب ویدئو پروژکتور

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که مزیت پرده نمایش‌های منحنی به پرده‌های صاف معمول چیست و چه چیزی این پرده نمایش‌ها را متفاوت می‌سازد؟ بعلاوه اینکه چگونه می‌توان بین تجربه‌ی تماشای صفحه منحنی و صفحه تخت یکی را انتخاب کرد. در ادامه به معرفی برخی از مزایای استفاده از صفحه نمایش منحنی می‌پردازیم.

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی: 1. مناسب استفاده در خانه یا محل کار

مزایای صفحه نمایش یا تلویزیون منحنی محدود به استفاده در خانه نیست. این نمایشگرها تجربه‌ی تماشا را فراگیرتر می‌کنند که نشان داده شده است برای سلامتی چشم‌ها نیز مفید خواهد بود. بعلاوه با استفاده از این نوع پرده‌های نمایش ویدئو پروژکتور در محل کار نیز می‌توانید کارآیی و بهره‌وری را بالا ببرید.

پرده نمایش‌های منحنی مناسب استفاده در خانه یا محل کار

مزایای استفاده از صفحه نمایش منحنی: 2. تجربه‌ی مشاهده‌ی عالی

صفحه نمایش پروژکتور منحنی به همان روشی عمل می‌کند که افراد حاضر در یک سالن تئاتر یا سینما درست در مقابل نقطه‌ی میانی و محور می‌نشینند. هنگامی که مستقیما در مقایل یک صفحه منحنی بنشینید، کمتر احتمال دارد که رنگ و اعوجاج بصری در تصاویر را تجربه کنید و همه چیز با بهترین کیفیت و وضوح برای شما نمایش داده می‌شود.

تماشای ویدئو باکیفیت با صفحه نمایش منحنی

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی: 3. چشم‌انداز مرکزی به معنای تابش خیره‌کننده کمتر

تولیدگنندگان صفحه نمایش‌های منحنی بیان کرده‌اند که این پرده نمایش‌ها تابش نور ناشی از منابع خارجی را کاهش می‌دهند. نمای مرکزی از هر نقطه فاصله‌ی یکسانی دارد و به همین دلیل است که این تجربه مشاهده‌ی بهبود یافته امکان‌پذیر شده است.

تابش خیره‌کننده کمتر با پرده نمایش منحنی

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی: 4. ایده‌آل برای سینمای خانگی

پرده نمایشِ منحنی یک نیم‌دایره یا هلال است و اغلب برای نمایش تصاویر در سطحی وسیع‌تر و واقعی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر زیبایی‌شناختی نیز، این پرده نمایش‌ها تجربه‌ی تماشا را بهبود می‌بخشند که برای افرادی که می‌خواهند اتاقی را به سینمای خانگی اختصاص بدهند، یک گزینه‌ی فوق‌العاده خواهد بود.

پرده نمایش منحنی ایده‌آل برای سینمای خانگی

مزایای استفاده از پرده نمایش منحنی: 5. تجربه تماشای سه بعدی

در نهایت اینکه پرده نمایش منحنی می‌تواند مرزها را به شما نزدیک‌تر کند و ناحیه‌ای که می‌توانید ببینید را گسترش دهد. در نتیجه ممکن است این تصور را داشته باشید که تصویر حالت سه بعدی و طبیعی‌تر دارد.

تماشای محتوای سه بعدی با پرده نمایش‌های منحنی

مواردی که برای استفاده از صفحه نمایش منحنی مناسب نیست

اگرچه صفحه نمایش‌های منحنی مزایای متعددی دارند اما همیشه بهترین گزینه برای همه‌ی کاربران نیستند. برای مثال اگر نسبت پرتاب ویدئو پروژکتور کمتر از 2.0 باشد، خرید پرده نمایش منحنی توصیه نمی‌شود. این کار هیچ فایده‌ای ندارد و بعلاوه ممکن است تجربه‌ی تماشای نامناسبی نسبت به یک صفحه نمایش معمولی و صاف ویدئو پروژکتور داشته باشید.

به طور کلی یک صفحه نمایش منحنی که با هر پروژکتوری استفاده شود، جلوه‌ای خیره‌کننده و چشمگیر ارائه می‌دهد اما با یک پروژکتور قدیمی، تجربه‌ی تماشا را خراب می‌کند. اگر پروژکتور شما فاقد نسبت پرتاب مناسب یا لنز آنامورفیک باشد، تصویر در مرکز بسیار بلند و در طرفین صفحه بسیار کوتاه می‌شود. بعلاوه چون فوکوس همیشه در یک مکان نیست، کل صفحه مبهم و تار به نظر می‌رسد.

(برای خرید پروژکتور پرتاب کوتاه از صفحه مورد نظر بازدید کنید.)

نکات مهم پیش از خرید صفحه نمایش منحنی

نحوه استفاده از صفحه نمایش منحنی پروژکتور

برای استفاده از پرده نمایش منحنی با یک پروژکتور با نسبت پرتاب و لنز مناسب، می‌توانید به سادگی همانند هر پروژکتور دیگری کار را شروع کنید. به طور کلی استفاده از پرده نمایش‌های منحنی با پروژکتوری که مناسب نیست، توصیه نمی‌شود اما اگر واقعا می‌خواهید از این پرده نمایش‌ها استفاده کنید، این نکات را در نظر داشته باشید:

    • روشنایی اتاق را به حداقل برسانید.
    • از لنز آنامورفیک در پروژکتور با نسبت پرتاب کوتاه استفاده نکنید.
    • اندازه و گین صفحه را با پروژکتور تراز کنید.
    • از تصحیح هندسی داخلی پروژکتور برای اصلاح شکل تصویر برای یک سطح منحنی استفاده کنید.

نحوه استفاده از صفحه نمایش منحنی پروژکتور

مقایسه‌ی پرده نمایش تخت و منحنی

پرده نمایش‌های منحنی نور بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما گزینه‌های صندلی برای مشاهده‌ی بهینه کمی محدودتر از صفحه‌های تخت است زیرا نور به خوبی در کناره‌ها منعکس نمی‌شود. به این ترتیب، فضای ترجیحی برای قرار دادن صندلی در مقابل یک صفحه نمایش منحنی کوچکتر از یک صفحه‌ی تخت است.

از سوی دیگر، صفحه نمایش‌های منحنی تجربه‌ای فراگیرتر را ارائه می‌دهند که ممکن است برای بینندگان جذاب‌تر باشد. البته اندازه‌ی متوسط صفحه نمایش این جلوه را از بین می‌برد و یک پرده نمایش منحنی بزرگ (برای مثال 150 اینچی یا 200 اینچی، تجربه‌ی بهتری از مشاهده‌ی ایده‌آل است.

برای بازی یا تماشای ورزش و فیلم نیز یک صفحه نمایش منحنی تجربه‌ی عالی‌تری نسبت به پرده‌های تخت را ارائه خواهد داد. با این حال برای موارد غیرسرگرمی مانند اخبار چندان گزینه‌ی مناسبی نیست.

(از صفحه خرید میکروفون بازدید کنید.)

مقایسه‌ی پرده نمایش تخت و منحنی

خرید پرده نمایش منحنی از فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور

هدف اصلی یک صفحه نمایش پروژکتور منحنی این است که عمق تصویر را به خوبی نشان دهد و تصاویر طبیعی‌تر به نظر برسد. این صفحه نمایش‌ها محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند زیرا با میدان دید انسان سازگاری بیشتری دارند. برای خرید پرده نمایش منحنی با قیمت مناسب و همینطور خرید ویدئو پروژکتور و لوازم جانبی پروژکتور می‌توانید به فروشگاه اینترنتی تهران پروژکتور رجوع کنید.

خرید پرده نمایش منحنی

منبع

منبع

برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه